Atletika Stará Boleslav

Druhé ligové kolo ve znamení oslabených družstev

Autor: vh, foto: Eduard Erben, zdroj: atletika.cz, Jan Hurdálek,

Štítky:

V sobotu 9. června 2018 pokračovala 1. liga skupiny A družstev mužů a žen druhým dějstvím v Praze-Edenu. Naše družstvo žen nevstoupilo do sezóny vůbec špatně, ale druhé kolo bylo díky četným absencím o dost slabší. Děvčata bez několika opor skončila až sedmé a dlouho nepamatujeme, že by skončila na sestupové příčce. Nicméně není třeba házet flintu do žita, v průběžném pořadí jsou holky páté a v dalším kole určitě opět zabojují o příčky nejvyšší. Muži opět vydřeli šesté místo, které jim patří i celkově po dvou kolech. Z individuálních výkonů stojí za zmínku zejména letošní maximum na patnáctistovce Tomáše Martínka, které mu zajistilo účast na juniorském mezistátku, skvělý návrat Nikoly Macháčkové v oštěpu a také nový oddílový rekord ve štafetě na 4x100 metrů našich juniorek.

cpa 0329

Oslabené družstvo žen bojovalo seč mohlo, ale na lepší než sedmé místo to tentokrát nestačilo

Na druhé kolo do pražského Edenu odjela tentokrát pouze desetičlenná výprava žen, oslabená zejména o dorostenecké reprezentantky Kíťu Korelovou a Lenku Čechovou a svatebčanku Terezu Holcovou. Naopak do družstva se vrátila Nikola Macháčková a Valentina Wenigová. Snad se tedy bude ve třetím kole v Pacově dařit lépe.

Nejvíce bodů pro družstvo stejně jako v prvním ligovém kole získala Radka Kurková, která opět dokázala bodovat ve všech třech vrhačských disciplínách, do kterých nastoupila. Nejlépe se jí vedlo v kladivu, které opanovala s výkonem 47,66 metru s velkým náskokem a na pomyslné stupně vítězů vystoupala i v disku, kde zopakovala třetí místo z prvního kola za 34,98 metrů. A dařilo se jí i ve vyrovnané soutěži v koulařském sektoru, kde rovněž vybojovala třetí příčku (11,71 metru). Vydařený návrat na ovál zažila v sobotu Nikola Macháčková, která nejenže ovládla soutěž oštěpařek, ale navíc zaznamenala druhý nejdelší pokus své kariéry 48,22 metru a díky tomu vyhrála o parník. Nikola dokázala bodovat ještě v kouli, když s výkonem 10,22 metru skončila devátá.

578A2

Další pěknou čtvrtku s překážkami i přes narůstající únavu zaběhla Bára Veselá, která jako by  na dálku závodila s časem Kíti Korelové. Na tu nestačila o pouhé tři setinky vteřiny, když finišovala v čase 60,56 a v Edenu ji pokořila pouze domácí zkušená borkyně Ulrichová. Bára navíc společně s Eliškou Čechovou, Luckou Nedvědovou a Kačkou Tvrdou zaběhly ve štafetě na 4x100 metrů nový oddílový rekord v kategorii juniorek, který má nyní hodnotu 50,67 a v sobotu to byl třetí nejrychlejší čas. Lucka Nedvědová se opět snažila kombinovat výšku se stovkou překážek, které se bohužel v časovém programu překrývaly. Zatímco na překážkách vyšla naprázdno, tak ve výšce vybojovala pěkné čtvrté místo v letošním osobáku 167 centimetrů a jen málo chybělo, aby prvním pokusem zdolala i 170 centimetrů. Eliška Čechová kromě toho, že rozbíhala rekordní krátkou štafetu, tak se ještě postavila na start čtvrtky, kde tentokrát finišovala v čase 59,34 a celkově obsadila pátou příčku. A po dlouhé době jsme Elišku mohli vidět i v oštěpařském sektoru, kde vydřela bod za desáté místo (34,50 metru).

cpa 0499

Výrazně družstvu pomohla krásným třetím místem v kladivu Jana Čapková, která tentokrát čtyřkilové náčiní poslala do vzdálenosti 39,83 metru. Velkou radost nám v oštěpu udělala i třetí naše reprezentantka v této disciplíně. Valentina Wenigová si totiž v Edenu výrazně vylepšila letošní maximum na 38,87 metru a obsadila po zásluze pěknou šestou příčku. V prvním kole zajistila druhý největší bodový příděl Radka Hambergerová, které se bohužel v Edenu tolik nedařilo. Radka totiž dokázala bodovat pouze v soutěži diskařek, kde s výkonem 30,88 metru obsadila sedmou příčku. I přes lehké svalové obtíže dokázala na stovce Kačka Tvrdá s časem 12,93 postoupit do finále B, kde čas stlačila ještě o setinku dolů, cílem proběhla čtvrtá a to znamenalo v součtu obou finálových běhů desátou příčku. Obětavě za družstvo na pětce nastoupila i Pavlína Slezáková, kterou ovšem udolalo vedro a závod nedokončila.

