Atletika Stará Boleslav

Fantastická půlka v podání Lenky Čechové a Kíti Korelové!!!

Autor: vh, foto: archiv K+Vk,

Štítky: , , , , , , , , , , ,

V sobotu 26.5.2018 jsme vypravili autobus na kladenské Sletiště, kde se rozdělovaly středočeské atletické tituly v soutěžích mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. Na kladenském stadionu si za krásného počasí atleti ze Staré Boleslavi polepšili oproti loňsku co do počtu vítězných startů, když celkově zvítězili sedmnáckrát. K tomu přidali 11 druhých a 2 třetí místa. Jeden závod však jednoznačně zastínil ty ostatní. Na půlce dorostenek se totiž děly věci! Kíťa Korelová rozeběhla fantasticky závod pro Lenku Čechovou. Na šestistovce se Lenka posunula dopředu, ale Kíťa neodstoupila a naopak se držela až do konce a Lenka musela o své vítězství hodně bojovat! Výsledkem byl pro obě holky splněný limit pro ME do 18 let!!! Lenka Čechová vylepšila svůj dva týdny starý absolutní oddílový rekord na 2:10,09 a Kíťa se držela jako klíště a finišovala v čase 2:10,32!!!

IMG 4603

Mezi dospělými zaujal zejména souboj Honzy Tesaře s Kubou Veselým na dvoustovce

Na kladenském stadionu se představila pouze pětice dospělých atletů ASB a mezi ženami byla jedinou dospělou závodnicí startující na krajských přeborech kladivářka Jana Čapková. Jana v sobotu hodila čtyřkilovým náčiním velmi slušných 40,43 metru a vklínila se mezi kladenskou dvojici na druhé místo.

IMG 4590

Mezi muži startovala čtveřice atletů ASB, i když Adam Zach se nakonec představil pouze ve štafetě. Pěkný souboj na dvoustovce předvedli Honza TesařKubou Veselým. Honza se při svém vítězství opět dokázal dostat pod hranici 22 vteřin a časomíra se v jeho případě zastavila na 21,97. Druhý v cíli Kuba si zase výrazně vylepšil letošní maximum na 22,58.  Kuba na Kladně před tím startoval na čtvrtce a v závodě bez vážnější konkurence zvítězil v průměrném čase 49,37. Pro druhé místo si doběhlo kvarteto ve složení Adam Zach, Kryštof Novotný, Honza Tesař a Tomáš Vrzák ve štafetě na 4x100 metrů (46,44). Posledním, kdo se na kladenském stadionu představil byl Ondřej Kubín, který na pětce doběhl pátý v čase 21:32,99.

Tereza Holcová se třemi tituly, Vojta Korel o ten třetí přišel jen těsně a dva tituly slaví i Bára Veselá

Pětice juniorů a čtyři junioky startovali na kladenském stadionu a celkově si připsali deset krajských titulů a čtyři druhá místa!!! Mezi děvčaty si nejlépe vedla Tereza Holcová, která ovládla všechny tři vrhačské disciplíny, do kterých nastoupila. Skvělé představení opět předvedla v kladivu, kdy dokázala přehodit padesátimetrovou hranici a s výkonem 50,97 metru jednoznačně zvítězila. A Tereza navíc přidala i středočeský titul v disku (29,75 metru) a v kouli (9,91 metru). Pro dva tituly si na Kladno přijela Bára Veselá, která si opět vyzkoušela čtvrtku s překážkami, kde zaběhla bez vážnější soupeřky opět velmi solidní čas 61,39. A na dvoustovce při rychlostním testu opět Bára pokořila hranici šestadvaceti vteřin, když zaběhla nejrychlejší čas dne 25,90. V oštěpu juniorek skončila druhá Valentina Wenigová, která dokázala nejdále hodit do vzdálenosti 35,28 metru. A Valentina se představila ještě v soutěži diskařek, kde skončila s výkonem 25,28 metru. A druhé místo za bezkonkurenční Terezou Holcovou obsadila v kladivu Verča Procházková, která zaznamenala nejdelší pokus 36,27 metru.

