Atletika Stará Boleslav

Klára Holcová, Kuba Holec a Eliáš Motl vítězní!

Autor: vh, foto: dl, jm, rl, tl, tš a zš kounice,

Štítky: , , , , , , , ,

Uplynulý víkend přinesl celou řadu zajímavých a hlavně výborných výsledků našich atletů. Sobota výrazně předčila neděli, ale oba dvva dny svědčila nejvíce našim atletům (v hale) třístovka. Výsledkový servis započneme ve pražské Stromovce, kde na Mikulášské hale žactva Kuba Holec zaběhl nejrychlejší třístovku a skončil druhý ve výšce a zaběhl pěkné překážky!!! Cenné vítězství si z Haly Otakara Jandery odváží i Klára Holcová!! Na konkurenčním Pomerančovém mítinku v Jablonci nad Nisou zase vybojoval v nabité konkurenci Marek Černý druhé místo na třístovce! A z haly rychle ven na Sáňkovačku, tedy tu Mikulášskou, a ještě přesněji do Kounic. Zde Vašek Jisl prokázal na závěr sezóny dobrou formu, když zaběhl absolutně nejrychlejší čas i mezi dospělými!!! A vítězství ve své věkové kategorii mohli slavit i Kája Černá, Šimon Slavík, Pavel Vinduška a Lukáš Podolák. No a v neděli pokračoval Pomerančový mítink v Jablonci závody pro nejmladší žactvo chcete-li přípravku a zde zářil Eliáš Motl, který zvítězil jak jinak než na třístovce a i na hladké padesátce a v hodu plným míčem vystoupal na stupně vítězů! A to se podařilo na hladké padesátce i jeho mladšímu bratrovi Alexovi Motlovi! Výborných výsledků, ale bylo opravdu vícero, tak pojďme si je pěkně po pořádku připomenout.

Elias stupn

Sobota 1. prosince 2018 - Mikulášská hala žactva - Praha-Stromovka

Do haly Otakara Jandery v Praze se na tradiční atletický mítink Mikulášská hala žactva vydala šestice našich atletů resp. hlavně atletek. Jediným atletem byl v sobotu v holešovické hale Kuba Holec, ale ten dal svými skvělými výkony lehce zapomenout na absenci kolegů. Kuba se nejprve představil na šedesátce s překážkami, kde ve velice kvalitní konkurenci zaběhla výtečný čas 9,01. Svůj osobák si tak vylepšil o více než půl vteřiny a celkově to stačilo na výborné leč nepopulární čtvrté místo. Pak se přesunul do výškařského sektoru, kde už úspěšně zaútočil na medaili. Dokázal zde totiž překonat laťku na stojanech ve výšce 179 centimetrů, čímž si vylepšil o centimetr svůj absolutní osobák a hlavně skončil na stříbrném stupínku. A to úplně nejlepší přišlo z Kubovy strany na úplný závěr celého programu závodů na třístovce. Zde si Kuba vylepšil halový osobák o více než vteřinu a půl a vlastně i absolutní osobák na 37,27 a v sobotu na této trati nenašel přemožitele! Klára Holcová si po roce zase poradila se všemi soupeřkami v koulařském sektoru. Klára zvítězila s obrovským náskokem skoro 2,5 metru, když tříkilové náčiní poslala do vzdálenosti 12,74 metru.

20181201 180323

Zbývající děvčata si v hale Olympu střihly běžecké víceboje. Výjimkou byla Sabina Strachová, která si na půlce zaběhla nový absolutní osobák 2:43,76, z Prahy si odvezla třináctou příčku a určitě je to pozitivní zpráva pro celé družstvo brandýského gymnázia před finále Středoškolského atletického poháru. Jeho členem je i  Silva Koudelková, která  má na svém kontě po sobotě další sprinterský trojboj. Na stopadesátce obsadila v novém osobáku 20,46 v obrovské konkurenci 17. příčku. Na nejlepší umístění pak dosáhla na třístovce, kde zaběhla třináctý nejlepší čas (45,05). Na úrovni svého osobáku zaběhla Silva i na šedesátce s překážkami, kde s časem 10,45 rovněž skončila třináctá. Eliška Šichová si v sobotu zaběhla nový osobák jak na hladké šedesátce (8,59), tak na stopadesátce (20,74). Na hladké šedesátce startovala i Zuzana Kubíčková (8,86), ale pro tu byl hlavním cílem start na 800 metrů. A i Zuzka si po vylepšení osobáku na šedesátce, vylepšila výrazně osobák na půlce, kde finišovala v čase 2:34:84. A to byl v sobotu mezi staršími žákyněmi devátý nejrychlejší čas.

