Atletika Stará Boleslav

Hojná účast na Běchovicích a další výsledky našich běžců!

Autor: vh, foto: zdroj: bechovice-praha.cz a Oddíl triatlonu TJ Český Brod,

Štítky: , , , , , , ,

Po delší době bude další článek patřit pouze běžcům ASB. Na úvod se vrátíme k sedmnáctému ročníku Svatováclavského běhu v Českém Brodě, kde ve své věkové kategorii dominoval Pavel Dušek a jako rozcvičku měl závod Franta Doleček. Jako rozcvičku na co? Na svůj jedenapadesátý start na 122. ročníku silničního závodu Běchovice-Praha!!! V rámci Mistrovství ČR v běhu na 10 km na silnici mezi juniory startovala i čtveřice kluků z tréninkové skupinky Jardy Urbana a nejlépe se při premiéře na nejslavnějším českém silničním závodě dařilo Vaškovi Jislovi. Spokojený musel být i Radovan Kerlík se ve výsledkové listině rovněž neztratil. No a ve středu 3. října se zase šel vyklusat Franta Doleček na Kotlářskou míli!

MCR Bchovice Vasek Jisl 

Pátek 28.9.2018 – 17. ročník Svatováclavského běhu – Český Brod 

Pouze zkušení matadoři tentokrát zajeli na klasický Svatováclavský běh do Českého Brodu. Na trať dlouhou 3250 metrů se totiž vydali Pavel Dušek a František Doleček. Pavel v kategorii mužů do 59 let jednoznačně dominoval a v závodě zvítězil v čase 13:07,6. No a Franta tuto trať zvládl v čase 27:11,3 a mezi muži nad 70 let vystoupal na stříbrný stupínek.

CB SV Pavel Dusek

Neděle 30.9.2018 – 122. ročník Běchovice-Praha

Hned šestice běžců z ASB se postavila na start 122. ročníku silničního závodu Běchovice- Praha a my začneme tím, kdo sice cílem proběhl jako poslední z nich, ale za to už po jedenapadesáté!!! František Doleček velmi dobře známou trať zvládl i po jedenapadesáté a cílem proběhl v čase 1:20,28 a v kategorii mužů do 79 let obsadil pěkné 31. místo. Klobouk dolů!! Moc pěkně si vedl i Radovan Kerlík, který z Běchovic do Prahy doběhl v čase 39:45 jako šestadevadesátý muž, ale ve věkové kategorii M54 obsadil skvělé šesté místo!

MCR Bchovice DoldaMCR Bchovice Radovan Kerlik

Silniční závod Běchovice-Praha je už tradičně vnímán jako Mistrovství ČR v silničním běhu na 10 km. V rámci mistrovského závodu startovala v kategorii juniorů i čtveřice kluků z tréninkové stáje Jardy Urbana. Jako první z nich cílem na pražském Jarově proběhl ve velmi dobrém čase 37:04 Vašek Jisl. Mezi muži skončil celkově sedmdesátý a mezi juniory v republikovém šampionátu obsadil pěkné třinácté místo! Jako dvacátý junior byl v cíli David Martínek, který mohl rovněž být se svou premiérou na Běchovicích spokojen i díky času 38:32. Mnohem dříve v cíli by byl určitě Tomáš Martínek, který naopak na premiérový start vzpomínat moc rád nebude. Tomáše prakticky v polovině postihla krátká nevolnost a tak není divu, že finišoval až jako dvaadvacátý junior v čase 40:09. A prakticky hned za ním cílem proběhl Lukáš Podolák, který jako dorostenec v republikovém šampionátu juniorů obsadil pětadvacáté místo s časem 40:44.

MCR Bchovice David MartinekMCR Bchovice Tomas MartinekMCR Bchovice Lukas Podol

Středa 3.10.2018 – Kotlářská míle - Praha

Každý z nás čekal, kdy se Franta Doleček půjde po Běchovicích „vyklusat“. A bylo to hned včera ve středu 3.10.2018, když se postavil na start Kotlářské míle. Soupeřů mnoho neměl a tak celkem jednoznačně zvítězil v čase 9:41,57.