Atletika Stará Boleslav

Fanda Schoval čtrnáctý na MČR v půlmaratonu a Šimon Slavík dál vévodí mladším žákům v PPBN!!

Autor: vh, foto: Eduard Erben, zdroj:atletika.cz, bezeckenadeje.cz, hk,

Štítky: , , , ,

Samozřejmě nejen Jarní běh byl na pořadu o uplynulém víkendu. V Pardubicích si dali sraz nejlepší republikoví vytrvalci, aby v rámci Vinařského půlmaratonu bojovali o titul. Mezi nimi nechyběl na startu ani Fanda Schoval, který přes velké obtíže ve druhé polovině závodu vybojoval velmi pěkné čtrnácté místo!!! V také sobotu pokračoval populární běžecký seriál Pohár pražských běžeckých nadějí (PPBN) na Jižním Městě a Šimon Slavík zde opět bojoval až do konce o stupně vítězů a udržel si těsný náskok v čele seriálu v kategorii mladších žáků!!! Atleti ASB si vybírají i menší závody, takže přinášíme i výsledky z Velké ceny Gustava Peši v Dolních Chabrech a náš přehled zahájíme na Krčském krosu, kde si další letošní start připsal Franta Doleček. No a na úplný závěr by tu byly první dráhové závody, které v neděli na našem stadionu uspořádal Jarda Ryneš.

Simon tra2

Úterý 10.4.2018 – 25. ročník Krčského krosu  – Praha-Krč

Minulý týden v úterý se konal v Krči už 25. ročník Krčského krosu a v dalším závodě se seriálu SABZO nechyběl ani František Doleček.  Franta tentokrát zvládl trať dlouhou 4000 metrů v čase 31:36.

Sobota 14.4.2018 - Pardubický vinařský půlmaraton - Mistrovství ČR v půlmaratonu - Pardubice

Pěkné sluneční počasí provázelo start tradičního Pardubického vinařského půlmaratonu. V jeho rámci se konalo i MČR v půlmaratonu a na start se postavil i Fanda Schoval, který hrdě nesl houštecký dres. Fandovi pak samotný závod tak úplně nevyšel (trochu přepálený úvod, pak bolavý palec a nakonec vytuhnutí v závěru), ale za konečnou čtrnáctou příčku, kterou vydřel v čase 1:17:26, se určitě stydět nemusel. Na startu měli být dokonce dva naši závodníci, ale Jarda Urban mladší, který kvůli bolavému tříslu nedokončil březnové MČR v běhu na 100 km, ještě nebyl úplně fit.

 Erben plmaraton fanda

Sobota 14.4.2018 – 7. ročník Jarního běhání – Praha – Jižní Město

Po medailové žni z prvního závodu ze seriálu Poháru pražských běžeckých nadějí (PPBN) jsme byli hodně namlsaní, co předvedou mladí a talentovaní běžci ASB na 7. ročníku Jarního Běhání na pražském Jižním Městě. Zatímco účast našich běžců byla o něco málo slabší než minulý víkend v Modřanech, tak konkurence tuto sobotu byla o dost větší. I přesto byly houštecké barvy vidět v popředí výsledkových listin jednotlivých kategorií.

Jonas a Alex

Kluci ročníku 2009-2010 závodili tentokrát na 600 metrů dlouhé trati. Na startu opět nechyběli Alex a Jonáš Motlovi a oproti minulému týdnu ani jejich trojče Filip. Kluci zahájili závod hodně opatrně z úplného konce startovního pole a i když pak předbíhali jednoho soupeře za druhým na úplné čelo už se nedotáhli. Alex s Jonášem svedli „bratrovražedný“ souboj o deváté místo. To nakonec ukořistil Alex (2:19) před  Jonášem (2:20).  Ani Filip nezůstal moc pozadu, když finišoval na šestnácté příčce v čase 2:28. Při účasti necelé padesátky závodníků je to moc pěkný výsledek.

