Atletika Stará Boleslav

Družstva mladších žáků na kraji letos bez medaile

Autor: vh, foto: Radek Vopršálek, Tereza Šprynarová,

Štítky:

V neděli 16.9.2018 proběhlo na stadionu v Kutné Hoře finále Krajského přeboru družstev mladšího žactva. Krajský přebor je v této věkové kategorii stejně jako v kategorii přípravek nejvyšší soutěží, a tak se pro obě naše družstva jednalo o vrchol sezóny. Děvčata v průběhu roku bojovala prakticky vždy o vítězství ve skupině B, ale jak se ukázalo finále je o něčem jiném! Konečné čtvrté místo je pro holky s ohledem na průběh dosavadní sezóny trochu zklamáním. To kluci se ve skupině B pohybovali na třetím místě s výjimkou vítězného třetího kola. Bohužel kluků ročníku 2005 je v oddíle jako šafránu, a tak se od našeho družstva tolik neočekávalo. A i když si kluci připsali pár pěkných individuálních výsledků, nestačilo to více než na konečnou sedmou příčku.

IMG 9758

Děvčata v nabité konkurenci čtvrté

Mladší žákyně absolvovala čtyři základní kola skupiny A vždy s medailovým umístěním, tři kola dokonce ovládly. I do Kutné Hory určitě holky jely s myšlenkami na umístění na stupních vítězů. Bohužel se ale naše družstvo muselo prakticky obejít zraněné Aurory Tlamichové, jejíž body z výšky včetně účasti ve štafetě v konečném součtu citelně chyběly. Velmi překvapilo družstvo z Žebráku a na tradiční největší konkurenty z Kladna a Kolína naše holky tentokrát nestačily. Tabulka finálového kola vypadala následovně:

1.         AO Střela Žebrák                92 bodů

2.         A.C.TEPO Kladno               85

3.         TJ Sokol Kolín – atletika     76

4.         Atletika Stará Boleslav      67

5.         TJ Neratovice                       58

6.         TJ Spartak Vlašim                54,5

7.         SK Sporting Příbram           45,5

8.         AC Čáslav                           41

9.         TJ Lokomotiva Beroun         25

10.      SKP Nymburk                      16

Do celkového bodového zisku ve finále nejvíce přispěla Magdalena Adámková, která se dokázala prosadit v obou disciplínách, ve kterých startovala i přes obrovskou konkurenci. Skvěle jí vyšla šedesátka s překážkami, kde se poprvé dostala pod hranici deseti vteřin a skvělý osobák 9,93 navíc ozdobila vítězstvím nad všemi konkurentkami. Jako jediná se dokázala prosadit i na hladké šedesátce, když si v rozběhu vyrovnala osobák na 8,77 a díky tomu postoupila do finále B. V něm se dokázala ještě zlepšit na 8,64, cílem proběhla druhá a celkově skončila osmá!  Navíc byla členkou naší áčkové štafety na 4x60 metrů, která jen o setinku vteřiny zaostala za stávajícím oddílovým rekordem. Kvarteto ve složení Linda Klabzubová, Elen Plíšková, Emma Ježková a Magdalena Adámková v Kutné Hoře nenašlo s časem 33,11 v prvním rozběhu vážnější konkurenci a jak se ukázalo po doběhu posledního rozběhů tak nenašli přemožitele vůbec. To bylo druhé a naše poslední vítězství ze strany holek ve finálových bojích.

IMG 9683

To ale neznamená, že se holky nečinily a nedosáhly na další úspěchy. Ve stopách své maminky kráčí Valerie Brejchová, která v Kutné Hoře nastoupila do soutěže oštěpařek. Zde si se 400 gramovým oštěpem poradila více než výborně, když nestačila na jedinou soupeřku a s výkonem 28,26 metru obsadila výbornou druhou příčku. Valča navíc byla členkou naší štafety na 4x300 metrů, která ve složení Klaudie Černá, Adéla Zahrádková, Valerie Brejchová a Barbora Vomastková skončila s časem 3:20,29 na pěkné šesté příčce.

IMG 9786

V obou disciplínách, do kterých nastoupila, se dokázala prosadit Elen Plíšková, která dokázala na šedesátce s překážkami zaběhnout čtvrtý nejrychlejší čas 10,50. A do desítky se vešla i na stopadesátce s čase 21,71, takže družstvu připsala jeden bod.  Výborně si vedla také Emma Ježková v dálkařském sektoru, kde si v nesmírně vyrovnané soutěži, vylepšila osobák na 462 centimetrů. To byl čtvrtý nejdelší pokus dne, přičemž na vítězství ji chybělo pouhých šest centimetrů!!! A skvělého osobáku dosáhla v kouli s dvoukilovým náčiním Ela Vostrá, která v Kutné Hoře poprvé překonala desetimetrovou hranici a s výkonem 10,04 metru obsadila pěkné páté místo! Ela byla navíc členkou naší béčkové štafety na 4x60 metrů, která ve složení Ema Blažková, Ela Vostrá, Valerie Brejchová a Eliška Tvrdá zaběhla desátý nejrychlejší čas 36,11.

