Atletika Stará Boleslav

Běžci ASB po roce opět dobili městečko u Lipan!!!

Autor: vh, foto: mestokourim.cz a zskounice.cz,

Štítky: , , , , , , , , , ,

Při čekání na start letní atletické sezóny a první závody na dráze hrají prim naši běžci a nejinak tomu bylo i uplynulý týden. Na aprílovou neděli po roce doslova zpustošili město Kouřim nedaleko lipanské hůrky. O sedm prvních míst a další tři medailové úspěchy se zasloužili Tomáš MartínekVašek JislDavid MartínekLukáš Podolák, Šimon Slavík, Aurora Tlamichová a také Jarda Urban starší. V Kouřimi sice chyběl František Doleček, ale ten necelý měsíc před pětasedmdesátými narozeninami (sic!) v rozmezí jednoho týdne zvládl bezvadně jiné tři běžecké závody.

Kouim Lukas Podol stupn

Úterý 27.3.2018 - Krčská 5 - Praha-Krč

Další závod z běžeckého seriálu pořádaného běžeckým klubem SABZO si nenechal ujít František Doleček. Franta pětku v Krči zaběhl za 37:02 a mezi zkušenými matadory nad 70 let skončil na pátém místě.

Čtvrtek 29.3.2018 - 36. ročník Běhu Europlantu - Praha-Šárka

Ve čtvtek byl na pořadu další závod z běžeckého seriálu SABZO a na startu opět nechyběl Franta Doleček. Trať dlouhou 4500 metrů tentokrát Franta zvládl za 36:43. 

Sobota 1.4.2018 - 52. ročník Lipanské stezky - Kouřim

Naši běžci si přípravu na nadcházející dráhovou sezónu zpestřují účastí na běžeckých závodech na silnici či v terénu. Tentokrát se vydali dobít město Kouřim, kde se v neděli konal už 52. ročník tradičního běžeckého závodu Lipanská stezka. A podle výsledků se jim to povedlo dokonale, když ještě vylepšili svou bilanci z loňského roku o dvě další vítězství navíc.

Kouim stupn simon

Mezi chlapci ročníku 2006 na škvárovém oválu v běhu na 300 metrů kraloval Šimon Slavík. Šimon cílem proběhl v čase 52,84 a obhájil tak loňské vítězství. Obdobně si vedla mezi stejně starými dívkami a na stejné trati i Aurora Tlamichová, která tentokrát brala první místo s časem 53,30. Mezi dorostenci neměl konkurenci  Lukáš Podolák, který tak navázal na loňské vítězství Davida Martínka. Lukáš běžel 900 metrů za 2:55,53.

Kouim mile zeny Aura stupn

To už se ale dostáváme k hlavním kategoriím a hlavním závodům. Tím prvním v programu byl závod zvaný Kouřimská míle a tak není s podivem, že trať závodu měřila 1609 metrů. V roce loňském stupně vítězů kompletně obsadili atleti ze Staré Boleslavi, ale protože Tomáš Martínek letos běžel v hlavním závodě delší distanci, tak letos to bylo "pouze" první a druhé místo. První proběhl cílem Vašek Jisl v čase 5:18,72 a protože Kouřimská míle není omezena věkovou kategorií tak na místě druhém doběhl Šimon Slavík, u kterého se časomíra zastavila na 6:51,08. Vašek i Šimon si tak vylepšili svá loňská umístění o stupínek nahoru. Mezi ženami nechyběla na startu Aurora Tlamichová a ani ona při své premiéře na této trati nevyšla výsledkově naprázdno, když statečně bojovala se zkušenějšími závodnicemi a nakonec proběhla cílem na třetím místě v čase 7:19,81.

Ve stejnou dobu pak odstartovaly hlavní závody Lipanské stezky a to na 5000 metrů a 11177 metrů. V kratším z běhů zazářil zejména Vašek Jisl, který proběhl cílem na druhém místě v čase 19:51. V kategorii do 20 let pak byl vůbec nejrychlejší a na stupně vítězů ho doprovodil i druhý David Martínek, který celkově skončil třetí s časem 20:37. Jen těsně unikly stupně vítězů pátému Vojtovi Bouřilovi a šestému Lukáši Podolákovi, kteří finišovali ve stejném čase 21:24.

Kouim Tomas Martinek cil

Na delší distanci zaběhl výborně Tomáš Martínek, který cílem proběhl třetí v čase 43:28 a není třeba dodávat, že v kategorii do dvaceti let neměl konkurenci. Na patnáctém místě doběhl Karel Podolák, který s časem 51:20 v kategorii mužů do 50 let skončil jen těsně pod stupni vítězů. No a nakonec správný trenér jde příkladem a tak se Jarda Urban postavil rovněž na start "jedenáctky", kterou zvládl ve čtyřiatřicátém nejlepším čase 57:35 a vítězství v kategorii do 70 let završil úspěšný nájezd na Lipany!!

Kouim Jarda Urban cil

Úterý 3.4.2018 - 9. ročník Krčského lomcováku - Praha-Krč

Běžecký seriál závodů SABZO už je v plném proudu a po týdnu se běžci opět podívali do pražské Krče. Devátý ročník Krčského lomcováku si nenechal ujít František Doleček. Franta pětikilometrovou trať zaběhl za 35:27 a v kategori nad 70 let obsadil třetí příčku!