Atletika Stará Boleslav

Halové závody končí a všichni už se těší na venkovní sezónu...i když běžci by po víkendu mohli povídat!

Autor: vh, foto: tš, zp, vb,

Štítky: , , , , , , , , , ,

Halová sezóna bude prakticky zakončená Mistrovstvím Evropy veteránů, které probíhá od pondělí 19. března v Madridu a ASB zde má dvě želízka v ohni, ale o tom až později. Ještě před tím se totiž naši atleti s dobrými výkony účastnili hned dvou z několika posledních halových závodů na území ČR. V pražské Stromovce se v závodě SABZO na tři kilometry obhájil své loňské vítězství Tomáš Martínek a k vidění zde byla celá tréninková skupina Jardy Urbana a samozřejmě nemohl chybět ani Franta Doleček! A na Velikonoční hale v Jablonci se prezentovala celá řádka mladých atletů z tréninkové skupinky Nikoly Brejchové. V plném proudu jsou už ale i běžecké závody mimo dráhu ať už na silnici nebo v terénu. Na Českobrodské pečeti nepřálo běžcům počasí a jediný zástupce ASB Radovan Kerlík se vůbec do cíle nedostal. Se sněhem a mrazem museli bojovat i účastníci 77. ročníku Běhu sady Vodranty, který byl zároveň i krajskými přebory v přespolním běhu. A zde dokázala Zuzana Kubíčková mezi staršími žákyněmi vybojovat bronz a mezi mladšími žáky se do první desítky probojovali Šimon Slavík a Lukáš Chudoba.

Nikola a crew Jablonecka velikonocni hala

Středa 14. března 2018 – Běh SABZO – Praha-Stromovka

Po roce se opět představila celá řádka atletů ze Staré Boleslavi na běžeckých závodech SABZO na 3000 metrů jen s tou změnou, že se závody přestěhovaly ze Strahova do Stromovky. Vítěz v mužské kategorii však zůstal stejný a nebyl jím nikdo jiný než náš Tomáš Martínek, který po prodělaných peripetiích sice tentokrát neatakoval hranici devět minut, ale s časem 9:18,7 neměl konkurenci. A nejen Tomáš si vedl dobře. Po tréninkové pauze dobře zaběhl i Vašek Jisl, jehož výsledný čas v cíli 9:40,6 byl nakonec čtvrtý nejlepší ze všech. Hned za ním skončil ve výsledkové listině David Martínek, u kterého to dlouho vypadalo, že prolomí pro změnu desetiminutovou hranici, ale nakonec se časomíra zastavila na hodnotě 10:01,5. Do první desítky v nabité konkurenci pronikl i osmý Lukáš Podolák, který zaběhl čas 10:37,6. Neztratil se ani čtrnáctý Vojta Bouřil, který si v hale Otakara Jandery zaběhl pěkný osobák 10:52,8. Velmi pěkný závod zaběhl i mladší žák Šimon Slavík, který tříkilometrovou trať zvládl v čase 11:48,0 a skončil v první polovině celého startovního pole na 25. místě. Jedním z nejzkušenějších závodníků na startu byl jako vždy František Doleček, který patnáct dvousetmetrových oválů oběhl za 21:33,4. Mezi ženami skončila pátá další členka našeho mladšího žactva Aurora Tlamichová, která rovněž zaběhla výborný čas 12:59,5 jen necelé čtyři vteřiny za svým vlastním oddílovým rekordem v kategorii mladších žákyň!!!

Jarda Urban crew

Ve středu se ale v Holešovicích běžel i kilometr a jediným, kdo zvládl start na obou distancích byl nezmar Franta Doleček. Kilometr zaběhl v čase 6:23,4.

Sobota 17.3.2018 – 77. ročník Běhu sady Vodranty – Krajský přebor v přespolním běhu - Čáslav

Na loňské medailové žně na Krajských přeborech Středočeského kraje v přespolním běhu jsme sice mohli v sobotu mohli zapomenout, ale trojice mladých atletů ASB se činila seč mohla a ve výsledkových listinách patřila k tomu nejlepšímu na startu. Kromě soupeřů se museli všichni závodníci vypořádat i s mrazivým počasím okořeněným čerstvým větrem a pocukrovaným sněhovou nadílkou. V kategorii mladších žáků Šimon Slavík obsadil páté místo, když absolvoval 1550 metrů dlouhou trať za 6:02. Navíc za ním na sedmém místě doběhl Lukáš Chudoba, který při své závodnické premiéře v dresu ASB proběhl cílem v čase 6:10.

Jedinou medaili a to bronzovou vybojovala v kategorii starších žákyň Zuzana Kubíčková. I starší žákyně běžely trať dlouhou 1550 metrů a Zuzana ji zvládla v čase 6:21, přičemž na stříbrnou pozici jí scházela pouhá vteřina. 