Komentář od vedoucí družstva Jindry Pluhařové naleznete zde.

Muži skončili šestí a stejné místo jim patří i v průběžném pořadí ligy

I družstvo mužů se muselo obejít bez několika členů a ve třinácti se blbě bojuje o přední příčky. Další šestá příčka byla z naší strany opět hodně udřená, i když ještě před závěrečnými štafetami jsem okupovali příčku pátou.

Lídrem družstva byl opět Adam Holeček, který se musel v Edenu zejména vypořádat s nesmyslným posunem začátku soutěže kladivářů na pravé poledne a s následnou únavou při dalších disciplínách. V kladivu si ovšem vylepšil sezónní maximum na 57,42 metru a dotáhl to už na stupně vítězů, když skončil třetí. V klání diskařů dokázal Adam disk poslat do vzdálenosti 41,87 metru a obsadil pěknou čtvrtou příčku. Moc mu tentokrát nevyšla koule, kde s výkonem 13,61 metru skončil osmý. Výrazný bodový přísun z běžeckého středotraťařského dvojboje opět zajistil družstvu Jarda Doubek. Na patnáctistovce opět bojoval o vítězství s Tomášem Martínkem. Ale zatímco na prvním kole na Kladně Jarda na patnáctistovce zvítězil, tak v Edenu se před Tomášem musel sklonit, když finišoval druhý v čase 4:00,66. A slušně se Jarda prosadil i na půlce, kde nakonec finišoval jako čtvrtý v čase 1:57,8. A na úplný závěr byl ještě členem štafety na 4x400 metrů, kde společně s Vaškem Jislem, Tomášem Martínkem a Adamem Zachem vydřeli pět bodů za šestou příčku (3:37,23).

578A6547

Své družstvu odvedl Adam Zach, který se dostává do formy v tyčce a v Praze s výkonem 412 centimetrů obsadil pěknou třetí příčku. A bodovat dokázal i na stodesítce s překážkami, kde zaběhl osmý nejrychlejší čas 19,39. Naší nejlepší disciplínou byla v sobotu opět patnáctistovka, kde jak už jsme psali výše, zvítězil Tomáš Martínek, který si navíc zaběhl letošní osobák 4:00,39. A díky tomu se Tomáš dostal o dvě desetiny v průběžných republikových tabulkách juniorů na druhé místo před Reného Sasyna a nominoval se tak na blížící se mezistátní utkání juniorů!!! Výrazně tentokrát družstvu přispěl i Jakub Čížek, který se pomalu dává dohromady a v kladivu už atakoval padesátimetrovou hranici. S nejdelším měřeným pokusem 49,35 metru obsadil pátou příčku. A sedmý Jakub skončil v disku, kde dokázal s dvoukilovým náčiním hodit velice solidních 40,59 metru. Další naší silnou disciplínou je oštěp, kde se opět výrazně dokázali prosadit, oba naši borci. Luboš Nováček se už pomalu, ale jistě blíží šedesátimetrové hranici a s výkonem 59,69 metru připsal družstvu cenné body za třetí příčku. O jednu příčku si oproti prvnímu kolu pohoršil Vojta Korel, který s nejdelším měřeným pokusem 55,39 metru obsadil páté místo.

cpa 0218

Petr Ogoun se na Slavii představil pouze v dálkařském sektoru, kde dolétl nejdále na metu 661 centimetrů a obsadil pěkné šesté místo. V tyčce už to za ASB  není jen o Adamovi Zachovi, ale činí se i junior Kryštof Novotný. Kryštof po dvou týdnech dokázal vyrovnat svůj osobák 320 centimetrů a ve druhém ligovém kole to stačilo na sedmou příčku. Na pětce si i přes velké vedro o více než dvacet vteřin zlepšil osobák Vašek Jisl, který proběhl cílem v čase 16:26,15 na devátém místě. A první ligové body vybojoval i Lukáš Podolák na půlce, u jehož jména sice na devátém místě svítí čas 2:08,00, což by byl pěkný osobák, ale protože bylo měřeno ručně, měli bychom brát tento čas s nadhledem. Mimo soutěž se na dvoustovce představil Kuba Veselý a z Edenu mohl odjíždět celkem spokojený, když si vylepšil letošní osobák na 22,55.

Kompletní výsledky závodů druhého kola 1. ligy družstev mužů i žen naleznete zde