Atletika Stará Boleslav

Jak Tomáš Martínek vymazal předsedu

Autor: vh, foto: archiv Jiří Kottas, 2018,

Štítky: , ,

Dnes vám budeme vyprávět pohádku....jenže ona to nebyla pohádka, ale skutečnost. Včera se v Turnově konal tradiční a mimořádně kvalitně obsazený Memoriál Ludvíka Daňka a na úplný závěr jeho programu Tomáš Martínek skvělým závěrem zvítězil ve třetím rozběhu půlky a hlavně vymazal z oddílových tabulek letitý juniorský rekord Tomáše Linharta!!! Už před tím se ale Honza Tesař letos po třetí představil na dlouhých plotech a opět výrazně stlačil svoje letošní maximum dolů. 

Polabske zavody 2

Honza Tesař po roce v Turnově zaběhl prakticky stejný čas

Na startu prvního z běhů Memoriálu Michala Kobosila se sešla výborná konkurence - tréninkoví parťáci Vít Müller, který už má letos splněný limit pro ME v Berlíně a Michal Brož z pražské Dukly. Dále Ukrajinec Denis Neporychenko a mladý talentovaný závodník z pražské Slávie Matěj Mach a v šesté dráze i náš Honza Tesař. Od začátku vysoké tempo napálil Vít Müller, kterého se ale výborně držel Michal Brož. Oba brzy začali stahovat Honzův handicap. Už před náběhem do cílové rovinky začalo docházet Müllerovi. To se nedá říct o Michalovi Brožovi, který nakonec dokázal zvítězit ve velmi kvalitním čase 50,49, čímž rovněž splnil kvalifikační limit pro evropský šampionát. Letos je ale kandidátů na evropský šampionát přeci jen více, takže je asi předčasné mluvit o jistotě startu v Berlíně. Druhý proběhl cílem Ukrajinec Neporychenko (50,82). Honza si to v cílové rovince rozdával s Matějem Machem o třetí místo. Dříve cílovou metu proťal pražský závodník (51,39), ale ani Honza nemusel být v cíli s časem 51,40 úplně nespokojený. Po deseti dnech vylepšil svůj čas o více než sedm desetin vteřiny a prakticky přesně po roce zopakoval jak čtvrté místo, tak i čas (vloni 51,42). A kdyby pokračoval v nastoleném trendu jako v roce loňském, tak bychom se nezlobili, protože vloni na mítinku Praga Academica zaběhl čas 50,58 a to by znamenalo splněný limit pro Evropu. Pro úplnost dodejme, že úplně vytuhlý doběhl na pátém místě letošní lídr republikových tabulek Vítek Müller (51,73).

Pebor Prahy 3

Tomáš Martínek vymazal 48 let starý rekord Tomáše Linharta

Tomáš Martínek startoval v posledním ze tří nabitých rozběhů na půlce a vedl si včera výborně. Hned po seběhu se dostal na první místo Josef Šimsa z pražské Dukly a Tomáš se takticky zavěsil hned za něj. Šimsa běžel velmi dobré tempo (čtvrtka za 50,53) a Tomáš se ho držel jako klíště. Navíc na pětistovce se na Šimsu začal dotahovat a vypadal velmi dobře. Dvě stě metrů do cíle se Tomáš posunul do čela a začal s dlouhým finišem. Josef Šimsa to ale nezabalil a v cílové rovince se zase začal drát na čelo, už to vypadalo, že zvítězí, ale Tomáš vyškrábnul ještě poslední síly a v závěrečných metrech se posunul na první místo a ve třetím rozběhu zvítězil! A v cíli mohl zářit spokojeností, protože si vylepšil osobák na 1:55,13!!! A to znamenalo v nabité konkurenci patnácté místo ze 32 borců, ale hlavně nový juniorský rekord, který s časem 1:55,2 držel od roku 1970 současný předseda ASB Tomáš Linhart! Na mílaře dobrý ne?! A předseda se určitě zlobit nebude. Tomášovi gratulujeme!