Atletika Stará Boleslav

Jubilejní 75. ročník Jarního běhu aneb Otevírák venkovní sezóny je za námi!!!

Autor: vh, foto: Markéta Česneková a asb,

Štítky: , , ,

I přes konkurenci mistrovského závodu v půlmaratonu (Fanda Schoval nemohl přidat už osmé vítězství) a dalšího závodu ze seriálu PPBN se na otevírák venkovní sezóny dostavila skoro padesátka běžců všech věkových kategorií. Na jubilejním 75. ročníku Jarního běhu si pro premiérové vítězství mezi muži doběhl Vašek Jisl a mezi ženami obhájila svůj loňský primát Bára Veselá, která celkově zvítězila již po šesté!!!

DSC 9511

Přes chladné sobotní ráno po páteční bouřce a vydatné zálivce se na start jubilejního 75. ročníku Jarního běhu postavila necelá padesátka běžců. Na slavnostním otevření venkovní sezóny chyběl obhájce loňského vítězství Tomáše Martínka, který byl na reprezentačním soustředění. A tak z náměstí proběhl Lázeňskou ulicí na stadion v Houštce nejrychleji a premiérové vítězství si připsal jeho tréninkový parťák Vašek Jisl.  Vašek finišoval v čase 4:09 a hned za ním do cíle vpadl David Martínek, který při své úplné premiéře na Jarním běhu zaběhl velmi dobrý čas 4:11. Na třetím místě proběhl cílem  Kuba Veselý v čase 4:12 a obhájil tak loňský bronz.

DSC04032

Mezi holkami si pro obhajobu vítězství doběhla Bára Veselá, která trať letos zvládla v čase 4:49, což je o více než 20 vteřin rychleji než v roce loňském. Navíc už se jedná o její šesté celkové vítězství!!! Její vítězství však bylo opět hodně vydřené, protože jako stín se jí jen s nepatrným odstupem po celé trati závodu držela Kristýna Korelová Kíťa si opět po roce doběhla druhé místo v čase 4:51. Jako třetí žena cílem proběhla loni absentující Eliška Linhartová, u které se stopky zastavily na čase 5:33.

DSC04057

Po šestapadesáté v řadě se s číslem 72 postavil nestor staroboleslavské atletiky František Doleček, který tentokrát zvládl trať, kterou by mohl běžet poslepu, v čase 8:27.

DSC04055

Na závěr patří velké poděkování Městské policii našeho města, která po dobu závodu hlídala bezpečí všech závodníků! A také všem, kteří následně obětovali sobotní dopoledne na úklid a přípravu stadionu na nadcházející sezónu!! Díky, bez vás by to fakt nešlo!!

Kompletní výsledky včetně rozdělení dle věkových kategorií naleznete zde.

Přehled prvních tří v cíli v celé historii naleznete zde.

Kompletní fotogalerie zde.