Atletika Stará Boleslav

Holky z brandýského gymplu vezou z finále SAP senzační bronz!!!

Autor: vh, foto: Adolf Horsinka, zdroj: ČAS,

Štítky: , , , , , , , ,

Další ohlédnutí zpět patří školním závodům. Ve finále Středoškolského atletického poháru, které se poprvé v historii konalo v hale v Ostravě-Vítkovicích v úterý 11. prosince 2018. A do něj se probojovalo jak družstvo dívek, tak chlapců z brandýského gymnázia. Kluci už dva roky po sobě patří k tomu nejlepšímu, co soutěž nabízí, ale ani letos jim štěstí nepřálo, když po čtvrtém a osmém místě z let minulých, v nesmírně vyrovnané soutěži obsadili páté místo. Holky sice neměly patřit k úplným favoritkám soutěže, a to zejména při absenci Báry Veselé, která družstvo táhla v Krajském finále. Ale papírové předpoklady jsou věc jedna a konečný výsledek věc druhá. Holky byly na dráze vítkovické haly fantastické a z Ostravy vezou senzační bronz!!! Z individuálních výsledků stojí za zmínku vítězství Kristýny Korelové a Tomáš Martínka na středních tratích a druhé místo Vojty Korela v kouli.

181211 hor sa pohar 17 

Holky vezou z Vítkovic senzační bronz!

Soutěž dívčích družstev ozdobil souboj o celkové vítězství mezi Gymnáziem Pardubice a Gymnáziem Arabská z Prahy, ve kterém o necelých čtyřicet bodů zvítězily Východočešky. No a nás mohlo těšit, že senzačně třetí skončily holky z Brandýsa a to i přes citelnou absenci Báry Veselé, která patřila mezi opory v Krajském finále. Holky v Ostravě posbíraly celkem 8972 bodů (o více než pět set bodů než loni!!) a s poměrně jasným náskokem vystoupaly po zásluze na bronzový stupínek. Na půlce byl k vidění krásný souboj stejně jako mezi kluky na patnáctistovce. Kíťa Korelová běžela výborné tempo a vypadalo to, že si běží pro jasné vítězství, ale v závěru na ní mocně začala dotahovat opavská Adéla Hluchá. Kíťa nakonec o pouhé dvě setiny vteřiny vítězsvtí uhájila (2:18,16) a další body připsala družstvu i na dvoustovce (27,33). A společně s dvojčaty Nedvědovými a také Silvou Koudelkovou pojistily třetí příčku v závěrečné štafetě na 4x200 metrů (1:50,80). Silva Koudelková sice patřila mezi nejmladší závodnice ve finále, ale při obou startech to na ní vůbec nebylo znát a družstvu připsala také výrazný bodový zisk na šedesátce (8,56) a dvoustovce (27,78). A to samé bychom mohli říct o Káje Barešové, které ve vítkovické hale vyšla náramně koule, kde obsadila s výkonem 10,43 metru jedenáctou příčku a také připisovala slušnou porci bodů na šedesátce (8,77). Své penzum práce odvedla na půlce i Sabina Strachová, která zaběhla velmi solidních 2:46,37. Parádní představení v Ostravě předvedly i Lucka Veronika Nedvědovy, které ještě na krajském finále SAP patřily k barvám ASB. V republikovém finále už ale poprvé po přestupu startovaly „v dresu“ AK Olymp Brno. Holkám samozřejmě přejeme hodně štěstí v novém působišti! 

Kluci deset bodů za čtvrtým místem, tři body před šestým

Finále v Břeclavi bylo mezi kluky velmi napínavé, o čemž svědčí už samotný nadpis. O vítězství družstva z Gymnázia v Třinci a druhém místě SPŠ a SOŠ prof. Švejcara asi nebylo pochyb, ale o třetí místo na stupních vítězů a vlastně o umístění v první desítce zuřil urputný boj a v něm po roce opět hráli významnou roli i kluci z Brandýsa. Když hlasatel ve Vítkovické hale hlásil, že kluci po čtyřech disciplínách vedou, doufali jsme že klukům umístění na čele vydrží až do konce. To se bohužel nepovedlo, i přesto, že nakonec kluci získali celkem 9286 bodů (o tři sta čtyřicet více než loni!!!). Na třetí příčku ztráceli necelých sedmdesát bodů a v nesmírně vyrovnané soutěži obsadili výborné páté místo. Soubor Tomáše Martínka s René Sasynem na patnáctistovce patřil k vrcholům celých závodů, zejména když Tomáš ze sebe v závěru vymáčkl více sil a zvítězil ve výtečném čase (4:02,38). Tomáš samozřejmě připsal i slušnou porci bodů na čtvrtce (55,17). Skvěle si opět vedl další z tahounů družstva Vojta Korel, který v kouli obsadil za reprezentačním diskařem Forejtem z Plzně druhou příčku za výkon 16,68 metru. A Vojta nezklamal ani v dálce, kde o dvanáct centimetrů překonal hranici šesti metrů a obsadil sedmou příčku. Velmi pěkný závod na patnáctistovce zaběhl nakonec i David Martínek, který v Ostravě cílem proběhl v šestém nejrychlejším čase 4:22,41. A družstvu výrazně pomohl i Vojta Bouřil na čtvrtce (54,98) a také ve štafetě na 4x200 metrů, kterou pomáhal rozbíhat.

Kompletní výsledky z republikového finále zde.