Elias po startu

Mezi staršími kluky (ročníky 2007-2008) na stejně dlouhé trati startoval i starší bratr trojčat Motlových Eliáš. Eliáše tentokrát hodně limitovala bolavá žebra a tak nemohl bojovat s těmi úplně nejlepšími. I přesto se ukázal jako velký bojovník, když vydřel devátou příčku v čase 2:08. A i díky pár bodům za toto umístění si v průběžném hodnocení seriálu drží pěknou šestou příčku.

Jedinou placku tentokrát vybojoval v kategorii mladších žáků Šimon Slavík. Šimon vstoupil skvěle do nové sezóny, když na přespolním běhu v Modřanech zvítězil a mezi kluky ročníku 2004 a 2005 se hned od počátku usadil na čele a prakticky celý závod táhl tempo. V dramatickém závěru tratě dlouhé 1200 metrů sice neodolal jednomu ze soupeřů, ale dalšího zase o prsa předběhl a tak si v čase 4:27 doběhl pro stříbro. No a po dvou závodech Šimonovi patří průběžné vedení v kategorii mladších žáků! Tak jen tak dále!!!

Simon finis

Stejně dlouhá trať jako na žáky čekala i na mladší žákyně (12-13 let). Mezi necelou třicítkou závodnic na startu byla tentokrát pouze Aurora Tlamichová, která po druhém místě z prvního závodu byla i tentokrát vidět na čelních pozicích, byť na úplně nejlepší tentokrát nestačila. Aurora totiž ve velmi rychlém závodě doběhla osmá v čase 4:51. V průběžném pořadí seriálu PPBN se však stále drží na výborném třetím místě!!!

Aurora

Sobota 14.4.2018 – 22.ročník Velké ceny Gustava Peši – Dolní Chabry

Do Dolních Chaber na 22. ročník Velké ceny Gustava Peši vyrazila členka naší přípravky Anežka Kubíčková. A Anežka si po druhém místě na Máchalce doběhla pro druhé místo i zde, když na trati dlouhé 300 metrů nestačila pouze na jedinou ze soupeřek.

Anezka Kubickova Chabry1

Neděle 15.4.2018 – „Předkolo“ KP družstev dospělých - Houštka

V neděli se pak na našem stadionu v Houštce konaly první závody na dráze. Neoficiální předkolo krajského přeboru družstev mužů a žen bylo vhodnou příležitostí vyzkoušet si svou aktuální formu i pro naše atlety. 

V neděli jsme byli zvědaví na návrat dvou „ztracených synů“ na dráhu. Ve sprintech se velmi dobře představil Honza Veškrna, který může letos výrazně pomoci družstvu starších žáků. Šedesátku zvládl v čase 8,08 a stopadesátku v čase 19,06. Po loňských trablech s kotníky se vrací na dráhu i přepokládaný lídr letošní přípravky Honza Foltýn. Ten se předvedl v dobrém světle zejména v hodu míčkem představili (45,26 metru) a také v dálce, kde skočil solidních (375 centimetrů). Franta Doleček si tentokrát střihl třístovku (1:28,59) a k překvapení přítomných se představil i ve vrhačských sektorech s koulí, diskem a oštěpem v ruce!

Na nejkratším šedesátimetrovém sprintu dokázaly pokořit devítivteřinovou hranici Natálie Levá (8,87) a Eliška Štichová (8,99). Na hladké stopadesátce pak nejlépe zaběhla Caroline Grygarová (21,24) a další start si připsali i Natálie Levá (21,80) a Eliška Štichová (21,98). Ve výšce se dařilo Caroline Grygarové (150 centimetrů). V dálce se nejvíce dařilo Renatě Brzákové a Anně Foltýnové (obě shodně 420 centimetrů). O pouhé dva centimetry za nima zaostala Miriam Závodná. Při premiéře s tříkilovou koulí si vůbec nevedla špatně Anička Foltýnová, když dosáhla výkonu 8,78 metru. A také jsme viděli první letošní štafetu na 4x100 metrů, ve které kvarteto Anna Foltýnová, Bára Stejskalová, Elen Pelikánová a Pavlína Králová zaběhla čas 1:01,53.

Kompletní výsledky naleznete zde.