Sobota 1. prosince 2018 - Pomerančový mítink (mladší a starší žactvo) - Jablonec

V sobotu se žactvo sjelo rovněž do haly na jablonecké Střelnici na další z tradičních prosincových halových závodů na Pomerančový mítink. Staroboleslavské barvy zde hájili svěřenci z tréninkových skupinek Nikoly Brejchové a Terezy Šprynarové. A v nabité konkurenci se rozhodně neztratili! Měli bychom jít pěkně podle časového harmonogramu závodů, ale protože se jednotlivé disciplíny a kategorie na mnoho prolínaly, raději si projdeme výsledky podle disciplín…

Na hladké šedesátce startovali ze staroboleslavských atletů pouze ti mladší. Mezi dívkami zaběhla Barbora Vomastková čas 8,99, a mezi kluky pak Ondra Sadil finišoval v čase 9,41 aŠimon Šmíd v čase jen o dvě setiny vteřiny horším.

IMG 0183

Na hladké šedesátce se tedy ještě naši atleti v obrovské konkurenci včetně té zahraniční ještě tak úplně neprosadili, ale na třístovce už to bylo o něčem jiném. A škoda, že ji Marek Černý v téhle formě běžel zrovna v Jablonci, kde jsou velmi ostře klopené zatáčky. V sobotu zde totiž zaběhl čas 43,74, což je jen těsně za oddílovým rekordem a není tak divu, že v konkurenci více než třiceti závodníků v kategorii mladšího žactva skončil na skvělém druhém místě!!! Špatně si nevedli ani o rok mladší atleti. Vojta Sadil zaběhl totiž sedmnáctý nejlepší čas 47,60. Šimon Šmíd cílem proběhl v čase 49,69 a Bedřich Čížek pak finišoval v čase 50,55. Mezi mladšími žákyněmi si Valerie Brejchová za čas 49,58 vysloužila devatenáctou příčku.

IMG 0281

Z pátku na sobotu se musel velmi dobře vyspat Marek Černý. I na šedesátce s překážkami totiž zaběhl výborně, když s novým osobákem 10,07 zaostal jen o pět setin vteřiny za oddílovým rekordem a v Jablonci skončil mezi mladšími žáky na šestém místě. Velmi nadějné časy už běhá i Vojta Sadil, který s časem 10,51 obsadil pěknou osmou příčku. Překážky si v Jablonci vyzkoušel i Bedřich Čížek (14,03). Mezi mladšími žákyněmi zaběhla sedmnáctý nejrychlejší čas Bára Vomastková (11,12) a Ela Vostrá proběhla cílem v čase 13,55. Mezi staršími žáky se zase činil Michael Štefl, který si, když nepočítáme ručně měřený čas v Českém Brodě, nad překážkami rovněž zaběhl osobák 9,42 a obsadil stejně jako Marek Černý mezi mladšími žáky šestou příčku.

IMG 0219

Ve výšce startoval pouze Adam Chyba, ale barvy ASB držel mezi mladšími žáky hodně vysoko. Adam si v Jablonci dokázal vylepšit osobák na 145 centimetrů a připsal na konto staroboleslavských atletů další šestou příčku.

IMG 0193

V dálce pokračoval v nastoleném trendu nových osobáků Vojta Sadil. Po týdnu si vylepšil ten svůj o další čtyři centimetry na 489 centimetrů a díky tomu skončil ve výsledkové listině hodně vysoko, konkrétně na pátém místě. Osmnácté místo obsadil Marek Černý (440 centimetrů), šestadvacátý skončil Ondra Sadil (413 centimetrů) a ve čtvrté desítce figuroval Bedřich Čížek (375 centimetrů). Stejně se mezi mladšími žákyněmi dařilo i Valče Brejchové (407 centimetrů).

IMG 0260

V koulařském sektoru se dařilo zejména Michaelovi Šteflovi, který si v sobotu v Jablonci vylepšil se čtyřkilovým náčiním svůj absolutní osobák na 12,35 metru a zaslouženě obsadil výborné páté místo mezi staršími žáky. Ela Vostrá s dvoukilovou koulí dosáhla výkonu 8,99 metru a mezi mladšími žákyněmi jí patřila třináctou příčka. První dvacítku pak uzavírala Valča Brejchová (8,22 metru).

IMG 0267

Sobota 1.12.2018 - 30. ročník Mikulášského běhu - Kounice

No a konečně v sobotu 1.12.2018 se konal v Kounicích jubilejní 30. ročník Mikulášského běhu Sáňkovačkou, kde měly barvy ASB rovněž velmi početné a hlavně úspěšné zastoupení. Mezi mladšími žákyněmi (ročníky 2006-2007) si při své premiéře na tomto závodě na zasněžené trati dlouhé 570 metrů doběhla pro vítězství Kája Černá. Nástrahy trati zdolala v čase 2:42,00 a dokázala porazit i loni druhou a letos třetí Auroru Tlamichovou, která finišovala v čase o tři vteřiny horším.