IMG 4618

Ve velmi dobré formě se představil i Vojta Korel. Nejprve si v koulařském sektoru vylepšil osobák o jeden centimetr na 15,92 metru a s velkým náskokem zvítězil. V oštěpařském sektoru poté od první série do poslední vedl, když ve druhé sérii hodil 53,28 metru. V úplném závěru ho však o pět centimetrů přehodil domácí Hartmann. V disku se Vojta vrátil na vítěznou vlnu a za letošní maximum 39,92 metru bral druhé zlato. Tomáš Martínek si to o vítězství na půlce rozdal s Pavlišenem z Příbrami a nutno podotknout, že úspěšně. Tomáš finišoval v letošním maximum jako první v čase 1:57,19 a vybojoval si tak start na Memoriálu Ludvíka Daňka na této distanci už toto úterý. Vašek Jisl si zase poprvé na dráze vyzkoušel distanci 5000 metrů. A s časem 16:48,59 mezi juniory neměl (doslova) konkurenci a neztratil by se ani mezi muži, kde by bral stříbro. Dalším juniorem bojujícím na Kladně o středočeské tituly byl Kryštof Novotný. Kryštof opět v tyčce podal solidní výkon, když dokázal překonat laťku na stojanech ve výšce 320 centimetrů. A na patnáctistovce si pro krajské stříbro doběhl Diviš Vekrbauer, který zaběhl čas 4:47,47.

Kíťa Korelová a David Martínek přepisovali oddílové tabulky

O skvělé půlce Lenky a Kíti už jsme psali v úvodníku. A tak můžeme pokračovat dále, třeba skvělou třístovkou s překážkami v podání Kíti a Kačky Tvrdé. Kačka dokonce začala rychleji než Kíťa, která se ale přece jen pomalu posouvala dopředu a při náběhu do cílové rovinky už měla metrový náskok. A zatímco Kíťa finišovala v novém oddílovém rekordu 43,22 do cíle, tak Kačka v cílové rovince úplně vytuhla a byla nakonec ráda za druhé místo v čase 46,71. Před tím ale Kačka mohla být spokojená na stovce s překážkami, kde opět dokázala vylepšit své oddílové maximum na 14,48 a za oddílovým rekordem Báry Veselá zaostává už jen o 13 setin vteřiny.

IMG 4624

Kladenskou sobotu využily Veronika a Lucka Nedvědovy k poslednímu tréninku a ladění před nadcházejícím MČR ve vícebojích. Sourozenecká dvojice startovala hned ve třech disciplínách a ve všech dá se říct uspěla. Na stovce s překážkami do cíle vpadla jako první v druhém rozběhu Verča v letošním maximu (14,94) a celkově nestačila jen na Kačku Tvrdou. I Lucka si dost výrazně vylepšila letošní maximum na 15,37 s v součtu obou běhů skončila čtvrtá. Velmi dobře si holky vedly i v dálce, kde Verča skončila druhá, když dokázala nejdále doletět do vzdálenosti 513 centimetrů a za svým osobním maximem zaostala o pouhý centimetr. Lucka si vylepšila svůj osobák o pár centimetrů na 497 cenitmetrů a odměnou jí byla bronzová medaile. Na závěr si holky vyzkoušely svou formu v oštěpařském sektoru, kde tentokrát lépe dopadla pátá Lucka (30,34 metru). Verča pak obsadila devátou příčku s výkonem 22,70 metru. Na třístovce s překážkami skončila osmá Anna Šimůnková (56,66). Poslední dorostenkou ve výčtu zůstala Terezie Staňková, která startovala jen na hladké stovce, kde zaběhla desátý nejrychlejší čas 14,31.

Jediný titul mezi dorostenci vybojoval David Martínek, který navíc ze souboje s vlašimským Štěpánem Nedělou a dobré práce Vaška Jisla jako vodiče vytěžil i nový oddílový rekord 6:46,04 a v republikových tabulkách se průběžně posunul do první desítky a zajistil si tak prakticky pozvánku na republikový šampionát. Druhý doběhl na distanci 1500 metrůLukáš Podolák (4:45,44). Bronzovou medaili vybojoval na půlce Tomáš Vrzák, který proběhl cílem v čase 2:29,24. A kromě účinkování ve štafetě na 4x100 metrů se Tomáš postavil i na start individuální stovky, kde zaběhl třináctý nejrychlejší čas 13,17.

Kompletní výsledky KP

Pár fotek zde.