Atletika Stará Boleslav

Krajské přebory mladších žáků a žákyň

Autor: vh, foto: tš,

Štítky: , , , , , , , , ,

Středočeský krajský atletický svaz se rozrůstá o další atletické oddíly a tak se letos poprvé konaly krajské přebory jednotlivců starších a mladších žáků odděleně. Mladší žáci a žákyně si dali dostaveníčko v neděli 10.6.2018 ve Vlašimi. A naši mladší žáci si z města pod Blaníkem odváží celkem pět cenných kovů. Nejvíce byl paradoxně vidět člen naší přípravky Eliáš Motl, který dokázal zvítězit v hodu míčkem a navíc ještě přidat i bronz z hodu oštěpem! Bronz si z krajských přeborů ještě odváží Emma Ježková z dálky, Šimon Slavík z patnáctistovky a dívčí štafeta na 4x60 metrů ve složení Linda Klabzubová, Aurora Tlamichová, Elen Plíšková a Emma Ježková.

Astafle stupn

Dívčí štafeta útočila na oddílový rekord

Mezi mladšími žákyněmi jsme největší naděje dle dosavadních letošních výsledků vkládali do Emmy Ježkové. A jak se ukázalo celkem právem, protože jako jediná se dokázala prosadit v obrovské konkurenci na stupně vítězů, když v dálce dolétla nejdále do vzdálenosti 454 centimetrů a v nesmírně vyrovnané soutěži (první a sedmé místo dělily pouhé dva decimetry) vybojovala třetí příčku. A Emma si navíc z Vlašimi veze dvě bronzové placky, protože byla členkou naší první štafety na 4x60 metrů, která ovládla první rozběh a čekala na výsledky zbývajících dvou běhů. Kvarteto Linda Klabzubová, Aurora Tlamichová, Elen Plíšková a Emma Ježková dokonce časem 33,26 útočilo na oddílový rekord, který o 16 setin vteřiny nakonec odolal. A protože se před holky dostaly už jen vítězky druhého a třetího běhu, tak si zaslouženě došly na bronzový stupínek.

AEmma stupn

Velkou smůlu měla Aurora Tlamichová, které v obou individuálních disciplínách pocítila rostoucí konkurenci. Zatímco na patnáctistovce by jí čas 5:43,93 v loňském roce stačil s přehledem na stříbrnou pozici, letos doběhla Aurora až pátá. A ještě více mohla být Aurora zklamaná po výšce. Zatímco loni Sabina Šeflová zvítězila ve skoku vysokém s výkonem 143 centimetrů, letos Auroře stačil skvělý osobák 145 centimetrů (1 cm za oddílovým rekordem) jen na nepopulární bramborovou pozici.

Aurora2

Tři holky se vešly do první desítky na šedesátce s překážkami. Šestý nejrychlejší čas zaběhla Elen Plíšková (10,61) a pod jedenáct vteřin se dostaly i devátá Magdalena Adámková (10,89) a desátá Bára Vomastková (10,96). Šestá doběhla Kristýna Kindová na patnáctistovce s časem 6:10,61. Magdalena Adámková si vůbec nevedla špatně ani v dálce, kde se mezi necelou padesátkou závodnic umístila na sedmém místě s osobákem 444 centimetrů. Devátou příčku obsadila ve výšce Ema Blažková, když tentokrát dokázala přeskočit laťku na 130 centimetrech. Ve sprintech se ve velkém vedru našim holkám moc nedařilo, když do desítky nahlédla jen Emma Ježková na hladké šedesátce (8,75). No a do desítky se podívala i naše štafeta na 4x300 metrů. Kvarteto Kája Černá, Lucka Pastyříková, Magdalena Adámková a Kristýna Kindová zaběhlo desátý nejlepší čas 3:30,45.

Mladší žáky zastínil člen naší přípravky

Mladší žáci vezou domů stejně jako loni tři cenné kovy. Tentokrát však v podobě jednoho zlata a dvou bronzových. V neděli však vybojovali i spoustu dalších pěkných umístění v první desítce.

Aelias stupn

Jednoznačně spokojený mohl z Vlašimi odjíždět Eliáš Motl, člen naší letošní přípravky. Eliáš se už nebezpečně přibližuje šedesátimetrové hranici v míčku a tím pádem i oddílovému rekordu. A jeho nejdelší měřený pokus 57,97 metru mu zajistil první životní krajský přebornický titul! A aby toho nebylo málo, tak Eliáš v oštěpu rozesmutnil i dvojčata Sadilovi (viz dále) a s výkonem 28,26 metru vystoupal na bronzový stupínek! Pro bronz si ve velmi slušném čase 5:07,36 doběhl na patnáctistovce Šimon Slavík. Šimona mohlo zejména hřát, že se mu to ve finiši povedlo o dvě setiny vteřiny před čtvrtým v cíli.

Asimon

Celkově klukům vyšly nejlépe vrhačské disciplíny. Jak už bylo řečeno v oštěpu se museli Vojta a Ondra Sadilovi sklonit před Eliášem Motlem. Vojta s výkonem 26,66 metru skončil na nepopulárním čtvrtém místě a Ondra jen s o něco málo horším výkonem (26,47 metru) obsadil pátou příčku. Vojta se neztratil ani v míčku, kde bral šestou příčku za 47,58 metru a hned za ním skončil na sedmém místě Adam Chyba (47,26 metru). Druhou desítku zde otevíral Michal Baloun (39,60 metru) a jen o fous unikla třicetimetrová hranice Štěpánovi Reslovi (29,24 metru).

Jen o málo, resp. o lepší nasazení možná unikla medaile Lukášovi Chudobovi na půlce. Lukáš ve druhém rozběhu běžel sólo závod, když cílem proběhl první v čase 2:32,82 s náskokem skoro deseti vteřin. V součtu s prvním rychlejším během to pak bohužel znamenalo bramborovou medaili. Na půlce se do první desítky probojoval ještě Ondra Sadil, který finišoval v sedmém nejrychlejším čase 2:38,74. A sedmé místo bral na patnáctistovce i Michal Baloun, kterému se časomíra zastavila na 5:36,45. A do nejlepší desítky se kluci dokázali prosadit i ve skokanských disciplínách. Ve výšce Martin Buchta tentokrát dokázal překonat laťku na stojanech na 138 centimetrech a bral sedmou příčku. O jednu postupnou výšku méně zdolal desátý Adam Chyba (135 centimetrů). V dálce nejdále z našich kluků doskočil Ondra Sadil, který s výkonem 436 centimetrů obsadil osmou příčku.

Fotky od Terezy Šprynarové na rajčeti zde.

Kompletní výsledky KP