Atletika Stará Boleslav

Honza Tesař vítězný na mítinku Praga Academica a Bára Veselá zlomila další rekord!

Autor: vh, foto: Jiří Kottas, 2018,

Štítky: , , , , , , , ,

Jsme právě uprostřed výsledkové smršti protože jarní sezóna je ve své vrcholné fázi. Ve středu 7.6.2018 jeli naši junioři a juniorky a dorostenky do Kolína na druhé kolo krajského přeboru družstev. Na postup na Mistrovství Čech naše družstva rezignovala, o to více se jednotlivci připravují na individuální vrchol sezóny a tak i pojali toto druhé kolo. A dařilo se jim zase velmi dobře. Bára Veselá vylepšila letitý rekord Aleny Čemusové na dvoustovce v kategorii juniorek. Kačka Tvrdá nebyla na stejné distanci daleko od rekordu dorosteneckého. Tereza Holcová si vylepšila osobák v kladivu a potěšitelný je před ligou i výkon Adama Zacha v tyčce. No a včera ve čtvrtek 7.6.2018 zvítězil Honza Tesař na kvalitně obsazeném mítinku Praga Academica na čtvrtce s překážkami v letošním osobáku. Ke spokojenosti mu však ještě kousek chybí.

Praga Academica 089

Středa 6.6.2018 - 2. kolo Krajského přeboru družstev juniorů a dorostu - Kolín

Do Kolína ve středu nejela početná výprava a tak nebylo žádným překvapením, že naši junioři ve druhém kole obsadili třetí příčku a juniorky dokonce až čtvrtou. Zaměřme se tedy spíše na individuální výkony našich mladých atletů a že se bylo na co dívat.

Výtečně si vedly naše holky na dvoustovce. Bára Veselá zvítězila mezi juniorkami v čase 25,51 a o devět setin tak vylepšila třicetčtyřilet starý rekord Aleny Čemusové v této kategorii! Moc pěkně běžela i Kačka Tvrdá, která si zaběhla výtečný osobák 25,81. Pro úplnost dodejme, že na dvoustovce si testovala svou rychlostní formu i Kíťa Korelová, která zaběhla čas 27,17. Kíťa si pak ještě vyzkoušela pět překážek na čtvrtce a i tento test vyšel bezvadně, trenér Tomáš Linhart spokojeně pokyvoval hlavou.

Druzstva Houstka 422

Na půlce si vylepšil svůj osobák Diviš Vekrbauer, který zaběhl dva ovály v čase 2:15,74 a cílem proběhl třetí. Na třech kilometrech jsme měli hned čtveřici našich borců. Výborně zaběhl zejména Vašek Jisl, který si v Kolíně vylepšil osobák na 9:17,90 a v průběžných republikových tabulkách figuruje na druhém místě. O druhé a třetí místo si to rozdali bratři Martínkové. A nestává se moc často aby David (10:04,07) byl v cíli před Tomášem (10:04,24). A osobák na trojce si zaběhl i čtvrtý v cíli Lukáš Podolák (10:27,95).

Druzstva Houstka 084

Na stodesítce s překážkami se mimo soutěž mezi dorostenkami představily hned dvě naše závodnice a obě zaběhly na svoje poměry velmi slušný standard. První finišovala Kačka Tvrdá v čase 14,53. A ani Lucka Nedvědová si po vícebojích nevedla špatně (15,25). Lucka Nedvědová se jako jediná představila i ve dvou skokanských disciplínách. Ve výšce obsadila druhou příčku, když dokázala překonat laťku na 165 centimetrech a v dálce brala šesté místo za 472 centimetrů. Mimo soutěž si otestoval před ligou svou formu Adam Zach v tyčce a nutno říct, že test to byl vydařený. Adam totiž dokázal překonat laťku nastavenou na stojanech ve výšce 430 centimetrů, což je prakticky úroveň jeho osobáku.

Druzstva Houstka 041

V technických disciplínách opět zářili Tereza Holcová Vojta Korel Tereza Holcová opět dominovala ve všech třech svých startech. Tereza jednoznačně ovládla soutěž kladivářek, když jako jediná dokázala přehodit padesátimetrovou hranici a navíc si o více než metr vylepšila své dosavadní maximum se čtyřkilovým náčiním na 52,48 metru!!!. Přemožitelku rovněž nenašla v koulařském sektoru (9,35 metru) a třetí místo vítězství přidala v diskařském kruhu, kde jí jen o centimetr odolala třicetimetrová hranice (29,99 metru). Vojta Korel zvítězil v obou vrhačských soutěžích, do kterých nastoupil, byť se tentokrát nepředstavil ve své nejsilnější disciplíně v oštěpu. Nejprve v koulařském sektoru zaznamenal solidní výkon 15,64 metru. A slušného výsledku 37,63 metru dosáhl i v disku. V oštěpu se představila Valentina Wenigová, která prakticky okopírovala výsledek z kola prvního, když skončila druhá s výkonem 36,15 metru. Valentina se kromě své výstavní disciplíny činila ještě v kouli, kde za 8,03 metru brala třetí místo a v disku, kde s výkonem 23,55 metru skončila šestá.

Kompletní výsledky druhé kola zde

Čtvrtek - 53. ročník Praga Academica - Praha-Strahov

Příjemné počasí přivítalo závodníky na velmi dobře obsazeném meetingu Praga Academica. Hned na začátku hlavního programu se představil na čtvrtce s překážkami Honza Tesař. Honza měl po týdnu za největší soupeře Martina Juránka z VSK Univerzita Brno a Matěje Macha z pražské Slavie. Oba dva rozběhli závod hodně svižně a Honza na ně v první polovině výrazně ztrácel. V cílové rovince se hnal za vítězstvím Juránek, zatímco Matěj Mach úplně odpadl, ale poslední dvě překážky a finiš výtečně vyšel Honzovi. Oproti loňsku, kdy Honza na Juránka jen těsně nestačil, se tentokrát na cílové šachovnici před cílem před něj protlačil. Oba si sice zaběhli letošním maximum, když Honza zastavil časomíru na 51,28 (Juránek 51,31), ale spokojení být nemůžou protože limit pro Evropu, resp. čas, který je potřeba nyní pro nominaci leží o dost níže. Honzu může těšit, že se v republikových tabulkách posunul na průběžnou čtvrtou příčtku (těsně právě před Macha a Juránka) a budeme doufat, že ten jeho závod přijde, protože se sílou, kterou ukázal ve finiši, na to určitě má!

Praga Academica 090Praga Academica 091Praga Academica 092