Atletika Stará Boleslav

Honza Tesař vybojoval stříbro na HMČR!!!

Autor: vh, foto: Denisa Kisialová a Eduard Erben, zdroj: atletika.cz,

Štítky: ,

Uplynulý víkend se konalo v atletické hale Otakara Jandery v pražské Stromovce halové mistrovství ČR dospělých. Tentokrát se v dresu ASB představil pouze Honza Tesař, který na čtvrtce zaběhl v sobotu i v neděli dva naprosto stejné a přitom rozdílné závody. Výsledkem Honzova snažení v nedělním napínavém finále bylo  druhé místo! Už v sobotu Markéta Červenková potvrdila svou nadvládu nad ženskou koulí a halovou mistryní republiky se stala již popáté, byť poprvé v dresu pražské Dukly! Markétě i Honzovi gratulujeme!!!

HMCR finale jojka2

Sobota 17.2. - Neděle 18.2.2018 - Halové mistrovství ČR mužů a žen - Praha-Stromovka

V sobotu před půl třetí patřil ovál na republikovém šampionátu čtvrkařům a na start třetího rozběhu se postavil i náš Honza Tesař. Honza kvůli bolavému kolenu letos neabsolvoval optimální zimní přípravu, ale jeho forma šla v posledních týdnech pomalu nahoru. Cílem pro republikový šampionát nebyl pro Honzu primárně titul, ale hlavně vylepšení svého sezónního maxima, aby se dostal do nominace pro štafetu na HMS, kde prozatím na šestém místě průběžných republikových tabulek držel v rukách černého Petra.  Ve třetím rozběhu měl za soupeře bývalého reprezentačního kolegu Daniela Němečka, se kterým musel až do závěrečné cílové rovinky bojovat o vítězství. Honza si nakonec vítězství v rozběhu pohlídal, když zvítězil v čase 47,18 před Danem Němečkem (47,71). A protože se jednalo o nejrychlejší rozběh postupovali do finále oba dva a Honza si vybojoval právo v nedělním finále startovat z nejvýhodnější páté dráhy. Už po proběhnutí cílem však Honza pečlivě sledoval časomíru, a z jeho výrazu bylo vidět, že spokojený rozhodně není. Byť si totiž vylepšil své letošní maximum, stále mu na potřebnou pátou pozici v republikových tabulkách pár setinek vteřiny chybělo.

HMCR rozbh

V neděli jsme tedy s netrpělivostí čekali na finále čtvrtkařů. Ve 13:25 se na start postavila nejlepší šestice a my doufali, že Honza Tesař vylepší své předloňské stříbro a hlavně, že ještě vylepší svoje letošní maximum. Ve hře totiž také byl start ve štafetě na HMS v Birminghamu. Elitní čtvrkaři rozběhli závod velmi rychle, a Honza s Filipem Šnejdrem a Michalem Desenským si drželi stejné odstupy. Na seběhu se však Michal Desenský dostal mírně dopředu a do druhého kola vbíhal na nejvýhodnější pozici. Honza ale také zabral, odrazil atak Filipa Šnejdra i Daniela Němečka a do druhého kola vbíhal na druhé pozici v těsném závěsu. Po celé druhé kolo se Desenského držel v úzkém kontaktu a takticky čekal na svou šanci. Ta přišla v závěrečné zatáčce, kdy Honza začal s finišem a dotahovat vedoucího Desenského. Náskok se tenčil a tenčil a oba závodníci tlačení dvojicí Šnejdr-Němeček v závěsu vpadli do cíle současně. Bohužel Honza by potřeboval ještě pár metrů, protože nakonec Desenský vítězství udržel a s časem 47,12 mistrovský závod ovládl. Honza navlas zopakoval čas z rozběhu 47,18, o šest setin vteřiny tedy na druhém místě zaostal za vítězem. S časem určitě spokojený být nemohl, což ostatně bylo na jeho tváři zřejmé hned po doběhu. Honzovi nicméně gratulujeme a přejeme mu zejména pevné zdraví, které bude potřebovat pro přípravu na další vrcholy sezóny!!! Pro úplnost dodejme, že bronz vybojoval půlkař Filip Šnejdr (47,39) před čtvrtým Danielem Němečkem (47,44).

HMCR finale

Sobota 17.2.2018 - Veřejné halové závody - Český Brod

Nejen republikovým šampionátem dospělých však žil atletický svět. V sobotu se totiž konaly další ze série veřejných halových závodů v Českém Brodě. S ohledem na probíhající jarní prázdniny se tentokrát ovšem řady startujících závodníků o houštecký dres mnoho nerozrostly. V kryté běžecké dráze se vlastně představila jen dvojice našich atletů. Klasický sprinterský dvojboj absolvoval František Doleček. Hladkou padesátku zvládl Franta v čase 11,43 a trať o deset metrů delší pak v čase 13,36. Na hladké šedesátce se představila i Aneta Ruttová, která při prvním historickém měření cílovou kamerou (ano do této soboty se měřilo vždy ručně) zaznamenala čas 8,89. Aneta se představila ještě v dálce, kde si zapsala nejdelší pokus 458 centimetrů.