Atletika Stará Boleslav

Dvě kola krajského přeboru družstev mladšího žactva za námi

Autor: vh, foto: Zdeněk Přibyl, Tereza Šprynarová a Ladislav Jedlička,

Štítky:

V pátek 18. května 2018 odpoledne jsme pořádali 1. kolo Krajského přeboru družstev mladšího žactva skupiny “B”. A obě naše družstva dala najevo, že budou letos v základních kolech bojovat o medailová umístění. Holky navíc po velmi dobrých individuálních výkonech porazily všechny soupeře včetně silného Kolína. Kluci skončili na domácím stadionu v Houštce na třetím místě. No a na Den dětí tzn. v pátek 1. června 2018 jela obě dvě družstva do Vlašimi, kde ve druhém kole skončila shodně třetí.

IMG 20180518 2

Pátek 18.5.2018 – 1. kolo KPD mladších žáků a žákyň - Houštka

Děvčata si v domácím kole připsala několik výborných výsledků a na družstvo silného Kolína stačilo i přes absenci několika opor.

Pořadí prvního kola:

1. Atletika Stará Boleslav         100 bodů

2. Sokol Kolín A                            97

3. AC Čáslav                                 81

4. Spartak Vlašim                         62

5. Sokol Říčany a Radošovice        41,5

6. SKP Nymburk                          44

7. Olympia Kutná Hora                 16,5

8. Atletika Benešov                      16

9. Slavoj Český Brod                    16

10. Sokol Kolín B                           1,5

11. Kavalier Sázava                       0 (družstvo se nedostavilo).

Do celkového bodového zisku nejvíce přispěla Emma Ježková, která dokázala zvítězit v obou disciplínách, do kterých nastoupila. Emmě se na domácím stadionu dařilo jak v dálce, kde dokázala nejdále skočit do vzdálenosti 464 centimetrů, což byl i výkon druhé říčanské Lackové. O vítězství Emmy tak rozhodl lepší druhý pokus. Na hladké šedesátce Emma zvítězila v pátém rozběhu s časem 8,69 a o setinu porazdila druhou nejlepší závodnici pro změnu opět z Říčan. Emma měla být i platnou členkou štafety na 4x300 metrů, ale nakonec ji trenér ze sestavy stáhl.

DSC 0173

Velkými oporami družstva budou letos i Elen Plíšková a Aurora Tlamichová, které včetně bodů za štafetu připsaly totožný bodový zisk za individuální disciplíny. Elen se báječně vydařila šedesátka s překážkami, kde jednak ovládla třetí ze čtyř rozběhů a také si výrazně vylepšila osobák na 10,37 a díky tomu skončila celkově druhá. A Elen také moc pěkně zaběhla na domácím stadionu stopadesátku, kde si rovněž zaběhla osobní maximum 21,27 a za tento čas brala bronzovou pozici. Stříbro a bronz vybojovala i Aurora. Nejprve ve výšce dokázala překonat laťku na 140 centimetrech a to znamenalo třetí příčku. Aby se poté postavila na start kilometru, kde si vylepšila osobák o více než osm vteřin na 3:33,20 a na této trati našla jedinou přemožitelku. Obě holky pak společně s Lindou Klabzubovou a Adélou Zahrádkovou tvořily áčkovou štafetu na 4x300 metrů, která zaběhla sedmý nejrychlejší čas dne 3:23,74.

DSC 0240

A u Lindy Klabzubové ještě zůstaneme. Nejenže máme v paměti její krásné vynesení štafety do čela rozběhu, ale Lindě se dařilo i v individuálních startech. Na hladké šedesátce atakovala svůj osobák (o jednu setinu vteřiny to nevyšlo) a s časem 8,88 zvítězila ve čtvrtém rozběhu a celkově skončila v nabité konkurenci třetí. Pak se ještě představila na stopadesátce a zde už se jí útok na osobní rekord povedl. Ba co víc s časem 21,45 skončila čtvrtá. Velmi spokojená mohla z Houštky odcházet i Ema Blažková, která si vylepšila osobák ve výšce na 134 centimetrů a obsadila pěknou sedmou příčku. A osobní rekord si výrazně posunula i na stopadesátce, kde jí čas 21,95 stačil na osmou příčku. Ema byla rovněž členkou béčkové štafety, která ve složení Eliška Tvrdá, Barbora Vomastková, Ela Vostrá a Ema Blažková zaběhla devátý nejlepší čas 3:29,81.

