Atletika Stará Boleslav

Kíťa Korelová má limit pro Evropu!!!

Autor: vh, foto: Jiří Kottas, 2018,

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Členská základna v kategorii dorostu a juniorů je stále naším největším bolavým místem a i letos se výbor ASB rozhodl dorostence/dorostenky a juniory/juniorky sloučit a postavit pouze družstva juniorů a juniorek. Zejména družstvo juniorek mělo mít ambice na postup na Mistrovství Čech, ale už první domácí kolo krajského přeboru družstev mládeže, které jsme pořádali v sobotu 5. května 2018 na našem stadionu v Houštce, ukázalo, že na početnější družstva Berouna a Vlašimi v současné době nemáme. Třetí skončilo za favority z Kolína a Kladna i družstvo juniorů, kde nás trápí stejný problém. Jednoznačným pozitivem jsou však výsledky jednotlivců. Už při prvních startech v sezóně se totiž na houšteckém oválu děly divy. Bára Veselá i přes zaškobrtnutí na osmé překážce zaběhla absolutní ženský rekord na čtvrtce s překážkami! Kíťa Korelová sice cílem proběhla až za Bárou, ale mohla se radovat, protože už při prvním startu v sezóně splnila limit pro ME do 18 let!!! Tereza Holcová ovládla všechny tři vrhačské disciplíny, ve kterých startovala a navíc hodila poprvé čtyřkilovým kladivem za hranici padesáti metrů!!! Vojta Korel si výrazně zlepšil osobák se šestikilovou koulí. Kačka Tvrdá se pomalu ale jistě blíží oddílovému rekordu na stovce s překážkami. Tomáš Martínek zaběhl výborný osobák na čtvrtce. A na úplný závěr zaběhla čtveřice Lenka Čechová, Kíťa Korelová, Eliška Čechová a Kačka Tvrdá nový dorostenecký oddílový rekord ve štafetě na 4x100 metrů.

Druzstva Houstka 214

Družstvo juniorů táhl Vojta Korel, ale ani běžci nezaháleli

Kluci na domácím stadionu předváděli velmi sympatické výkony a sympatický byl i přístup dorostenců a hned dvanáct kluků přispělo do celkového bodového zisku. Kluci sice na lepší než třetí místo za početnějšími a silnými družstvy Kolína a Kladna neměli, ale stydět se za své výkony rozhodně nemusí. Pořadí prvního kola bylo následující: 1. Sokol Kolín 219 bodů, 2. AC TEPO Kladno 194 bodů, 3. Atletika Stará Boleslav 91 bodů.

Na stovce startovala hned pětice našich borců, kteří si zaběhli velmi pěkná osobní maxima. Nejlépe se dařilo Janu Havlovi, který s časem 12,21 postoupil do finále A, kde bohužel nesepnula kamera, ale Honza obsadil celkově šestou příčku. Dorostenci Kryštof Novotný (12,26), Prokop Málek (12,37), Víťa Rychtařík (12,68) a Ondra Machota (12,84) si sice vybojovali z rozběhu start ve finále B, ale tak nějak s tím nepočítali a na start finálového běhu se nedostavili.

Druzstva Houstka 390

Na dvoustovce se tak úplně neprosadil Honza Havel (25,14), ale za to pěkné představení předvedli kluci v rozběhu, kde kolínský Hampl zaběhl limit pro MS do 20 let a kde se mimo soutěž předvedl i Kuba Veselý. Ten sice předvedl katastrofální start, ale od padesátky nasadil vysoké tempo a cílem proběhl v čase 22,96. Na čtvrtce si v Houštce otestoval rychlost Tomáš Martínek. A test dopadl Tomášovi velmi dobře, když zvítězil v novém výborném osobáku 52,72.

Druzstva Houstka 333

Na půlce žádný z našich kluků nestartoval, ale na startu na patnáctistovce se sešli hned čtyři. Nejlépe si vedl David Martínek, který cílem proběhl v čase 4:20,72 a rovněž si při prvním startu v sezóně vylepšil svůj dosavadní osobák. To se povedlo i třetímu Lukáši Podolákovi (4:39,71), za kterým hned vzápětí finišoval čtvrtý Vojta Bouřil (4:41,09). Body družstvu připsal i pátý Vojta Kinda (5:19,03)., Na dvojnásobné trati na trojce se představil Vašek Jisl, který v týdnu netrénoval a ani v sobotu nebyl úplně fit, byť nakonec nezaběhl vůbec špatný čas 9:32,38 a cílem proběhl druhý. Tomáš Martínek dělal sparinga Divišovi Vekrbauerovi, který jinak celý den pomáhal startérovi. V cílové rovince si to kluci v dobrém rozdali o třetí místo, které nakonec obsadil Tomáš (11:06,26) před Divišem (11:06,32).

Druzstva Houstka 237

Nad dlouhými překážkami se objevili novicové z řad tréninkové skupinky Davida Linharta. Lukáš Tahotný i David Kurucz se na poprvé s překážkami poprali statečně a výsledkem bylo čtvrté místo Lukáše (66,21) a páté Davida (67,86).