IMG 4922

Mezi stejně starými kluky si vylepšil své postavení Šimon Slavík, Loni druhý. Na trati dlouhé 1050 metrů nenašel tentokrát přemožitele a s časem 4:48,0 závod mladších žáků opanoval.

Potěšitelné je, že mezi staršími žáky na trati dlouhé 1100 metrů se vrátil na start závodů po pauze zaviněné zraněním Pavel Vinduška. A Pavel přišel, viděl a zvítězil! Ba co víc, vyhrál ve velmi dobrém čase 4:45,0 a budeme hodně zvědaví jak mu prospěje i nové prostředí v tréninkové skupince Jardy Urbana. Mezi dorostenci na stejně dlouhé trati bojoval o vítězství klasický tandem v barvách ASB. Zatímco loni zvítězil David Martínek, letos se v cíli nejvíce smál Lukáš Podolák. Kromě pořadí si kluci prakticky prohodili i své časy. Čas vítězného Lukáše byl 4:42,0 a druhý David proběhl cílem v čase 4:51,0. No a stejně dlouhou trať běželi i junioři resp. muži a mezi byl tentokrát na startu pouze Vašek Jisl. A Vašek běžel skvěle, když se oproti loňsku dokázal zlepšit skoro o půl minuty a zaběhl bezkonkurenčně nejrychlejší čas dne 4:15,0.

IMG 5042

Neděle 2. prosince 2018 - Pomerančový mítink (přípravka) - Jablonec

V neděli v jablonecké hale na Střelnici vystřídali žáky a žákyně na dráze nejmladší atletické naděje a ani mezi nimi nechyběli atleti a atletky z Houštky. Celkem se jich na sever Čech vydala osmička a rozhodně odtud neodjížděli s prázdnou, ba právě naopak. A už i v Jablonci si určitě budou pamatovat jméno Motl. Ale pěkně po pořádku.

Na děti z atletických přípravek (ročníky 2007 a 2008) a minipřípravek (ročníky 2009 a mladší) čekaly celkem tři disciplíny. A hned na té první, hladké padesátce, řádili kluci Motlovi. Mezi přípravkovými kluky zaběhl Eliáš Motl výborně a s časem 7,39 obsadil třetí příčku v konkurenci necelé stovky závodníků! A aby toho nebylo málo hned vzápětí ho napodobil jeho brácha Alex Motl, který do cíle vpadl v čase 7,99 a mezi minipřípravkou bral rovněž třetí místo. A dobře si vedli i šestý Jonáš Motl (8,14) a osmý Filip Motl (8,30), když si uvědomíme, že se na startu mezi minipřípravkou prezentovalo 112 malých závodníků. Posledním z ASB a rozhodně nejmladším byl Kryštof Lacko, který s časem 10,51 obsadil třiašedesátou příčku. Mezi nejmladšími dívkami v minipřípravce si připsala premiérový start Simona Alla (10,13). A i mezi děvčaty z přípravky jsme měli své zastoupení. Na padesátce se lépe vedlo čtyřiadvacáté Marušce Kundrátové (8,09). Třiatřicátá z více než stovky závodnic pak skončila v dalším ze svých mnohých startů Mariana Langerová (8,19).

Trojcata 50ka

Padesátka se střídala s hodem kilovým plným míčem. I zde se dařilo Eliášovi Motlovi, který hodil rovných 10 metrů a obsadil opět výborné třetí místo! Mezi mladšími elévy se tentokrát nejvíce dařilo Filipovi Motlovi, který s výkonem 6,20 metru skončil třináctý. Alex Motl skončil s výkonem 5,90 metru třiadvacátý a Jonáš Motl hodil o deset centimetrů méně a to pro něj znamenalo dělenou sedmadvacátou příčku. Kryštof Lacko se s medicimbalem popral rovněž srdnatě (2,50 metru), stejně jako Simona Alla (4,25 metru). Mariana Langerová se se svým nejdelším pokusem (7,95 metru) probojovala do druhé desítky na sedmnáctou příčku a Maruška Kundrátová dokázala hodit 6,05 metru.

Elias tikilo

No a vydařené vystoupení završil tím nejlepším možným způsobem Eliáš Motl na třístovce. Eliáš totiž na této distanci nenašel přemožitele mezi necelou stovkou vyzývatelů a s časem 47,03 vystoupal na nejvyšší stupínek! Velmi pěkně zaběhl mezi mladšími kluky i Alex Motl, který s časem 53,53 obsadil šestou příčku. Čtrnáctý Jonáš Motl finišoval v čase 56,12 aFilip Motl skončil třiadvacátý (57,84). Další cenné zkušenosti posbíral na dráze v hale na Střelnici Kryštof Lacko (73,88) a Simona Alla (75,34). Svého nejlepšího výsledku dosáhly v neděli na třístovce i osmá Mariana Langerová (50,84) a šestnáctá Maruška Kundrátová (52,58).

IMG 20181202 095642