Atletika Stará Boleslav

Báječná neděle s příchutí bronzu na dvaadvacítkách!

Autor: vh, foto: Jiří Kottas, 2018, Korelovi,

Štítky: , , , , , , , , ,

O předminulém víkendu hostil vítkovický stadion Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let na dráze a do Ostravy se vydala devítka našich nadějných atletů, která se mezi českou elitou určitě neztratila, ba právě naopak. Na loňské zlato Adama Holečka sice nikdo nenavázal, ale čtyři bronzové medaile z neděle a další pěkná umístění byli tou nejlepší reklamou na staroboleslavskou atletiku.  Další mistrovský závod absolvovala Nikola Macháčková, která se letos potýká nejen se soupeřkami, ale i s vlastním zdravím. I přesto dokázala vybojovat bronz a navázat tak na loňskou stříbrnou medaili. O bronz si to ve finále čtvrtky překážek rozdaly Bára Veselá a Kíťa Korelová, přičemž o fous rychlejší v cíli byla nakonec Bára! Výborný víkend prožila Lenka Čechová, která si po dvou letošních zklamání  spravila chuť a z Ostravy veze bronz z půlky! A výše uvedenou trojici doplnila do kvarteta letošní „smolařka“ Eliška Čechová a holky na závěr programu zaběhly absolutní oddílový rekord ve štafetě na 4x400 metrů. Ba co víc ozdobily ho rovněž bronzovou medailí! Výtečně si vedla i Tereza Holcová, která při své premiéře na dvaadvacítkách obsadila pátou příčku mezi kladivářkami. Skvělý závod zaběhl na steeplu i Vašek Jisl, který musel být nadmíru spokojen jak s osmým místem, tak s novým oddílovým rekordem. Tomáš Martínek zase bojoval ve finále patnáctistovky a Vojta Korel absolvoval díky svým výkonům v průběhu roku dvojboj v kouli a oštěpu. Všem našim atletům ke skvělým výsledkům gratulujeme!!!

IMG 5692

Sobota 1.9.2018 – Skvělá Tereza Holcová a stoprocentní běžecké postupy!!!

Na loňské vítězství Adama Holečka mezi muži navázala letos na dvadvacítkách v kladivu výborným výsledkem juniorka Tereza Holcová. Soutěž kladivářek byla hned úvodní disciplínou celého šampionátu a Terka do ní vůbec nevstoupila špatně. Hned prvním pokusem totiž překonala o dvaasedmdesát centimetrů padesátimetrovou hranici a po první sérii jí patřila skvělá čtvrtá příčka. Ta jí patřila i po druhé sérii pokusů, když zapsala 48,77 metru. Ve třetí sérii se Terka vytáhla, když čtyřkilové kladivo hodila do vzdálenosti 52,77 metru, což byl až do této středy její třetí nejlepší pokus v životě. Do finále tak postupovala ze čtvrtého místa. Na další zlepšení už ale nedošlo. Terka totiž ve všech třech finálových pokusech zapsala křížek a po páté sérii se propadla o jedno místo níže na konečnou pátou příčku! I to je ale pro Terku v konkurenci převážně starších závodnic velkým úspěchem!

M CR 22 Ostrava 101

Na Lenku Čechovou čekalo v sobotu odpoledne tradiční kvalifikační síto rozběhů na ženské půlce. Lenka přes léto hodila za hlavu zklamání z neúčasti na evropském dorosteneckém šampionátu a z nepopulárního čtvrtého místa na českém Gigantu a po sympatickém vystoupení na srpnovém šampionátu dospělých jela do Ostravy ve slibné formě.  V posledním ze tří rozběhů si počínala naprosto suverénně, když v rychle rozběhnutém a vyrovnaném rozběhu proběhla cílem v čase 2:12,63 na druhé příčce a postoupila tak přímo do finále. Do finále se díky času, ale dostala i třetí a čtvrtá v cíli.

M CR 22 Ostrava 335

Před půl pátou zahájila soutěž mužů v koulařském sektoru. A svými výkony v průběhu sezóny si účast na republice zasloužil i Vojta Korel. Vojta ale bohužel zapsal pouze jediný platný pokus, když v první sérii mu změřili 13,07 metru, což byl devátý nejdelší pokus mezi prvními pokusy. Pak už bohužel Vojta v soutěži zapsal jen dva křížky a bylo jasné, že do finále se nepodívá a navíc se ještě dva soupeři dostali před něj, takže Vojta v konečném zúčtování obsadil jedenáctou příčku.

IMG 5566

Sobota nám běžela moc pěkně a naše nadšení ještě zvětšily rozběhy na 400 metrů překážek. Do toho druhého nastoupila ve čtvrté dráze jako jedna ze dvou hlavních favoritek postupu Bára Veselá. A Bára při vítězství favoritky Terezy Vokálové (61,25) skončila jasně na druhém místě v čase 61,36 a mohla se tak těšit na nedělní finále.

M CR 22 Ostrava 498

Do třetího rozběhu jako spolufavoritka přímého postupu nastoupila Kristýna Korelová. A i Kíťa společně svou roli zvládla perfektně, když byla v cíli první v čase 62,35 s náskokem před druhou plzeňskou Janou Reissovou (62,96). A tak byla naše radost dvojnásobná a my se mohli těšit na finálový běh. Stoprocentní sobota našich závodnic byla tou nejlepší pozvánkou na nedělní program.

M CR 22 Ostrava 508

Neděle 2.9.2018 – Super bronzová neděle!

