Atletika Stará Boleslav

Běhej Čelákovice a 17. listopadu!

Autor: vh, foto: Pavel Dufek, zdroj: mddmcelakovice.cz, rl, atletikacelakovice.cz,

Štítky: , , , , , , , , , ,

Uplynulý sváteční víkend patřil zejména tradičnímu běžeckému závodu Večernímu běhu městem Čelákovice. Naši atleti v sousedním městě vybojovali celkem 11 cenných kovů. Kristýna Korelová, Eliáš Motl a Alex Motl závody své věkové kategorie ovládli a David Martínek si navíc připsal vítězný double a Lukáš Podolák ho v obou případech doprovodil na stupně vítězů na stříbrný stupínek! Mezi muži si skvěle vedli Tomáš Martínek a Vašek Jisl, kteří v nabité konkurenci doběhli v první desítce. Na stupně vítězů vystoupali i Pavel Dušek mezi muži do 59 let a Jarda Urban starší mezi šedesátníky. Za zmínku stojí i návrat Elišky Boháčové. V Praze na Běhu 17. listopadu v nabité konkurenci nesly vysoko barvy ASB Mariana Langerová a Anežka Kubíčková! A ve výčtu běžeckých výsledků nám nesmí chybět ani František Doleček, který se v neděli vmísil mezi řady vodáků. Ale na úplný začátek se ještě vrátíme do Čelákovic, tentokrát na dráhu, kde si v rámci oslav 100 let od založení republiky dali dostaveníčko vytrvalci na 56. ročníku Velké ceny Čelákovic v hodinovce.

Pavel Dufek Photograher 207 1

28.10.2018 – 56. ročník Velké ceny Čelákovic v hodinovce

Šestapadesátý ročník Velké ceny Čelákovic v hodinovce letos drží ojedinělý primát, protože proběhl na dvakrát. Nejprve počátkem září na stadionu v Houštce a podruhé ve sváteční neděli 28. října na zrekonstruovaném stadionu v Čelákovicích! Tak pozor statistici při vyhledávání výsledků! Na obou závodech samozřejmě nemohl chybět Franta Doleček, který v poslední říjnovou neděli zvládl za jednu hodinu uběhnout 7559 metrů a v kategorii nad 55 let neměl doslova konkurenci.

Hodinovka Celakovice

Na domácí půdě si s chutí zaběhl i Radovan Kerlík, který byl zjevně ve formě, když o 38 metrů dokázal překonat hranici patnáctitisíc metrů, což mu stačilo celkově na třetí místo a v kategorii mužů do 54 let opět neměl konkurenci.

Hodinovka Celakovice Radovan

16.-17.11.2018 - 44. ročník Večerního běhu městem Čelákovice

V pátek 16.11.2018 a v sobotu 17.11.2018 se konal již 44. ročník Večerního běhu Čelákovicemi. V pátek odpoledne probíhaly závody dětí od 3 let po závody dorostenců. Vůbec nejmladší závodnicí ze všech zúčastněných atletů ASB byla mezi osmiletými dívkami Anežka Kubíčková. Anežka nás v průběhu celé sezóny přesvědčovala, že je výbornou vytrvalkyní, ale i ve „sprintu“ na 200 metrů bojovala jako lvice a jen těsně jí unikly stupně vítězů, když finišovala jako čtvrtá v čase 36,9.

Mezi devítiletými kluky se prakticky opakoval loňský závod osmiletých a opět byla doslova k nepřehlédnutí trojčata Motlovi. Na trati dlouhé 300 metrů byl opět nejrychlejší Alex Motl, který cílem proběhl v čase 54,0. Na stupně vítězů ho doprovodil druhý Jonáš Motl, který do cíle vpadl hned vzápětí (54,9) a těsně pod nimi skončil osmý Filip Motl (38,9).

Pavel Dufek Photograher 136 1

A aby toho déjà vu nebylo málo, tak na vítězství svého mladšího bratra prakticky vzápětí navázal v závodě jedenáctiletých na 600 metrů loňský vítěz v kategorii desetiletých na 300 metrůEliáš Motl (tak snad jste se do toho nezamotaliL ). Eliáš stylem start cíl nedal nikomu šanci a cílovou pásku proťal v čase 2:00,5.

Pavel Dufek Photograher 161 1

Na mladší žáky čekala stejně dlouhá trať. V tomto závodě na pro změnu zopakoval své loňské umístění třetí Šimon Slavík, který finišoval v čase 1:53,5 když nestačil pouze na další dva soupeře z početného startovního pole. A v první desítce doběhl i Richard Komůrka se sedmým nejlepším časem 2:07,4.

Pavel Dufek Photograher 188 1

Zbylé mládežnické věkové kategorie odstartovaly naráz. Mezi dorostenkami  opět nenašla sobě rovnou soupeřku Kristýna Korelová. Kíťa tak navázala na jasné vítězství z předchozích let, které rovněž získala v kategorii dorostenk, ale i starších a mladších žákyň. Na trati dlouhé rovný kilometr zaběhla pěkný čas 3:41,80.

