Atletika Stará Boleslav

Finále PPBN se blíží a výrazná stopa ASB na RunTour v Pardubicích

Autor: vh, foto: bezeckenadeje.cz, rl, vl, hk,

Štítky: , , , , , ,

Uplynulý víkend patřil zejména opět běžcům a také předposlednímu dílu Poháru pražských běžeckých nadějí, jehož podzimního pokračování se budeme věnovat podrobněji. Všech čtyřech podzimních závodů se zúčastnil Šimon Slavík, který si v kategorii mladších žáků před posledním dílem seriálu vede v průběžném pořadí velmi dobře, a který na stupně vítězů vystoupal i na Motolských jamkách. No a další díl má za sebou i běžecký seriál RunTour. Na pokračování v Pardubicích nechyběly ani Mariana Langerová a Julie Šimůnková a Mariana si dokonce veze z Pardubic vítězství!

RunTour Pardubice Mariana stupn

Sobota 8.9.2018 - 20. ročník Běhu Babího léta – Dolní Počernice

Pohár pražských běžeckých nadějí (dále jen PPBN) po letní pauze pokračoval svým pátým dílem V Dolních Počernicích. Na jubilejním ročníku Běhu Babího léta startoval mezi mladšími žáky (ročník 2005 a 2006) Šimon Slavík, který potvrdil své postavení na průběžné druhé příčce jak jinak než stříbrnou pozicí. Na poměry PPBN sprinterskou trať dlouhou 650 metrů zvládl v čase 2:20,17. Ve stejné věkové kategorii a tudíž na stejné trati mezi děvčaty startovala Aurora Tlamichová, které se tentokrát pro zdravotní problémy tolik nevedlo, když v čase 2:51,36 doběhla třináctá. A mezi děvčaty ročníku 2009 a 2010 se na start postavila Anežka Kubíčková. Na Anežku čekala trať dlouhá 400 metrů a ta jí zvládla v devátém nejlepším čase 1:29,19.

Sobota 22.9.2018 - 53. ročník Mladých Běchovic – Praha-Běchovice

Mladé Běchovice jsou tradičně nejsilněji obsazeným podnikem z podzimní části seriálu PPBN. Ostatně i počet mladých atletů ze Staré Boleslavi tomu odpovídal. V kategorii dívek ročníku 2009 a 2010 jsme tentokrát měli dvojí zastoupení díky Anežce Kubíčkové a Elišce Müllerové. Lépe se na 300 metrech dlouhé trati dařilo Anežce Kubíčkové, která v čase 1:03,08 byla na dohled první desítce. Anežka skončila mezi více než šedesátkou závodnic na pěkném 13. místě a Eliška při své premiéře pod ASB na místě jedneatřicátém v čase 1:12,42. Ve stejném závodě kluků si premiéru odbyl Matyáš Tykva, který cílem proběhl na devětadvacáté pozici v čase 1:09,37.

Mezi mladšími žákyněmi se neztratila Lucka Pastyříková, která zaběhla na trati dlouhé 600 metrů sedmnáctý nejlepší čas 2:13,00. Stejně staří kluci vyběhli na o něco delší trať dlouhou 830 metrů a v nabité konkurenci se srdnatě pral i Šimon Slavík. Na stupně vítězů to tentokrát nestačilo, když Šimon cílovou pásku proťal v čase 2:54,00 na pátém místě. Tímto výsledkem si ale opět o něco více pojistil své průběžné druhé místo v hodnocení poháru.

Sobota 13.10.2018 - 11. ročník Podzimního běhání – Praha-Krč

Sedmý závod ze seriálu PPBN se konal v pražské Krči. Tentokrát jsme měli zastoupení pouze mezi mladším žactvem. Po krátké přestávce se na stupně vítězů opět podíval Šimon Slavík. Šimon si na trati dlouhé 1300 metrů doběhl pro třetí místo v čase 4:50 a opět si ještě více pojistil své druhé místo v celkovém hodnocení poháru.

Podzimni bhani Simon

Mezi děvčaty vyběhla na stejně dlouhou trať Lucka Pastyříková, která proběhla cílem na šestnáctém místě v čase 5:56.

Podzimni bhani Lucka

Sobota 3.11.2018 – RunTour Pardubice

Z Prahy resp. PPBN si na chvíli odskočíme na východ Čech. V Pardubicích tuto sobotu proběhl poslední závod ze série běžeckých závodů RunTour a stejně jako loni i zde vystoupal závodník resp. závodnice v houšteckých barvách na stupínek nejvyšší. Na start běhu na 1000 metrů pro děti ročníku 2007 až 2009 se postavily Mariana Langerová a Julie Šimůnková.  A Mariana dokázala celkem jednoznačně zvítězit, když cílem proběhla v čase 3:50 s náskokem více než 10 vteřin před druhou závodnicí. Ani Julie si nevedla špatně, když se dostala do první desítky. Konkrétně zaběhla osmý nejlepší čas 4:23.

RunTour Pardubice Mariana a Jula

Neděle 4.11.2018 - 6. ročník Motolské jamky – Praha-Motol

Na předposledním závodu seriálu PPBN startovala letos pravidelná dvojice našich atletů. Lucka Pastyříková nastoupila na nejtěžším krosu ze seriálu a na trati dlouhé 1500 metrů si doběhla v čase 8:41 pro osmnáctou příčku mezi mladšími žákyněmi.

Motol Lucka

Mezi mladšími žáky opět zabodoval Šimon Slavík, který ani na předposledním závodě v rámci PPBN nechyběl na stupních vítězů. Šimon si na těžké trati doběhl pro další třetí místo v čase 6:48 a navýšil tak svůj náskok na druhém místě seriálu před posledním závodem na 31 bodů. Prakticky stejný odstup má ale Šimon i na vedoucího závodníka v hodnocení poháru. Už za dva dny v sobotu 10. listopadu na Podzimním běhu Olympu, se bude rozdělovat nejen dvojnásobná porce bodů, ale bude se rozhodovat o pořadí celého seriálu! Pevně věříme, že si Šimon dalším dobrým výkonem své celkové druhé místo pojistí a naváže tak na dva úspěšné roky Pavla Vindušky mezi mladšími žáky v seriálu PPBN.

Motol Simon