Atletika Stará Boleslav

Bára Veselá přepisuje tabulky i na hladké čtvrtce!

Autor: vh, foto: Jiří Kottas, 2018 a Eduard Erben, zdroj: atletika.cz,

Štítky: , , , , , , , ,

V pondělí 4.6.2018 se na pražské Julisce konal už 25. ročník Memoriálu Josefa Odložila a v předprogramu i Dukla mítink, kde měla staroboleslavská atletika zastoupení hned sedmičkou atletů, kteří se představili během necelé hodinky. A jejich vystoupení bylo opět vydařené, byť dva nejlepší atleti z řad našich dospělích se letos trochu trápí. V odpoledním programu národních závodů zvaných Dukla mítink se nejprve představil Honza Tesař, kterému se opět dlouhé překážky tak úplně nepovedly. Trochu se trápí i Kuba Veselý na čtvrtce, i když si včera zaběhl svoje letošní maximum. To se nedá říct o Báře Veselé, která na hladké čtvrtce vylepšila vlastní osobák i oddílák v kategorii juniorek! Hned vzápětí stejnou trať běžela i Eliška Čechová, na které byl rovněž bohužel znát měsíční tréninkový výpadek. Pak nastoupili půlkaři a skvěle opět zaběhl Tomáš Martínek. A hned poté zaběhly další výbornou půlku Kíťa Korelová a Lenka Čechová. Barvy ASB ale nebyly vidět pouze v Praze na Julisce. Eliáš Motl totiž zvítězil v základním kole Čokoládové tretry na stadionu v Ostravě-Vítkovicích.

Odlozil Bara finis

Pondělí 4.6.2018 - Dukla mítink - Praha-Juliska

Kdo přišel na Julisku v půl třetí odpoledne a vydržel slabou hodinku, musel opět uznale přikyvovat, že Atletika Stará Boleslav je zřejmě slušnej oddíl. V rámci Dukla mítinku v jedné běžecké disciplíně za druhou totiž nastupovali závodníci v houšteckém dresu a na půlce žen jsme v jednom běhu měli dokonce dvojí zastoupení. 

MJO 2018 131

Jako první se představil na čtvrtce s překážkami Honza Tesař. Honza při předchozích startech v této disciplíně projevoval zlepšující se tendenci, která se (jak doufáme) zasekla v pondělí na Julisce. Honza až do třetí překážky šlapal jak hodinky, ale pak už nad překážkami začal ztrácet. A to zejména na dvojici Michal Brož (v cíli první 50,23) a Martin Tuček, který tak už je třetím překážkářem se splněným limitem na ME v Berlíně. Honza bojoval o třetí místo s dalším brněnským borcem Martinem Juránkem (51,33), což se mu bohužel nepodařilo (51,54). Slabou náplastí Honzovi mohlo být, že poprvé letos neprohrál s pátým Matějem Machem ze Slavie (51,91). Na čtvrtce se zatím trápí Kuba Veselý, který má určitě natrénováno, ale forma zatím ne a ne přijít. Ale ono to určitě přijde. Na Julisce si Kuba v souboji s Danem Němečkem (48,29) a Michalem Tlustým (48,62) alespoň vylepšil letošní maximum, když se poprvé dostal pod hranici devětačtyřiceti vteřin (48,88). a mohli si na startu připadat jako ve finále mistrovství republiky (uvidíme jak se bude složení finálového běhu v neděli lišit). 

MJO 2018 146

Hned poté se na start postavily čtvrtkařky a v prvním z běhů se i přes tragicky pomalou startovní reakci mohla v cíli radovat Bára Veselá. Nejenže odrazila v cílové rovince útok všech svých soupeřek (Anna Kozlová 56,48, Denisa Folková 56,53 a Hana Caisová 56,64), ale cílem proběhla v osobním maximu 56,24!!! A protože Bára do včerejška držela i juniorský oddílový rekord, tak i ten má nyní tuto hodnotu! Celkově Bára zaběhla druhý nejrychlejší čas dne. Do druhého běhu nastoupila i Eliška Čechová, která po měsíci, kdy nemohla pořádně trénovat, zaběhla to, co zaběhla.  V cílové rovince bojovala o šestou příčku, ale nakonec doběhla sedmá v čase 59,84. Elišce přejeme hlavně pevné zdraví a výkony pak určitě půjdou rychle nahoru.

Odlozil Kia a Lenka

Po pár minutách se už na start řadili půlkaři a v prvním běhu nechyběl Tomáš Martínek, opět patřící mezi nejmladší účastníky tohoto běhu. V nádherném závodu, který velice rychle rozběhl Slovák Leonard Lendvorský, finišoval první Ondřej Chour z České Lípy, ale Tomáš se držel na konci čelní skupinky a finišoval na pěkném osmém místě na úrovni osobního maxima v čase 1:55,65. V prvním běhu na 800 metrů žen zase startovaly Kristýna Korelová a Lenka Čechová. Závod doslova udělala Zuzana Porubčanová z Počerad. Ta rozběhla závod z ostra, ale ve druhém okruhu se dopředu začala drát Renata Vocásková z pražské Dukly. Naše holky kontrolovaly v polovině závod ze třetí a čtvrté pozice. Rozhodovalo se ale ve třetí čtvrtině závodu. Bohužel naše holky si nechyly vedoucí duo mezi čtvrtkou a šestistovkou utéct skoro na 20 metrů a i když v cílové rovince stahovaly metr za metrem, tak na první Vocáskovou (2:08,40) a hlavně na druhou Porubčanovou (2:09,27) už zkrátka neměly. Kíťa finišovala jako třetí opět ve výborném čase 2:10,94 a trochu vadnoucí Lenka jako čtvrtá v čase 2:11,72. Lenku navíc určitě nepotěšil čas druhé Porubčanové, protože to znamená, že pro konečnou nominaci na ME do 18 let drží Lenka zatím Černého Petra jako třetí v pořadí (za předpokladu, že další limitářka Barbora Malíková poběží čtvrtku). Lenka si však nemusí zoufat a pokusit se o nápravu třeba už na sobotním mezistátním utkání dorostu ve slovniské Ptuji, kam byla na půlce stejně jako Kíťa na dlouhých překážkách nominována, kde budeme samozřejmě oběma holkám držet palce!

Kompletní fotogalerie fotek od Jiřího Kottase zde.

MJO 2018 200

Pondělí 4.6.2018 - Čokoládová tretra - základní kolo - Ostrava-Vítkovice

Eliáš Motl je už v přípravce velkým závodníkem a v pondělí to předvedl všem Ostravákům, kteří dorazili na start základního kola Čokoládové tretry na stadion ve Vítkovicích. V závodě přípravkových kluků neměl konkurenci nejen ve třetím běhu, ve kterém zvítězil o více než sedm vteřin v čase 46,10, ale ani v součtu všech běhů. Před druhým v pořadí měl více než vteřinu náskoku. Eliáš si tak vybojoval právo startu v krajském kole, které rovněž absolvuje v Ostravě už příští pondělí 11.6.2018, tak držte palce!

Elias Motl tretra