Atletika Stará Boleslav

Honza Tesař na Gala v Ostravě a Kačka Tvrdá už zase létá přes překážky!

Autor: vh, foto: Denisa Kisialová, zdroj: jojka.cz,

Štítky: , , , , , , , , ,

Čtvrtý lednový týden byl opět nabitý halovou atletikou, byť naši atleti nebyli tentokrát tak často vidět, ať už z důvodů zranění, nemocí, lyžařských výcviků či tvrdým opatřením na přeborech a mistrovství jiných krajů. Čtvrté dějství Olympcupu ve Stromovce absolvovali pouze Diviš Vekrbauer a František Doleček, který si ostatně jako zatím každou letošní středu odskočil na třetí Halovou středu v Jablonci. Největší pozornost v uplynulém týdnu poutal hvězdně obsazený mítink Czech Indoor Gala v Ostravě-Vítkovicích a skvělou reklamu nám ve čtvrtek večer v přímém přenosu České televize opět udělal Honza Tesař. Na třetích Veřejnách závodech PAS na Strahově startoval opět nestor staroboleslavské atletiky a též nerozlučná dvojička dorostenců Lukáš Podolák a David Martínek. O víkendu se na jihočeských přeborech a mistrovství Plzeňského kraje dokázali zlepšit Honza Tesař na čtvrtce a Kačka Tvrdá na překážkách. Na přeborech Prahy staršího žactva se o totéž neúspěšně snažili Andrea Žáková a Pavel Rejzl.

Honza Tesa Ostrava

Úterý 23. ledna 2018 – 4. Olympcup – Praha-Stromovka

V hale Otakara Jandery nás v úterý zajímaly zejména dvě distance. Na dvoustovce nechyběl František Doleček, který ji zvládl v čase 49,71. Na trati 3000 metrů startoval osamocený Diviš Vekrbauer, který si zde vylepšil osobák na 10:57,84.

Středa 24. ledna 2018 – 3. halová středa – Jablonec nad Nisou

František Doleček nemohl chybět ani na dalším ze středečních halových závodů v Jablonci a na třetí halové středě se opět prezentoval v některém z delších běhů. V hale na Střelnici tentokrát absolvoval půlku, kterou zvládnul v čase 4:24,12.

Čtvrtek 25. ledna 2018 – Czech Indoor Gala – Ostrava-Vítkovice

Ve čtvrtek se ve vítkovické atletické hale konal velmi dobře obsazený mezinárodní atletický mítink Czech Indoor Gala. Mítinku se zúčastnila celá řada zahraničních hvězd i českých reprezentantů a v přímém přenosu České televize jsme v mohli při vyvrcholení v posledním závodu na 300 metrů mohli zahlédnout i staroboleslavský dres. A to díky Honzovi Tesařovi, který se na start postavil s hlavní hvězdou a reprezentačním kolegou Pavlem Maslákem, velkým soupeřem ze světových univerziád Leguelinem Santosem z Dominikánské republiky a dvojicí polských borců. Honza na začátku sezóny ještě není v úplné pohodě a přece jen třetí dráha také není na třístovku úplně optimální, a tak z poměrně velké dálky sledoval nejen pěkný souboj o vítězství mezi Pavlem Maslákem (32,52) a Polákem Karolem Zalewskim (32,60), ale i záda třetího Santose (33,16). Honza alespoň odrazil útok druhého z polských závodníků Tymoteusze Zimnyho a uhájil čtvrtou příčku ve svém letošním nejlepším čase 34,19.

Pátek 26. ledna 2018 – 3. veřejné závody PAS – Praha-Strahov

Po týdnu na Strahově zase nemohl chybět František Doleček a připsal si tak už svůj desátý letošní start!!! Tentokrát zde startoval na čtvrtce, kterou zvládl v  čase 1:53,30. Na dvojnásobné distanci se představila dvojice dorostenců z tréninkové skupinky Jardy Urbana a byl z toho opět velmi těsný „bratrovražedný“ souboj. O fous rychlejší byl tentokrát Lukáš Podolák, který cílem proběhl v čase 2:10,52. David Martínek finišoval hned v zápětí  (2:11,22).

Sobota 27. ledna 2018 – Přebor Jihočeského kraje a Mistrovství Plzeňského kraje – Praha-Stromovka

Hned trojice elitních atletů ASB testovala svou formu na mistrovských závodech Plzeňského a Jihočeského kraje. Svůj druhý letošní start na čtvrtce si zde připsal Honza Tesař. Tentokrát neměl rovnocenného soupeře a tak je cenné, že v sólo závodě se dokázal opět o něco zlepšit. Honza tentokrát proběhl cílem v čase 47,78. Na šedesátce s překážkami se skvěle prezentovala Kačka Tvrdá, která letos poprvé dokázala pokořit hranici devíti vteřin. V hale Otakara Jandery zaběhla velice kvalitní čas 8,93 a upevnila si tak místo v první desítce mezi dorostenkami v průběžných republikových tabulkách. V dálkařském sektoru se po týdnu snažil i Petr Ogoun, který ale tentokrát nemohl být vůbec spokojen protože zapsal pouze tři nezdařené pokusy.

Sobota 27. ledna – neděle 28. ledna 2018 – Přebor Prahy staršího žactva  – Praha-Strahov

Na Strahově se představila pouze dvojice atletů ASB, kteří se snažili vylepšit svá sezónní maxima a posílit tak své šance na start na republikovém šampionátu žactva. Na třístovce se snažil seč mu síly stačily Pavel Rejzl, ale protože ve svém rozběhu neměl konkurenci za svým osobákem zaostal o pět setinek vteřiny a s výsledným časem 41,72 nemohl být úplně spokojen. Na šedesátce s překážkami se mezi děvčaty prezentovala na svoje poměry průměrným časem 9,65 Andrea Žáková, o kterou se ale pokoušela nemoc, takže  to není úplně směrodatný ukazatel formy.