DSC 0159

Adéle Zahrádkové se dařilo v hodu míčkem, kde s výkonem rovných 39 metrů skončila pátá. Tam jeden bodík za desátou příčku vybojovala i Kristýna Stránská, která hodila nejdále do vzdálenosti 33,45 metru. Kristýna si ale ještě lépe vedla ve vrhu koulí, kde obsadila sedmou příčku za výkon 8,58 metru. A čtyři body za sedmé místo vydřela na kilometru Anna Smetanová, která proběhla cílem v čase 3:46,00. A body družstvu připisovala i Barbora Vomastková, která si vylepšila osobák na šedesátce s překážkami na 11,63 a skončila devátá.

Družstvo mladších žáků v prvním kole na stadionu v Houštce skončilo třetí za silným Kolínem a o fous za Olympií Kutná Hora. Pořadí prvního kola:

1. Sokol Kolín A                                    106,5 bodu

2. SKP Olympia Kutná Hora                     81

3. Atletika Stará Boleslav                    77

4. Sokol Říčany a Radošovice                   67

5. SKP Nymburk                                     55

6. Slavoj Český Brod                               46

7. AC Čáslav                                          45,5

8. Sokol Kolín B                                      23

9. Spartak Vlašim                                    0.

Potěšitelné je, že celkem bodovalo devět kluků a že se dokázali výrazně prosadit i členové naší přípravky. Nejvíce se na domácím stadionu dařilo Ondrovi Sadilovi, který vybojoval pro družstvo dvanáct bodů za dvě pátá místa. Pátý totiž skončil s výkonem 431 centimetrů v dálce a pátý nejrychlejší čas zaběhl na kilometru, kde svedl nádherný souboj o vítězství v prvním běhu. Nakonec úspěšně a v novém osobáku 3:25,16. Ondra pak byl samozřejmě i členem áčkové štafety na 4x300 metrů, která ve složení Ondra Sadil, Eliáš Motl, Vojta Sadil a Zdeněk Přibyl zaběhla sedmý nejrychlejší čas 3:15,16.

DSC 0144

Výborně si vedl i Adam Chyba a Vojta Sadil, kteří pro družstvo získali jen o bodík méně než Ondra. Adam se dokázal prosadit na šedesátce s překážkami, kde si vylepšil osobák už na 11,18 a v prvním kole to stačilo na páté místo. A naprázdno Adam nevyšel ani ve výšce, kde si rovněž vylepšil osobní maximum na 133 centimetrů a kde obsadil šesté místo. Vojtovi se zase parádně vydařil hod míčkem, kde zaznamenal nejdelší pokus 47,65 metru a skončil třetí. Na šedesátce s překážkami se Vojta rovněž drobně zlepšil na 11,83 a to byl v součtu všech běhů osmý nejrychlejší čas.

Velkou posilou byli i kluci, kteří ještě letos budou oporami družstva přípravky. Eliáš Motl se předvedl zejména v hodu míčkem, kde s výkonem 53,38 metru nestačil pouze na jediného soupeře! V dálce už sice Eliáš zažil i lepší časy, ale i zde dokázal bodovat, když s nejdelším měřeným pokusem 404 centimetrů obsadil desátou příčku. Fanda Korbel si na šedesátce s překážkami posunul osobák na 11,20 a skončil těsně za Adamem Chybou na místě šestém. A činil se i v hodu míčkem. Tam Fanda s výkonem 43,73 metru obsadil sedmou příčku.

Velmi platným členem družstva by mohl být i Martin Buchta, škoda jen že nenastoupil do soutěže koulařů. Martin se tak prosadil pouze ve výškařském sektoru, kde tentokrát dokázal překonat laťku na výšce 136 centimetrů a obsadil pěknou čtvrtou příčku. Šimon Slavík šel v Houštce tak nějak nesourodé šedesátku a kilometr. Po šedesátce mohl být Šimon spokojený s novým osobákem 8,89 byť skončil jako první za bodovanou desítkou. To na kilometru už to bylo co do bodování o dost lepší, když Šimon zaběhl šestý nejrychlejší čas v součtu všech běhů (3:25,27). Navíc i zde si vylepšil své osobní maximum. Marek Černý na domácím stadionu startoval pouze na stopadesátce a byl také naším jediným atletem, který dokázal bodovat. Marek si díky novému osobáku 21,38 připsal sedmou příčku.