Pavel Dufek Photograher 227 1

I starší žáci závodili na trati dlouhé 1000 metrů. Taktickým výkonem si pro vítězství doběhl David Martínek v čase 3:11,8. Za ním do cíle vpadl druhý Lukáš Podolák (3:14,0) a na třetím místě s nimi dokázal držet tempo i Pavel Vinduška (3:15,1).

Pavel Dufek Photograher 217 1

V závodě dorostenců na 2000 metrů na chlup zopakovali své umístění z loňského kilometru starších žáků David Martínek a Lukáš Podolák. A stejně jako v loňském roce se rozhodlo prakticky až v závěru, kdy vítězný David (6:54,4) dokázal setřást druhého Lukáše (6:59,9). Oba kluci ale neřekli své poslední slovo v pátek, protože v sobotu….

Ve sváteční podvečer se nejprve na start postavily juniorky, na které čekala porce 3000 metrů. A potěšující zprávou je, že mezi nimi nechyběla ani Eliška Boháčová. Elišku si jistě pamatujete jako obrovský talent (má medaili z HMČR staršího žactva) a její návrat do Houštky, konkrétně do tréninkové skupinky Jardy Urbana, bude určitě zajímavé sledovat. V sobotu v Čelákovicích doběhla po tříleté závodní pauze pátá v čase 15:11, ale připomeňme si, že stejný závod k návratu do atletiky zvolila před dvěma lety i Bára Veselá, která se letos podívala na MS juniorů. Tak přejme Elišce, ať se jí návrat rovněž vydaří.

Pavel Dufek Photograher 025

Hned po doběhu děvčat čekala stejně dlouhá trať i na juniory a zde, světe div se, opět vládl tandem David Martínek a Lukáš Podolák. Kluci se tedy opět honili po Čelákovicích a opět to byl David, který cílem proběhl jako první v čase 10:21,0, před druhým Lukášem 10:33,0. Trenér Jarda Urban, který se zahříval na svůj vlastní start, se určitě tetelil spokojeností.

Pavel Dufek Photograher 045

Na start hlavního závodu postavila hned pětice našich běžců. Do boje s nástrahami čtyř okruhů se v hlavním závodě mezi nejlepšími pustili i junioři Tomáš Martínek a Vašek Jisl, pro které to byl poslední test před nacházejícím Mistrovství ČR v přespolním běhu. A kluci se mezi běžeckou elitou rozhodně neztratili, když doběhli hned za elitní ukrajinskou čtveřicí mezi nejlepšími Čechy v první desítce navíc ve výborném čase. Tomáš Martínek dokonce stačil skvělému a nestárnoucímu Jiřímu Millerovi, když oba finišovali prakticky ve stejném čase 21:18 a Tomáš celkově skončil na sedmém místě. Vašek Jisl absolvoval trať dlouhou 6500 metrů v osmém nejlepším čase 22:08 a i on se oproti loňskému roku výrazně zlepšil.

Mezi muži v kategorii do 49 let doběhl na osmém místě Karel Podolák v čase 26:24. Přesně o půl minuty byl pomalejší Pavel Dušek, který pak v kategorii do 59 let skončil třetí. A stejně se vedlo v kategorii mužů do 69 Jardovi Urbanovi staršímu, který finišoval v čase 29:04.

Více fotografií od Pavla Dufka zde.

Pavel Dufek Photograher 235

Sobota 17.11.2018 - 66. ročník Běhu 17. listopadu  – Praha-Obora Hvězda

V sobotu 17.11.2018 se v pražské oboře Hvězda konal již 66. ročník Běhu 17. listopadu. Letos na startu v dětských a mládežnických kategoriích nechyběly ani barvy ASB. Mezi holkami ve věku 8 až 10 let stála na startu Anežka Kubíčková. Ta byla na startu běhu na 300 metrů úplně nejmladší, ale starší soupeřky řádně potrápila a v čase 59 vteřin rovných si doběhla pro pěkné sedmé místo.

Mezi mladšími žačkami patřila rovněž mezi nejmladší Mariana Langerová, ale na trati dlouhé 800 metrů to vůbec nebylo znát. Mariana až do cíle bojovala o stupně vítězů, které ji nakonec unikly o pouhé dvě desetiny vteřiny. S časem 2:45,1 tedy nakonec Mariana obsadila nepopulární čtvrté místo.

17 listopad Mariana

18.11.2018 – 47. ročník Vodáckého přespolního běhu v Ďáblickém háji

V neděli 18.11.2018 pořádal vodácký oddíl Vysokoškolské tělovýchovné jednoty Technika Praha strojní již 47. ročník Vodáckého přespolního běhu. Na trať dlouhou 5000 metrů se v Ďáblickém háji postavil i František Doleček, který doběhl mezi muži nad 50 let na 22. místě. Pět kilometrů Franta tentokrát zvládl v čase 50:02,1.