IMG 9793

Naší nejúspěšnější disciplínou byla v neděli šedesátka s překážkami, kde se ještě dokázala výrazněji prosadit Bára Vomastková se sedmým nejrychlejším časem 10,95. A nový osobák 11,21 proměnila v jeden bod díky desátému místu Adéla Zahrádková. A poslední bodík do celkového zisku družstva připsala za desáté místo v oštěpu Kája Černá s výkonem 22,05 metru.

IMG 9692

Družstvo žáků zakončilo sezónu na sedmém místě

Družstvo mladších žáků po loňském bronzu odváží z Kutné Hory sedmé místo. Oproti předchozím letům je to tedy výrazný propad a kluci navíc jen taktak odrazili atak Čáslavi a domácích atletů. Chybělo více tahounů z ročníku 2005, ale zase na druhou stranu se prosazovali i ti mladší, a v příštím roce už zase kluci určitě budou bojovat o umístění na stupních vítězů. Pořadí letošního finále bylo následující:

1.         A.C.TEPO Kladno               95,5 bodu

2.         TJ Neratovice                      71,5

3.         TJ Sokol Kolín – atletika       69

4.         SK Sporting Příbram            60

5.         Sokol Roztoky u Prahy         58,5

6.         AO Střela Žebrák                 58

7.         Atletika Stará Boleslav       49,5

8.         AC Čáslav                             47

9.         SKP Olympia Kutná Hora    42

10.      SKP Nymburk                        9

Nejvíce se ve finálovém kole dokázal prosadit jednoznačný lídr družstva Marek Černý. Marek se letos výrazně zlepšil nad překážkami a potvrdil to i ve finále. Na šedesátce s překážkami nestačil pouze na dva soupeře z prvního rozběhu a díky času na úrovni svého osobáku 10,59 se nakonec dělil s vítězem druhého z rozběhů o třetí místo. V Kutné Hoře si navíc Marek výrazně vylepšil i osobák na hladké stopadesátce, když se poprvé dostal pod hranici dvaceti vteřin. Osobák si vylepšil skoro o vteřinu na 19,98 a to byl v neděli pátý nejrychlejší čas. Bez Marka si v současné době nelze představit složení štafety na 4x60 metru. Navíc naše kvarteto ve složení Adam Chyba, Šimon Slavík, Vojta Sadil a Marek Černý zaběhlo skvělý čas 33,47 a to byl ve finále nakonec třetí nejlepší čas.

IMG 9764

Výborně vyšlo finálové kolo v dálce Martinovi Buchtovi, který sice letos závodil v dálkařském sektoru poprvé, ale ani to mu nezabránilo vystoupat na bronzovou příčku s výkonem 445 centimetrů. Martin letos v průběžných kolech pravidelně bodoval ve výšce, tam se však na finále s výkonem 135 centimetrů o jedno místo do bodované desítky nevešel. Stejný bodový příděl zajistil našemu družstvu Vojta Sadil, který dokázal bodovat v obou disciplínách, ve kterých startoval. Naší nejúspěšnější disciplínou byla v Kutné Hoře dálka, protože zde bodoval i Vojta, který nejdále dolétl do vzdálenosti 442 centimetrů a obsadil pátou příčku. Ještě před tím však Vojta zaběhl devátý nejrychlejší čas (11,15) na šedesátce s překážkami.

IMG 9741

Hned za Vojtou doběhl ve třetím rozběhu na druhém místě Adam Chyba. A protože se mezi ně nikdo jiný nevklínil vybojoval Adam s časem 11,28 desáté místo. Pak se Adam přesunul do výškařského sektoru, kde si o šest centimetrů dokázal vylepšit osobní maximum na 141 centimetrů a odměnou mu bylo výborné páté místo. A úplně stejně si vedl ve výšce Šimon Slavík. Tedy úplně stejně ne, protože díky horšímu zápisu skončil o dvě příčky níže na sedmém místě. A vůbec poslední bod za desáté místo přidalo naše kvarteto v dlouhé štafetě na 4x300 metrů, které ve složení Martin Buchta, Bedřich Čížek, Vráťa Machota a Michal Baloun zaběhlo čas 3:23,57.

Kompletní výsledky z finále  zde

Kompletní fotogalerie zde.