DSC 4

Tentokrát bodovali všechny tři štafety, které jsme postavili. Kvarteto Martin Buchta, Fanda Korbel, Lukáš Chudoba a Šimon Slavík běželo velmi pěkně a v nabité konkurenci vydřelo dva body za čas 3:17,77 a deváté místo. A naprázdno nevyšla ani třetí čtveřice ve složení Adam Chyba, Bedřich Čížek, Michal Baloun a Marek Černý, která zaběhla desátý nejrychlejší čas 3:18,94. A poslední bod do celkového součtu družstva získal Zdeněk Přibyl na hladké šedesátce, kde zaběhl desátý nejlepší čas 8,87.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Kompletní fotogalerii z prvního kola naleznete zde.

Pátek 1.6.2018 – 2. kolo KPD mladších žáků a žákyň - Vlašim

Děvčata ve Vlašimi sice neobhájila domácí vítězství, ale stále nebyla v plné síle a některé opory si vyzkoušely i své slabší disciplíny.  Družstvo silného Kolína tedy tentokrát spíše proháněla domácí děvčata a naše holky skončily třetí.

Pořadí druhého kola:

1. Sokol Kolín A                           88,5 bodu

2. Spartak Vlašim                        86

3. Atletika Stará Boleslav         72,5

4. SKP Nymburk                          60

5. Atletika Benešov                      52

6. AC Čáslav                                51

7. Sokol Říčany a Radošovice        44

8. Slavoj Český Brod                    33

9. Olympia Kutná Hora                 17

Potěšitelné je, že dokázala bodovat hned desítka našich holek. Do celkového bodového zisku tentokrát nejvíce přispěla Elen Plíšková, která vybojovala v obou individuálních disciplínách pěknou čtvrtou příčku a mohlo být ještě lépe. Ale pěkně po pořádku. Elen se totiž na šedesátce s překážkami hnala za novým osobákem, ale bohužel poslední překážku doslova zničila kolenem a jen taktak že kontakt s překážkou ustála a cílem proběhla ve čtvrtém nejlepším čase 10,53. I přes bolestivé zranění nastoupila Elen do rozběhů na hladké šedesátce, kde si časem 8,52 vylepšila své osobní maximum a jasně postoupila do finále. Ve finále A cílem proběhla rovněž čtvrtá, když tentokrát se časomíra u jejího jména zastavila v čase 8,63. Elen navíc byla členkou štafety na 4x60 metrů, která ve složení Aurora Tlamichová, Linda Klabzubová, Elen Plíšková a Emma Ježková nebyla s časem 33,52 daleko od oddílového rekordu a tomu odpovídala i konečná druhá příčka.

SDC14241

Překážky si oproti domácímu kolu vyzkoušela i Emma Ježková, ale moc se jí nevyvedly, když cílem proběhla ve vyrovnané konkurenci v devátém nejrychlejším čase 11,17. Emma si ale vylepšila náladu v dálce, kde dokázala nejdále skočit do vzdálenosti 457 centimetrů, se kterým s přehledem soutěž dálkařek ovládla. Přesně deset bodů dodala do celkového bodového zisku družstva Linda Klabzubová. Linda si na hladké šedesátce počínala úplně stejně jako Elen Plíšková. V rozběhu si totiž vylepšila své osobní maximum na 8,79 a i ona postoupila do finále A. Tam s časem 8,81 obsadila pěknou šestou příčku. Linda ve Vlašimi zaběhla i moc pěknou třístovku a i zde s časem 47,60 skončila šestá.

IMG 4653

Holky jako by se v pátek domluvily a sbíraly shodná umístění v obou disciplínách, ve kterých startovaly. Nejinak tomu bylo i u Aurory Tlamichové, která jak v dálce, tak na osmistovce vybojovala osmou příčku. V dálce jí k tomu stačil výkon 406 centimetrů a na půlce si Aurora vylepšila osobák na 2:45,80. I když Ema Blažková skočila tentokrát méně než v prvním kole v Houštce, konkrétně 129 centimetrů, tak výsledkově dopadla paradoxně lépe, když obsadila dělenou pátou příčku. Naopak osobní rekord si ve Vlašimi ve výšce vylepšila Ela Vostrá a s přeskočenou výškou 125 centimetrů skončila na děleném sedmém místě. Ela dokázala bodovat i ve vrhu koulí, kde si rovněž vylepšila osobák na 7,59 metru a obsadila devátou pozici.

