Atletika Stará Boleslav

Kíťa Korelová dominovala na mezistátku dorostu, Lenka Čechová čtvrtá!

Autor: vh, foto: kk a lč, atletika.cz,

Štítky: , ,

V sobotu 9.6.2018 sice citelně chyběly našemu ligovému družstvu žen, ale my jim to s ohledem na skutečnosti určitě odpustíme. Kíťa Korelová a Lenka Čechová totiž oblékly reprezentační dres, aby přispěly co možná nejlepšími výkony k co nejlepšímu výsledku v mezistátním čtyřutkání Slovinsko-Slovensko-Maďarsko-Česká republika dorosteneckých družstev. 

at2

Nejprve se v sobotním dopoledni na start svého závodu postavila Kíťa Korelová. V prvním rozběhu mohla sledovat zajímavý souboj o vítězství v podání dvou českých závodnic Dlabajové (61,42) a Cymbálové (61,44), které si výrazně vylepšily osobák a vlastně spolu bojovaly o účast na ME do 18 let. Kíťa ve druhém rozběhu bohužel žádnou vážnější soupeřku neměla a tak v sólo závodě zaběhla další skvělý čas 60,53, když před druhou v cíli Maďarkou Sofií Kiszeli měla více než dvou a půl vteřinový náskok. V součtu obou běhů tedy Kíťa opět neměla konkurenci a českému reprezentačnímu družstvu připsala za vítězství plný počet bodů.

Dorost Lenka a Kia2

O necelou hodinku později se na start půlky postavila Lenka Čechová, která si vybojovala účast skvělým výkonem z prvního ligového kola na Kladně. Protože se se jednalo spíše o taktickou bitvu, nedal se tentokrát čekat útok na hranici dvou minut a desíti vteřin. Lenka se opět držela v prvním okruhu v popředí, ale ve druhém okruhu bohužel nezachytila rozhodující nástup reprezentační kolegyně Folkové (první v čase 2:12,87). I tak ale cílem proběhla na pěkném čtvrtém místě v čase 2:15,28.

A pro úplnost dodejme, že česká děvčata nakonec v mezistátku zvítězila, když posbírala celkem 220 bodů. Druhé skončily Maďarky (199), třetí Slovenky (123,5) a poslední domácí Slovinky (99,5).

at3