Atletika Stará Boleslav

LUCKA NEDVĚDOVÁ SEDMÁ V REPUBLICE V SEDMIBOJI a NAVÍC S NOVÝM ODDÍLOVÝM REKORDEM!!!

Autor: vh, Foto: Denisa Kisialová, zdroj: atletika.cz,

Štítky: ,

O uplynulém prodlouženém víkendu se v Kolíně konalo mistrovství ČR ve vícebojích juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek, staršího a mladšího žactva. Z boleslavské omladiny jsme mohli na dráze sledovat pouze Lucku Nedvědovou, která prošla kvalifikačním sítem, a na kterou čekal v pátek a v sobotu sedmiboj dorostenek. Lucka se měřila s patnáctkou soupeřek. Po skvělém pátku po kterém přenocovala Lucka na pátém místě, přišla velice solidní sobota. Lucka po absolvování sedmi disciplín skončila na výborném sedmém místě a navíc se jí podařilo vylepšit oddílový rekord Elišky Linhartové!!! Gratulujeme.

MCR viceboje vsechny dorostenky

Skvělý pátek zakončený osobákem na dvoustovce

Lucka Nedvědová se v pátečním odpoledni nejprve představila ve druhém rozběhu na 100 metrů s překážkami. A po proběhnutí cílem mohla být spokojená, protože si zaběhla letošní maximum 15,08. Po první disciplíně pak Lucka načínala v průběžném pořadí druhou desítku. Pak ale přišla parádní Lucčina disciplína – výška. I ve druhé disciplíně si Lucka vylepšila svůj letošní osobák už na 166 centimetru a začala pomalu stoupat průběžným pořadím, protože ve výšce skončila třetí a navíc s pěkným bodovým ziskem. I ve vrhu koulí Lucka za svým osobním maximem o moc nezaostala a s výkonem 10,99 metru z poslední třetí série mohla být poměrně spokojená. V kouli obsadila sedmou příčku a opět se prokousala o něco málo pořadím výše. No a na závěr pátečního programu se Lucka blýskla skvělou dvoustovkou, když si vylepšila svůj osobák téměř o půl vteřiny na 27,05!!! A byť to byl na dvoustovce až „jedenáctý“ čas dne, Lucka se s celkovým bodovým ziskem 2939 bodů posunula na výtečnou pátou průběžnou pozici a mohla tak jít nabírat síly na druhý den s pocitem dobře odvedené práce.

MCR viceboje LucNed vyska

První disciplínou v sobotu, která čekala na dorostenky, byla dálka. A i tady se Lucce dařilo a jak v pátek skončila, tak v sobotu začala. Vůbec poprvé v životě se dokázala dostat přes pětimetrovou hranici, a to hned prvním pokusem, kdy dolétla do vzdálenosti 506 centimetrů. I když Lucka skončila v dálce na desátém místě, v souboji se soupeřkami z blízkosti v průběžném pořadí mnoho neztratila. Jedinou "slabší" chvilku si Lucka vybrala v předposlední disciplíně v oštěpu. Letos už dokázala přehodit třicetimetrovou hranici, ta však v Kolíně pro Lucku zůstala hodně daleko. Lucka se sice každým pokusem zlepšovala, ale s výkonem ze třetí série 26,55 metru určitě nemohla být spokojená. Dvanáctá příčka v této disciplíně znamenala, že  před poslední disciplínou Lucce patřilo sedmé místo v průběžném pořadí. Na půlce Lucka bojovala ve druhém silnějším běhu s největšími favoritkami na cenné kovy a půlka se jí v Kolíně nutno říct povedla. Ve velkém vedru dokonce útočila na šestou příčku v sedmiboji, ale nakonec jí to o fous nevyšlo. Na závěr sedmiboje dva okruhy zaběhla za 2:35,40, což byl celkově osmý čas. Lucka nakonec skončila v novém osobním rekordu s celkovým bodovým součtem 4553 bodů na výborném sedmém místě. A aby toho nebylo málo, o čtyři body vylepšila dosavadní oddílový rekord Elišky Linhartové z roku 2007!!!

MCR viceboje LucNed koule