Atletika Stará Boleslav

Běžecká sezóna v plném proudu

Autor: vh, foto: TJ Slavoj Český Brod, oddíl Triatlonu a Luboš Nováček,

Štítky: , , , , , , , ,

Po skončení závodní sezóny na dráze a před zahájením halové sezóny budou mít hlavní slovo běžecké závody na silnici i v terénu a protože se blíží podzimní prázdniny, tak čekáme netrpělivě i na zprávy z probíhajících soustředění. Před námi jsou závěrečné dva závody Poháru pražských běžeckých nadějí, Velká Kunratická, Večerní běh Čelákovicemi, Mistrovství ČR v krosu a určitě mnohé a mnohé další. Na soustředění v Tatrách se vystřídají Honza a Honza Tesařovi se skupinami Tomáše Linharta a Terezy Veselé a Jardy Urbana. David Linhart jede nabírat síly na Šumavu. Ještě než tohle vše výše uvedené proběhne, známe výsledky ze 17. ročníku Běhu Republiky československé v Českém Brodě. Všech sedm našich běžců vystoupalo ve svých kategoriích na stupně vítězů, z toho Aurora Tlamichová, Lukáš Podolák, David Martínek, Karel Podolák a Jarda Urban st. na ten nejvyšší. O víkendu se rovněž konal 6. ročník Nehvizdského běhu. A byť nám doposud chybí výsledky, tak díky našemu stálému zahraničnímu a v neděli dočasně přespolnímu zpravodaji a jeho fotografiím víme, že i zde měla ASB zastoupení.

Aurora stupn

Neděle 21.10.2018 - 17. ročník Běhu Republiky československé - Český Brod

Do Českého Brodu na tradiční běžecký závod vyrazila hned sedmička našich atletů a všichni se vraceli s vavříny! Začneme u mladších žákyň (reočník 2006 a 2007), kde po bláznivě rychlém startu některých závodnic na trati dlouhé 1300 metrů jednoznačně závod ovládla naše Aurora Tlamichová. Aurora cílem proběhla v čase 5:01,1 s náskokem více než sedmi vteřin na druhou v pořadí. Stejně dlouhý závod čekal i na mladší žáky, kde nemohl na startu chybět Šimon Slavík. Šimon se celý závod držel ve vedoucí dvojici, bohužel v závěru měl více sil jeho soupeř z Nymburka. Šimon tedy finišoval jako druhý v čase 4:33,9.

Lukas Podol cil

Mezi dorostenci na trati dlouhé 1950 metrů měl Lukáš Podolák doslova jediného soupeře z domácího oddílu. A s tím se moc nepáral, když s velkým náskokem proběhl cílem v čase 6:41,3. A Lukáš toho neměl dost, protože hned po vyhlášení výsledků se postavil na start hlavního závodu na 3250 metrů. Ani tam nevyšel na prázdno, byť po celou dobu závodu sledoval s odstupem boj o první místo. Ve vedoucí dvojici byl ale další náš zástupce David Martínek. A ten narozdíl od Šimona Slavíka svůj boj dotáhl do vítězného konce, když trať závodu zvládnul v čase 11:01,3. Lukáš Podolák vystoupal na stupně vítězů po zásluze už podruhé v jednom dni. Tentokrát na bronzový stupínek, který mu patřil s časem 11:59,1.

brc 2018 10 21 16 13 15

Na stupně vítězů vystoupali i naši zkušení závodníci. V kategorii mužů 40-49 let dominoval Karel Podolák (12:40,1) a stejně se dařilo v kategorii můžu 60-69let Jardovi Urbanovi staršímu, který s časem 13:54,6 rovněž nenašel přemožitele. A závěr patří Frantovi Dolečkovi, který mezi nejzkušenějšími tzn. staršími 70-ti let obsadil s časem 23:01,1 pěkné třetí místo.

Více fotografií ze závodů zde.

brc 2018 10 21 16 45 25

Neděle 21.10.2018 - 6. ročník Nehvizdského běhu - Nehvizdy

No a podívat se můžeme i prostřednictvím fotografií do Nehvizd, kde se v neděli konal 6. ročník Nehvizdského běhu. Na výsledky sice stále čekáme, ale díky Lubošovi Nováčkovi víme, že i zde měla ASB zastoupení a to minimálně prostřednictvím Lucky a Verčy Nedvědových. Jakmile budou výsledky zveřejněné, tak je samozřejmě doplníme.

Nehvizdy Lucka a VercaNehvizdy Lucka a Verca 2