Sobota 17.3.2018 – Velikonoční hala – Jablonec nad Nisou

Do Jablonce vyrazila otestovat svou formu kompletní desítka mladých závodníků z řad tréninkové skupiny Nikoly Brejchové a Terezy Šprynarové. Na nejmladší závodníky čekal klasický trojboj skládající se z běhu na 50 metrů, dálky a hodu plným míčem o váze jednoho kilogramu. Mezi nejmladší účastníky v Jablonci vůbec patřil Lukáš Baloun, který se ale se staršími soupeři bil velmi srdnatě. Padesátku zaběhl za 9,74, do dálky skočil 284 centimetrů a medicimbalem hodil 4,05 metru. V konečném součtu Lukášovi ve velké konkurenci patřila čtyřiatřicátá příčka se ziskem 191 bodů.

Jablonec Lukas baloun Medik

Mezi o něco staršími kluky řádil na padesátce Filip Vomastek, který zaběhl čtvrtý nejrychlejší čas 7,83. V dálce si Filip rovněž nevedl špatně, když skončil s výkonem 384 centimetrů sedmý. Bohužel výkon v hodu medicimbalem (5,50 metru) trochu Filipovi pokazil výsledný dojem v celém trojboji a s trochou nadsázky by se dalo říci, že díky němu přišel o umístění v první desítce. Celkově totiž nasbíral 696 bodů a to mu stačilo na 12. místo.

Jablonec Filip 60 cil

Mladší žáci už startovali v jednotlivých disciplínách a před přechodem na venkovní dráhu naznačili své možnosti. Na hladké šedesátce jsme měli vůbec největší zastoupení a také zde dosáhl nejlepšího výsledku Marek Černý, který zaběhl čtvrtý nejrychlejší čas dne 8,66. Do první desítky se dostal ještě Zdeněk Přibyl, který skončil s časem 8,93 osmý. Těsně za první desítkou skončili Ondra Sadil (9,03) a Vojta Sadil (9,07). Bára Vomastková zaběhla čas 9,32 a to v nabité konkurenci mladších žákyň stačilo na devatenácté místo.

Jablonec Marek Cerny a Zdenk Pibyl 60

Na třístovce se hned tři kluci dostali do první desítky. Osmý nejrychlejší čas 48,56 zaběhl Marek Černý. A hned za ním se seřadili devátý Zdeněk Přibyl (49,36) a Ondra Sadil (49,53). Barbora Vomastková rovněž vylepšila své umístění ze šedesátky, když na třístovce zaběhla čas 51,47 a obsadila třináctou příčku.

Jablonec Bara Vomastkova 60 metr

Na půlce jsme mezi kluky i holkami měli po jednom závodníkovi. Michal Baloun tentokrát zaběhl čas 2:50,95 a vylepšil si tak svůj osobní rekord. V sobotu to pak v součtu všech časů stačilo na pěkné šesté místo. Na úrovni svého osobáku zaběhla i Valerie Brejchová, která s časem 2:58,29 brala desátou příčku.

Jablonec Michal 800

Na překážkách se rovněž na start postavil jeden kluk a jedna holka v barvách ASB. Spokojený musel být zejména Vojta Sadil, který si v Jablonci vylepšil osobák prakticky o jednu vteřinu a s časem 11,81 obsadil pěknou osmou příčku. Bára Vomastková zatím absolvovala na překážkách pouze dva závody měřené ručně a tak poprvé proběhla cílem pod cílovou kamerou. S časem 12,46 uzavírala první desítku.

Jablonec Vojta Sadil

V dálce si znova vylepšil své halové maximum Ondra Sadil, který s výborným výkonem 440 centimetrů obsadil pěkné páté místo. Přes čtyři metry se ještě dostali i devátý Vojta Sadil (405 centimetrů) a desátý Marek Černý (402 centimetrů). Mezi holkami startovala pouze Valča Brejchová, která zapsala nejdelší pokus 368 centimetrů a skončila čtyřiadvacátá.

Jablonec Valca dalka

A úplný závěr jabloneckého mítinku patří Štěpánovi Reslovi, který by mohl dělat reklamu na atletický nábor. Radost a štěstí, které ze Štěpána vyzařují při všech startech (a že jich je, protože Štěpán v sobotu zvládl šedesátku, třístovku i dálku) na atletické dráze, by mohl kdekdo závidět. 

Jablonec Stpan Resl

Neděle 18. března 2018 – 25. ročník Českobrodské pečetě

Na závod v Českém Brodě, který obsahuje pouze hlavní závod na 10000 metrů, letos hodně rychle zapomeneme. V pro běh velmi nepříznivých klimatických podmínkách se na start 25. ročníku Českobrodské pečetě vydal ze Staré Boleslavi pouze Radovan Kerlík, který ovšem do cíle nedoběhl.