Atletika Stará Boleslav

Druhý lednový týden plný událostí!

Autor: vh,

Štítky: , , , , , , , ,

Druhý lednový týden se halová sezóna rozjela naplno a atleti ASB si připsali na svá konta četné starty na jednotlivých závodech. Víkendovým krajským přeborům se budeme věnovat v samostatných článcích, ale už v úterý nastartoval první ze závodů pražského Olympu v hale Otakara Jandery v pražské Stromovce a Tomáš Martínek zde vylepšil svůj vlastní oddílový rekord v kategorii juniorů na půlce! Ve středu se na stejném místě sešlo i žactvo velmi dobrou formu na úvod halové sezóny zde předvedla ve dvou sprinterských představeních Andrea Žáková. Ve stejný den si pro další letošní start si dojel do Jablonce František Doleček, který pak v pátek nechyběl ani na prvních letošních veřejných závodech Pražského atletického svazu na pražském Strahově. V sobotu se pak mohlo Frantovými výkony inspirovat naše mladší žactvo a členové přípravky na dalších veřejných závodech v Českém Brodě.

Úterý 9. ledna 2018 – 1. Olympcup – Praha-Stomovka

Největší zastoupení jsme v hale Otakara Jandery měli na distanci 800 metrůV závodě mužů v prvním rozběhu nastoupila hned čtveřice našich borců a jako první cílem proběhl Tomáš Martínek, který hned na úvod roku ukázal formu jako hrom. Časomíra se totiž zastavila v čase 1:57,90 a Tomáš tak vylepšil svůj vlastní oddílový rekord v kategorii juniorů skoro o půl vteřiny! Na třetím místě finišoval Vašek Jisl ve svém novém halovém osobáku 2:05,93. A stejně se vedlo i pátému Davidovi Martínkovi (2:10,30) a šestému Lukášovi Podolákovi (2:10,41). Ve druhém a pomalejším z běhů startoval ještě Diviš Vekrbauer, který si však rovněž v hale zaběhl maximum 2:22,25.

Na třístovce mezi muži startoval v rozběhu nejzkušenějších atletů i František Doleček. Franta tentokrát zvládl jeden a půl okruhu v čase 86,54. Ve Stromovce se ještě ve dvou disciplínách prezentovala Veronika Nedvědová. Verča si vedla moc pěkně na šedesátce s překážkami, kde mezi dorostenkami zaběhla čtvrtý nejlepší čas 9,33. A páté místo si odvezla z dálky, kde měla nejdelší měřený pokus 485 centimetrů.

Středa 10. ledna 2018 – 2. Olympcup – Praha-Stromovka

Druhý závod ze seriálu Olympcup tentokrát patřil žákům a mezi žákyněmi se z naší trojice ve velmi dobrém světle představila zejména Andrea Žáková. Andrea se představila na hladké šedesátce (8,35) a na stopadesátce (20,02) a na obou distancích zaběhla v nabité konkurenci pátý nejlepší čas! Po dvou startech si připsaly ve středu i Aneta Ruttová a Tereza Landová. Obě zaklekly do bloků na hladké šedesátce, kde se o něco lépe vedlo Anetě, která ovládla jeden z rozběhů v čase 8,87. Tereza zaběhla na úvod roku čas 9,19. A obě dvě se rovněž představily i v dálce. Zde si Aneta doskočila s výkonem 444 centimetrů pro celkovou dvanáctou příčku. Tereze se tolik nedařilo, když její nejdelší skok měřil 369 centimetrů.

Středa 10. ledna 2018 – 1. atletická středa – Jablonec nad Nisou

František Doleček je tradičním účastníkem středečních halových závodů v Jablonci. V hale na Střelnici tentokrát absolvoval netradiční pětistovku, kterou zvládnul v čase 2:34,29.

Pátek 12. ledna 2018 – 1. veřejné závody PAS  – Praha-Strahov

Třetí start v průběhu čtyř dnů si na své triko připsal František Doleček. Oproti středeční pětistovce si tentokrát zaběhl trať o sto metrů delší a tři ovály oběhl v čase 3:07,31.

Sobota 13. ledna 2018 – Veřejné závody – Český Brod

František Doleček nemohl chybět mezi svými souputníky ani v sobotu na dalších veřejných závodech v kryté běžecké dráze v Českém Brodě. Po delších tratích v týdnu tentokrát zvládl padesátku v čase 11,2 a šedesátku v čase 13,3.

V Českém Brodě ale startovali členové našeho mladšího žactva a přípravky. Na hladké šedesátce se mezi kluky dostali pod hranici devíti vteřin čtvrtý Marek Černý (8,7), na děleném pátém místě Eliáš Motl a Vojta Sadil (8,8) a devátý Fanda Korbel (8,9). Mezi holkami se toté podařilo třetí Emě Ježkové (8,7), páté Elen Plíškové (8,8) a šesté Lindě Klabzubové (8,9).

Na šedesátce s překážkami doslova zazářil Fanda Korbel, který ještě letos patří do kádru přípravky, ale v sobotu nad překážkami nenašel přemožitele a zvítězil s časem 11,2. Páté místo pak obsadil Šimon Slavík, který cílem proběhl v čase 11,9. Mezi děvčaty si velmi pěkně vedla Ema Ježková, která zaběhla druhý nejrychlejší čas 11,2. Čtvrtá pak skončila Barbora Vomastková (11,9) a na děleném šestém místě evidujeme Káju Černou a Elen Plíškovou (12,4).

Ve výšce dokázal Šimon Slavík překonat laťku na 128 centimetrech a s tímto výkonem skončil pátý. O pět centimetrů a o jedno místo níže skončil Vojta Sadil. Mezi holkami pak stejnou tedy šestou příčku se stejným výkonem obsadila Barbora Vomastková.

V dálce se zaskvěl Eliáš Motl, který nejdále dolétl na metu 432 centimetrů, což mu vyneslo pěkné třetí místo. Přes čtyřmetrovou hranici se dostal i pátý Marek Černý a to konkrétně o čtyři centimetry. Do stejné vzdálenosti dolétla i Ema Ježková, které to však mezi holkami vyneslo čtvrté místo.