Atletika Stará Boleslav

Létající Adam Raška!

Autor: vh, foto: Eduard Erben, zdroj: atletika.cz, Václav Novotný, zdroj: nasejablonecko.cz, mm a rv,

Štítky: , , , , , , , ,

O uplynulém víkendu se bylo na co dívat. Největší pozornost si však zaslouží nový oddílový rekord Adama Rašky v dálce, který v sobotu v Jablonci vymazal ze žákovských rekordních tabulek více než pětatřicet starý výkon Stanislava Studeckého! Na mítinku Mladá Evropa 2018 se činila i Silva Koudelková a také běžci z tréninkové skupiny Jardy Urbana na patnáctistovce, kde hrál prim Vašek Jisl. Na západ do Domažlic zase vyrazil Tomáš Martínek, aby se utkal s těmi nejlepšími mílaři na tradičním mítinku Chodská patnáctistovka. No a v den padesátého výročí „osvobození“ naší lidově demokratické republiky spřátelenými vojsky se Honza Tesař v krásném souboji popral o vítězství na dlouhých překážkách s naším momentálně nejlepším překážkářem Michalem Brožem na Pražských memoriálech. A na závěr nebudou chybět ani pozdravy ze soustředění z minulého týdne.

prazske memorialy

Sobota 18.8.2018 – 53. ročník Chodské patnáctistovky - Domažlice

Na hlavní závod atletického mítinku v Domažlicích vyrazila celá řada elitních mílařů a mezi nimi nechyběl na startu ani Tomáš Martínek. Tomášovi velmi rychlý závod rozběhnutý domácím Eklem ve velkém vedru bohužel tak úplně nesedl a finišoval až jako jedenáctý v čase 4:03,90.

Sobota 18.8.2018 – Mladá Evropa 2018 - Jablonec

Do Jablonce v sobotu vyjela početnější výprava ze Staré Boleslavi a na Mladé Evropě byli naši mladí atleti hodně vidět. Asi nejvíce pak Adam Raška, který byl ostatně v akci na jablonecké Střelnici jako první v dálkařském sektoru. A jeho představení stálo za to! Adam totiž za příznivých povětrnostních podmínek dolétl nejdále do vzdálenosti 648 centimetrů. O necelé čtyři decimetry tak vylepšil svůj osobák, ale hlavně o 14 centimetrů překonal letitý oddílový žákovský rekord, který od roku 1982 držel Stanislav Studecký!!! V průběžných republikových tabulkách se navíc posunul mezi první pětici, což je před pomalu blížící se republikou velmi dobrá zpráva! Ostatně stejná pozici mu patří i na stovce, kterou si v sobotu rovněž vyzkoušel. A jak v rozběhu (11,58), tak ve finále (11,54) běžel na úrovni svého osobáku (byť s nepovolenou podporou větru).

Raska Mlada evropa

Běžecký dvojboj si v Jablonci vyzkoušela i žákyně Silva Koudelková, která na stovce v rozběhu zaběhla čas 13,38, který by jí opravňoval ke startu ve finále. Silva ale do finálového běhu nenastoupila, protože šetřila síly na další test, tentokrát na hladké čtvrtce. A ten dopadl také velmi dobře, protože Silva v silném větru zaběhla čas 63,87 a za svým osobák z Pacova zaostala jen o 7 setin vteřiny.

No a hned čtveřice našich mladých běžců nastoupila na start běhu juniorů na patnáct set metrů. Mladá Evropa tentokrát byla součástí Krajského přeboru družstev Libereckého, Pardubického a Hradeckého kraje, ale nejrychlejší byl v sobotu atlet ze Staré Boleslavi. První totiž cílem proběhl Vašek Jisl, který si navíc v Jablonci zaběhl nový osobák 4:16,45. Jako pátý finišoval dorostenec David Martínek (4:32,28). Sedmou příčku obsadil Lukáš Podolák (4:42,42) a o jedno místo níže figuroval ve výsledkové listině Diviš Vekrbauer (4:50,95).

Úterý 22.8.2018 – Pražské memoriály – Praha-Eden

Jedním z hlavních závodů Pražských memoriálů je Memoriál Mgr. Jiřího Severy na 400 metrů překážek a už podle přihlášek bylo jasné, že největšími favority závodu budou letošní semifinalista mistrovství Evropy Michal Brož z pražské Dukly a náš Honza Tesař. A i přesto, že byl na programu hned na začátku mítinku, byl to jeden z jeho vrcholů, vždyť rozdíl mezi prvním a druhým v cíli byl pouhých 9 setin vteřiny. Letošní primát nejlepšího překážkáře sice uhájil první v cíli Michal Brož (51,38), ale Honza se za svůj výkon rozhodně stydět nemusí, když finišoval hned vzápětí v čase 51,47! A třeba už tuto neděli na MČR družstev v Uherském Hradišti může být vše naopak.

Sobota 11.8. - Sobota 18.8.2018 - Soustředění tréninkové skupinky Ladislava Jedličky a Radka Vopršálka - Krkonoše

Své síly spojily tréninkové skupinky Ládi Jedličky a Radka Vopršálka, které vyjely do Krkonoš do chaty Milíře. Kromě tréninkové náplně, kterou naplnily do puntíku, se mladým atletům podařilo vyfotit i s Jardou Jágrem!

Jarda

Neděle 12.8. - Pátek 17.8.2018 - Soustředění tréninkové skupinky Martiny Myrdaczové - Krkonoše

Tréninková skupinka Martiny Myrdaczové vyjela v uplynulém týdnu na soustředění na Cihlářskou boudu do Krkonoš. Soustředění se podle trenérky nadmíru vydařilo a 8 mladých atletů splnilo tréninkový plán na 100%. Už se tedy těšíme na to, co členové této tréninkové skupinky předvedou v podzimním vrcholu sezóny.

20180816 180731