Atletika Stará Boleslav

Krajské přebory mladšího žactva a mnohé další

Autor: vh, foto: lj, tš, Václav Novotný, zdroj: nasejablonecko.cz,

Štítky: , , , , , , , ,

V neděli 11.2.2018 zakončily v Praze na Strahově letošní středočeské krajské halové přebory závody mladšího žactva. Mladší žáci a žákyně tentokrát nevybojovali žádnou z medailí, ale vybojovali mnoho pěkných umístění a mohlo jich být o mnoho více, pokud by nebylo četných omluvenek. Ve velmi dobrém světle se představila Emma Ježková, která si z Prahy odváží dvě pátá místa. Nejlepší výsledek dne si připsal ve výšce Martin Buchta, kde skončil čtvrtý. Nutno podotknout, že se svým výkonem by vloni bral minimálně bronz. Velkým pozitivem jsou jednoznačně výkony mladších dětí z ročníku 2006 či dokonce 2007. Třeba Eliáš Motl skončil v dálce i na stopadesátce v nabité konkurenci v první desítce a stejně se vedlo i Fandovi Korbelovi na překážkách! Mimo KP ml. žactva jsme mohli o víkendu vidět mimo jiné ukázkové vytuhnutí Honzy Tesaře na závěrečné stovce vložené čtvrtky v rámci MČR ve vícebojích. Moc pěkný osobák Davida Martínka na trojce na Memoriálu Karla Líbala v Jablonci a tamtéž moc hezkou dvoustovku v podání Kačky Tvrdé na Přeboru Ústeckého kraje.

MZ skupina j

Sobota 10.2.2018 – Vložený závod na 400 metrů mužů a žen v rámci HMČR ve vícebojích – Praha-Stromovka

Jako už tradičně vypsali pořadatelé HMČR ve vícebojích vložený závod na 400 metrů mužů i žen. V prvním mužském rozběhu se z nádherného souboje vyklubal splněný limit na HMS pro Patrika Šorma (46,68) a moc pěkný osobák pro Víta Müllera (46,71). Ve druhém jsme byli zvědaví jestli Honza Tesař bude pokračovat ve stoupající tendenci svých výkonů. První polovina vypadala moc dobře, když závod na své poměry rozběhl velmi rychle a při sbíhání k mantinelu se dokázal dostat před dalšího reprezentačního kolegu Daniela Němečka. Ještě sto metrů před cílem to vypadalo, že Honza bude rovněž atakovat hranici 46 vteřin. Na poslední stovce, ale se ale bohužel ukázal tréninkový výpadek a Honza ukázkově „vytuhnul“. Cílem tak první proběhl Daniel Němeček v čase 47,53 a až za ním Honza s průměrným časem 48,15.

Sobota 10.2.2018 – 31. ročník Memoriálu Karla Líbala – Jablonec

V Jablonci nad Nisou v sobotu pořádali již 31. ročník Memoriálu Karla Líbala v běhu na 3000 metrů  a na startu opět nemohl chybět František Doleček. A František zvládl tři kilometry za 18:46,27. Tentokrát ale nebyl na ovále v hale na Střelnici sám.

Libal Franta2

Do závodu každý v jiném z rozběhů zasáhli i David Martínek a Diviš Vekrbauer. David si výrazně vylepšil svůj osobák na 9:49,62 a v celkovém součtu zaběhl v nabité konkurenci 17. nejlepší čas. Diviš si rovněž v Jablonci vylepšil svůj osobák skoro o deset vteřin na 10:48,63.

 Libal David3Libal Divis

Neděle 11.2.2018 – Krajské přebory mladšího žactva – Praha-Strahov

Na krajské přebory mladšího žactva nejela úplně početná výprava ze Staré Boleslavi a také její složení převládající z drtivé většiny z mladšího ročníku 2006 nedávala velký důvod k optimismu. Mladší žáci a žákyně sice žádný z cenných kovů nezískali, ale v doslova nabité konkurenci vybojovali mnoho pěkných umístění.

Emma Ježková se po pár měsících tréninku blýskla dvěma pátými místy

Emma Ježková dokázala navázat na výborné výsledky z posledních let v podání Báry Veselé, Kristýny Korelové, Elišky a Lenky Čechových, Kačky Tvrdé a naposledy Andrey Žákové a po pár měsících tréninku nemusí být ani smutná, že nedosáhla na medaili.   

Obrovská konkurence těsně pod sto závodnic se sešla na 60 metrech. O to víc je potěšitelné, že se mezi nejlepší dokázaly prosadit hned dvě naše holky. Emma Ježková si už v rozběhu zaběhla nový osobní rekord 8,88 a tím se kvalifikovala do finále A. Tam se ještě dokázala zlepšit na  8,77 a cílem proběhla na pěkném pátém místě pouhých sedm setin za bronzem! Výborně si vedla i  Linda Klabzubová. Linda si v rozběhu vylepšila osobák na 9,08 a postoupila s tímto časem do finále B. Tam dokázala svůj čas stlačit ještě níže na 9,02, výsledkem ve vyrovnaném finále bylo šesté místo v tomto běhu a celkově skvělé dvanácté místo. Slušně v rozbězích ještě zaběhly Aurora Tlamichová (9,36) a Lucka Pastyříková (9,45).

Linda Klabzuba 60m

Naší nejlepší závodnicí na distanci 150 metrů byla Elen Plíšková, která v moc pěkném čase 22,22 ovládla dvacátý z rozběhů a neztratila se opět mezi necelou stovkou konkurentek, když skončila devátá. Dobře si vedla i Linda Klabzubová, která si zaběhla osobák 22,60 a s tímto časem patřila do druhé desítky. Pod 24 vteřin se ještě dostaly Ema Blažková (23,28) a Romana Švandová (23,97).

