Atletika Stará Boleslav

KÍŤA KORELOVÁ JE PO PRVNÍM KOLE NA OLYMPIÁDĚ MLÁDEŽE DEVÁTÁ!!!

Autor: vh, foto: Petr Šarapatka,

Štítky: ,

V loňské roce startovala Kristýna Korelová na svém prvním Mistrovství světa v Keni. A Kíťa nechybí po letošním ME do 17 let ani na dalším vrcholném podniku, kde se potkávají nejlepší sportovci dorosteneckého věku na světě, na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires! V běhu na 400 metrů s překážkami má za sebou první kolo svého závodu a v polovině jí patří průběžná skvělá devátá příčka!!!

Kia Sarapatka

Atleti museli celkem dost dlouho čekat na start svých soutěží a první kolo čtvrtky s překážkami bylo na programu v sobotu 13. října odpoledne. Tady bychom asi měli vysvětlit, že se v atletických disciplínách netradičně závodí dvoukolově. O celkovém výsledku rozhoduje v bězích součet časů z obou dvou běhů. Na distancích od 100 metrů po 800 metrů včetně překážek prvních osm závodníků s nejlepšími časy postupuje do závěrečného rozběhu, ostatní se skládají podle svých časů do dvou předchozích běhů.

Kíťa se představila až v posledním třetím rozběhu na 400 metrů překážek a podle časů uvedených ve startovní listině nepatřila k největším favoritkám, což už samo o sobě naznačovala i přidělená druhá dráha. Kíťa měla před startem zaběhnutý čtvrtý nejlepší čas (1:00,27) a mezi největší favoritky rozběhu patřily Gontse Morake z Jihoafrické republiky, dobrá známá Italka Emma Silvestri a Brazilka Jessica Vitoria de Oliveira Moreira, které už dokázaly výrazně pokořit šedesátivteřinovou hranici.

Kia Sarapatka2

Kíťa startovala ve druhé dráze a dále citujeme trenéra ČAS Petra Šarapatku (mimo jiné autora přiložených fotografií): „Kíťa" po vlažnějším začátku, ale suverénním běhu od 3. překážky do konce na 400 metrů překážek poskočila ze svého tabulkového 11. místa na krásné místo 9. Jinak řečeno Kíťa doběhla ve svém rozběhu čtvrtá v čase 1:01,84. Třetí běh jednoznačně ovládla Brazilka de Oliveira Moreira, které s časem 59,41 patří průběžné druhé místo. Druhá finišovala Italka Silvestri v čase 1:00,88 a na třetím místě cílem proběhla v osobním maximu 1:01,63 Mexičanka Amador Aldaba. Tu tedy mocně dotahovala Kíťa, naopak úplně vybuchla favorizovaná Jihoafričanka Morake, která zaběhla zcela podprůměrný čas 1:04,35.

V celkovém součtu všech zaběhnutých časů tedy po prvním kole Kítě patří devátá příčka a tu si bude chtít udržet, ne-li vylepšit! Čas průběžně osmé Mexičanky je určitě v jejích silách, na druhou stranu jen pouhou setinku vteřiny je na průběžné desáté příčce další velmi dobrá stará známá z Evropy Rakušanka Lena Pressler. Zatímco na Mexičanku bude Kíťa útočit pouze časem, tak Lenu Pressler bude mít přímo ve svém rozběhu. Díky svému postavení, ale Kíťa tentokrát bude mít příznivější šestou dráhu a start druhého rozběhu je na programu v úterý 16.10.2018 v 15:05 argentiského, tzn. 20:05 středoevropského času! Pro děvčata se jedná o úplný závěr sezóny, kdy už je výrazně znát únava, a tak se může stát cokoliv. Držíme palce Kíťo, ať vysněná osmička vyjde!!!

Průběžné pořadí po prvním kole zde

Kia Sarapatka3