Druzstva Houstka 276

V technických disciplínách opět zářil Vojta Korel, který zvítězil v obou vrhačských soutěžích, do kterých nastoupil. Nejprve si vylepšil osobák v kouli na výborných 15,91 metru. Aby pak v letošní premiéře hodil v oštěpu velmi solidních 54,44 metru. Činil se i Prokop Málek ve výšce, kde skočil solidních 167 centimetrů a skončil třetí. V trojskoku si pro páté místo doskákal David Kurucz (11,35). Body připisoval za sedmé místo v dálce Víťa Rychtařík (469 centimetrů). Premiéru si odbyl v tyčce Kryštof Novotný, který ovšem s neskočenou základní výškou spokojený být nemohl. Mimo soutěž si vyzkoušel svou formu i Adam Zach, který venku na poprvé překonal výšku 390 centimetrů.

Děvčata proti početně silnějším soupeřkám nemají prozatím v soutěži šanci, ale jejich individuální výkony byly parádní

Holky nastoupily na domácím kole v počtu pouhých osmi závodnic a i když prakticky ve všech svých startech předváděly parádní výkony, o postupu na Mistrovství Čech si prozatím mohou nechat zdát, když si nečekaně dobře vedlo velmi posílené družstvo Vlašimi, které v roce loňském končilo na posledních příčkách. Pořadí prvního kola bylo následující: 1. Lokomotiva Beroun 227 bodů, 2. Spartak Vlašim 148,5 bodu, 3. Atletika Stará Boleslav 93,5 bodu, 4. AC TEPO Kladno 77 bodů, 5. Sokol Kolín 17 bodů.

Druzstva Houstka 372

Na nejkratším sprintu jsme sice nikoho neměli a na dvoustovce nenastoupila po kolizi na překážkách Bára Veselá, ale rychlostní test dopadl dobře jak pro čtvrtou Kristýnu Korelovou (26,77), tak pro osmou Elišku Čechovou (27,08).

Druzstva Houstka 252

Lenka Čechová na domácím stadionu absolvovala stejný běžecký trojboj jako v roce loňském a stejně jako loni dokázala zvítězit v čase 58,53 na čtvrtce. Zde vydřela jeden bodík za osmé místo Sára Janoušková (70,47). Lenka se pak představila i na patnáctistovce, kde v kvalitní konkurenci v čase 5:15,58 proběhla cílem jako třetí.

Druzstva Houstka 180

Velmi spokojená, ale i částečně rozladěná mohla ze stadionu v Houštce odcházet Kačka Tvrdá. Ta sice na překážkách startovala mimo soutěž mezi dorostenkami, ale její představení stálo za to. Na stovce s překážkami si vylepšila osobák už na 14,55 a pomalu se blíží k oddílovému rekordu Báry Veselé, který má hodnotu 14,35. Na domácím oválu si Kačka odbyla i premiéru na třístovce a nutno podotknout, že i moc vydařenou. Bohužel při jejím běhu nefungovala časomíra a tak neznáme přesný čas v cíli. Nakonec se Kačka postavila jako finišmanka na poslední úsek štafety 4x100 metrů. A společně s Lenkou Čechovou, Kíťou Korelovou a Eliškou Čechovou zaběhly nový oddílový rekord, když vylepšily přesně rok staré maximum o tři desetiny na 50,98!!!

Druzstva Houstka 403

Snad až nad očekávání výborně dopadla letošní premiéra našich holek na dlouhých překážkách. Zejména Bára Veselá rozeběhla závod fantasticky a až do osmé překážky jí vše vycházelo na výbornou. V náběhu do cílové rovinky však došlo ke kolizi s překážkou a Bára jen tak tak střet ustála. Pak však opět nabrala rychlost a do cíle vpadla v čase 60,58, čím stanovila absolutní oddílový rekord!!!! A k limitu na Mistrovství světa do 20 let to neměla vůbec daleko.

Druzstva Houstka 212

Pozadu nezůstala ani v cíli druhá Kíťa Korelová, ta se na celé trati vyvarovala vážnějším pohromám a po návratu ze soustředění zaběhla skvělý čas 62,02, čímž s přehledem splnila limit pro Mistrovství Evropy do 18 let!!!! Výtečně si vedla až k poslední překážce Eliška Čechová, která zde po zaváhání proběhla cílem jako třetí rovněž ve velmi nadějném čase 65,02.

Druzstva Houstka 2

Ve vrhačských disciplínách doslova dominovala Tereza Holcová, která zvítězila ve všech třech svých startech. Tereza jednoznačně ovládla soutěž kladivářek, když jako jediná dokázala přehodit padesátimetrovou hranici a prakticky o pět metrů si vylepšila své dosavadní maximum se čtyřkilovým náčiním na 51,45 metru!!!. Přemožitelku rovněž nenašla v koulařském sektoru (9,87 metru) a třetí místo vítězství přidala v diskařském kruhu, kde si rovněž vylepšila své maximum prakticky o rovné dva metry na 31,41 metru. V oštěpu zabojovala loni trochu trápící se Valentina Wenigová, která při svém letošním prvním závodě skončila druhá s výkonem 36,26 metru druhá. Valentina se kromě své výstavní disciplíny činila ještě v disku, kde s výkonem 25,62 metru skončila sedmá. Pomoci přišla i Veronika Procházková, která i přes výrazný tréninkový výpadek dokázala vybojovat v kladivu druhé místo a navíc s výkonem 37,84 metru nezaostala o moc za svým osobním maximem.

Kompletní výsledky 1. kola zde.

Kompletní fotogalerie od Jiřího Kottase zde.