Na půlce se představila hned šestice našich děvčat. Nejlépe si vedla při výpadku způsobeného zejména prodělanou chřipkou u naší největší naděje Aurory Tlamichové (loni 2:55,10, letos 3:27:06) Valerie Brejchová, která ve druhém rozběhu doběhla šestá v čase 2:57,44 a v konečném součtu všech časů skončila sedmnáctá. K hranici tří minut se přiblížila ještě Kája Černá (3:03,41).

Valda plka

V závodě na 60 metrů s překážkami si opět velmi pěkně vedla Emma Ježková, byť byla nasazená do jednoho z nejslabších rozběhů a druhé v cíli nadělila více než dvě vteřiny. Třetí rozběh jednoznačně ovládla v čase 11,37 a celkově skončila pátá. Obdobně si vedla Ema Blažková, která zvítězila v druhém z rozběhů a s časem 11,93 skončila na devátém místě.

Ve štafetě na 4x200 metrů startovalo 27 kvartet a nám moc hezky zaběhla čtveřice ve složení Linda Klabzubová, Emma Ježková, Kája Černá a Elen Plíšková, která s časem 2:05,65 skončila sedmá.

Ema Blazkova vyska

Úplně se nedařilo v technických disciplínách, kde se ovšem oproti loňsku zvedla skoro neuvěřitelně úroveň. Ve výšce byla jedinou závodnicí ASB Ema Blažková, která dokázala překonat laťku na 130 centimetrech, což stačilo na třinácté místo. V loňském roce by s tímto výkonem bojovala skoro o medaili. V dálce holky nedokázala žádná z holek tentokrát překonat čtyřmetrovou hranici. Romana Šandová v nesmírně vyrovnané soutěži skončila jedenatřicátá (372 centimetrů) a v těsném závěsu Valerie Brejchová jako dvaatřicátá (369 centimetrů) a třiatřicátá Aurora Tlamichová (367 centimetrů). Nejlepší výsledek zapsaly holky v kouli. Kristýna Stránská zapsala nejdelší pokus 8,66 metru, za což brala osmé místo. Valerie Brejchová s výkonem 7,46 metru skončila dvanáctá a Ela Vostrá obsadila šestnáctou příčku za 7,18 metru.

U kluků zazářili zejména členové přípravky

Na hladké šedesátce startovala hned sedmička našich mladých atletů, ale žádný z nich se nedokázal výrazně prosadit, když na postup alespoň do finále B bylo potřeba zaběhnout pod 8,80. V rozbězích si nejlépe vedl Eliáš Motl, který si zaběhl výborný osobák 8,93 a na člena přípravky je to výborný výsledek. Pod hranici devíti vteřin se ještě dostali Martin Buchta a Zdeněk Přibyl (oba 8,94) a Vojta Sadil (8,96).

Elias a Vojta Sadil 60 m

Na stopadesátce se klukům dařilo o poznání lépe. Nejlépe si opět vedl Eliáš Motl, který zaběhl skvělý čas 21,75 a mezi padesátkou soupeřů obsadil výbornou osmou příčku. Do první desítky se dostal ještě Zdeněk Přibyl s časem o pár setinek horším (21,80). Pod hranici dvaadvaceti vteřin se dostal ještě Marek Černý (21,95).

Na půlce bohužel žádný z našich kluků nestartoval. V závodě na 60 metrů překážek jsme oproti tomu mohli vidět na startu hned čtyřikrát houštecký dres. Nejlépe si vedl Marek Černý, který si zaběhl moc pěkný osobák 10,98 a celkově skončil šestý. Do desítky se podíval i další z členů naší přípravky František Korbel, který zaběhl devátý nejlepší čas 11,67. Pod dvanáct vteřin se ještě dokázal vtěsnat i jedenáctý Adam Chyba (11,88). Ve štafetě na 4x200 metrů jsme bohužel opět náš dres nespatřili.

Ve výšce se představila trojice našich kluků. Martin Buchta dokázal překonat laťku ve výšce 140 centimetrů a zatímco loni by vybojoval minimálně třetí příčku, letos se musel spokojit s místem čtvrtým. O rovných deset centimetrů méně přeskočil sedmý Adam Chyba. Třináctý skončil Vojta Sadil (125 centimetrů).

I v dálkařském sektoru si vedl nejlépe Eliáš Motl, který s výkonem 434 centimetrů obsadil výborné sedmé místo. Ondra Sadil se skočenou vzdáleností 425 centimetrů skončil jedenáctý a Marek Černý si doskočil pro dvanáctou příčku (412 centimetrů). Přes čtyři metry se dokázal dostat ještě šestnáctý Adam Chyba (403 centimetrů). V soutěži mladých koulařů startoval pouze Martin Buchta, který dokázal poslat kouli do vzdálenosti 6,99 metru a obsadil devátou příčku.

Kompletní výsledky z KP mladšího žactva naleznete zde.

Neděle 11.2.2018 – Přebor Ústeckého kraje mužů a žen – Jablonec

V Jablonci nad Nisou se v neděli v rámci přeboru Ústeckého kraje mužů a žen představila Kačka Tvrdá. Kačka se nejprve měla představit ve své parádní disciplíně na šedesátce s překážkami, ale na startu se neprezentovala. Za to do soutěže dálkařek už nastoupila a nejdále zde dolétla do vzdálenosti 507 centimetrů. Úplně nejlépe se však prezentovala na závěrečné dvoustovce, kterou dokázala v nepříliš vyhovující hale na Střelnici zaběhnout za výtečných 27,13, což byl třetí nejrychlejší čas dne.