IMG 4544

Ve výšce bodovaly hned tři holky, protože desátou příčku okupovala v pátek Barbora Vomastková, která rovněž překonala laťku ve výšce 125 centimetrů, jen měla horší zápis na jednotlivých postupných výškách. I pro ní to znamenalo nový osobák a měla tak už druhý důvod k radosti, protože stejně se jí vedlo i na šedesátce s překážkami. Tam si ale osobní maximum posunula celkem výrazně už na 10,80 a obsadila pěknou osmou příčku. Kristýna Stránská si zopakovala umístění z prvního kola ve vrhu koulí, kde obsadila sedmou příčku za výkon 8,39 metru. Na překážkách se dařilo i Adéle Zahrádkové, která si zde rovněž o více než půl vteřiny vylepšila osobák na 11,78 a vybojovala jeden bodík za desátou příčku. Poslední bod do celkového bodového zisku družstva vydřela Klaudie Černá na třístovce. Kája si ve Vlašimi stanovila osobní maximum na 49,13 a po zásluze pronikla do první desítky.

IMG 4574

Družstvo mladších žáků ve druhém kole i bez Adama Chyby a Eliáše Motla získalo o pár bodíků více než na domácím stadionu v Houštce a zopakovalo umístění z prvního kola, tedy třetí místo:

1. Sokol Kolín A                     97 bodů

2. SKP Olympia Kutná Hora    96,5

3. Atletika Stará Boleslav   79,5

4. AC Čáslav                          76

5. Slavoj Český Brod              66

6. SKP Nymburk                     55

7. Sokol Říčany a Radošovice  24

8. Spartak Vlašim                   3.

Nejvíce se na městském stadionu ve Vlašimi tentokrát dařilo Markovi Černému, který se v obou disciplínách dokázal prosadit na medailové pozice. Nejprve Marek zvítězil po krásném souboji s kolínským soupeřem ve třetím rozběhu na šedesátce s překážkami v čase 10,95. Odměnou mu navíc byl nový osobák a výborné třetí místo v součtu všech časů. Ještě lépe si pak Marek vedl na třístovce, kterou zvládl v čase 45,39. Tím si vylepšil osobní rekord o více než tři vteřiny a v pátek skončil na druhé příčce. Marek pak byl na závěr samozřejmě i členem áčkové štafety na 4x60 metrů, která ve složení Ondra Sadil, Marek Černý, Vojta Sadil a Zdeněk Přibyl zaběhla čtvrtý nejrychlejší čas 33,83. Druhé kvarteto ve složení Fanda Korbel, Martin Buchta, Šimon Slavík a Lukáš Chudoba skončilo s časem 34,05 šesté.

IMG 4509

Ve dvou disciplínách se dokázal výrazně prosadit i Martin Buchta. Ve výšce Martin v pátek dokázal překonat laťku na výšce 134 centimetrů a přestože to bylo o dva centimetry méně než na prvním kole, tak se posunul ze čtvrté příčky na dělené druhé místo. Tentokrát Martin nastoupil i do soutěže koulařů, kde si vylepšil osobák na 7,65 metru a obsadil pátou příčku. A stejně se vedlo v obou disciplínách, do kterých nastoupil Vojtovi Sadilovi. Ten se ve výšce přenesl přes laťku na výšce 130 centimetrů a obsadil pátou příčku. Na tu mu v dálce chyběl pouhý centimetr, když s výkonem 438 centimetrů skončil šestý.

IMG 4585

Moc pěkný osobák na třístovce si zaběhl ve Vlašimi Lukáš Chudoba. Lukáš zvítězil ve třetím rozběhu v čase 45,90 a i díky jeho čtvrtému místu byla třístovka vůbec naší nejlepší disciplínou ve druhém kole. Vojtu Sadila v dálce o ten centimetr překonal brácha Ondra Sadil, takže družstvo to až tak mrzet nemuselo. Pro úplnost tedy dodejme, že Ondra bral pátou příčku s nejdelším měřeným pokusem 439 centimetrů.

IMG 4497

Fanda Korbel si opět vedl velmi dobře na šedesátce s překážkami. Cílem tentokrát proběhl v čase na 11,43 a do puntíku zopakoval umístění z prvního kola, a to znamená, že skončil na místě šestém. Velmi dobrou premiéru ve skoku vysokém si ve Vlašimi odbyl Bedřich Čížek. Béďa totiž dokázal překonat laťku na výšce 125 centimetrů a hned družstvu připisoval tři body za osmou příčku. A osmé místo vybojoval i Šimon Slavík na třístovce. Šimon si zaběhl třístovku rovněž vůbec poprvé a na vytrvalce zaběhl velmi slušný čas 47,45.

Kompletní výsledky naleznete zde.

Kompletní fotogalerie z druhého kola zde.