Nedělní program zahajovaly technické disciplíny a mezi ně patřil i oštěp žen. Ve startovní listině po loňském skvělém stříbře ani tentokrát nechyběla Nikola Macháčková. Nikola měla podle prozatímního nejlepšího výkonu patřit k hlavním favoritkám, zejména při neúčasti loňské vítězky Nikoly Tabačkové. Nikola bohužel letos laborovala s kotníkem a nyní s ramenem, a tak bylo otázkou, jak se jí bude dařit. Založila solidním pokusem dlouhým 39,73 metru a po první sérii byla čtvrtá. Nikola zaútočila ve druhé sérii na druhou příčku, když se dokázala zlepšit na 42,66 metru a posunula se na třetí příčku a ta jí patřila i po nezdařeném třetím pokusu! Ve čtvrté sérii Nikola zapsala 41,07 metru a díky zlepšení dvou soupeřek se octla mimo stupně vítězů na páté příčce. S tím se však Nikola rozhodně nechtěla smířit a v páté sérii hodila 43,69 metru a opět se posunula na bronzový stupínek. Trochu jí zatrnulo při posledním pokusu Michaely Treglerové (43,31), ale za chvíli už mohla slavit další velkou medaili z republiky. Pod tímto dojmem už se v šesté sérii nedokázala zlepšit (40,52 metru). Na stupních vítězů tak mohla po letošních zdravotních peripetiích Nikola slavit, i když se asi štěstí trochu mísilo se zklamáním, protože zlato letos neviselo vůbec vysoko!

IMG 5625

Hned po skončení soutěže oštěpařek se běžela trojka s překážkami. Na startu nechyběl ani Vašek Jisl, který už letos dokázal překonat juniorský rekord Fandy Schovala a do Ostravy jel s výbornou formou. Tu prokazoval hned od počátku závodu, který rozběhl velmi svižně. Vašek překousl zkomolení svého jména hlasatelem a hned v úvodních okruzích se držel na skvělé šesté příčce. A dobré tempo nakonec Vašek udržel po celou dobu závodu, když dokázal poprvé stlačit svůj čas na steeplu pod hranici deseti minut. Cílem navíc proběhl na skvělém osmém místě a nový oddílový rekord v kategorii juniorů má hodnotu 9:58,76!!!

M CR 22 Ostrava 1043

Hned vzápětí se měnily steeplařské překážky na překážky pro finálové běhy čtvrtkařů. A fanoušci houšteckých barev se mohli tetelit blahem a očekáváním, protože na startu ženského finále čtvrtky s překážkami nechyběly ve třetí dráze startující Kíťa Korelová a v šestce Bára Veselá. A holky určitě patřily k okruhu kandidátek na jednu z medailí, což se ostatně projevilo v cíli. O vítězství Michaely Bičianové z pražského USK nebylo od počátku pochyb (59,40), ale o druhé a pak zejména o třetí místo se rozpoutal boj. Druhá nakonec finišovala Tereza Vokálová z pražské Dukly (60,79), ale nás mohlo těšit, že už v cílové rovince bylo jasné, že ani barvy ASB nevyjdou na prázdno, protože o třetí místo si to mezi sebou rozdaly Bára s Kíťou. Šťastnější a tím pádem třetí v cíli byla nakonec Bára (61,31). Ale ani čtvrtá Kíťa (61,56) určitě nebyla smutná, protože pro ní ještě vrchol sezóny přijde v říjnu na mládežnické olympiádě v Buenos Aires. A také ještě obě čekala dlouhá štafeta, ale to bychom předbíhali…

M CR 22 Ostrava 760

Krátce po půl jedné naše pohledy těkaly sem tam od oštěpařského sektoru, kde se rozjížděla soutěž mužů, ke startu ženské půlky. Na start ženské půlky se postavila i Lenka Čechová, která si od počátku vedla velice dobře takticky, když si hlídala čelo závodu na třetí pozici. A Lenka si tentokrát skvěle pohlídala i rozhodující nástup, kdy se na pětistovce před dosud vedoucí Sáru Sumegovou s Plzně prodraly největší favoritky opavská Vendula Hluchá (2:11,18) a Anna Šimková z pražského USK (2:11,50). Lenka se vydala rozhodně za nimi a pro bronz si běžela jako absolutní suverén (2:12,37). Po dvojím zklamání z letošní sezóny si tak Lenka spravila náladu a zcela po zásluze si mohla užít závěrečný ceremoniál a to dokonce dvakrát, ale to bychom opět předbíhali.

IMG 5637

Za půl hodiny čekalo finále na patnáctistovce Tomáše Martínka. Tomáš vůbec nezaběhl špatný závod, který byl velmi solidně obsazený a také hodně rychlý s častými nástupy a střídáním tempa. Tomáš se bohužel dokázal udržet uprostřed balíku pouze v průběhu prvního kola a pak už prakticky povlával jen na chvostu. Nakonec finišoval jako patnáctý, ale ve výborném čase 4:02,73 a opět určitě posbíral velmi cenné zkušenosti.

M CR 22 Ostrava 960

No a na úplný závěr se zaskvěla naše dívčí štafeta na 4x400 metrů. Dobrou formu holky naznačily už na čtvrtém ligovém kole a velkým pozitivem byl zejména návrat Elišky Čechové do sestavy. Eliška jako vždy štafetu rozbíhala a i přesto, že stále není v top formě, si nevedla vůbec špatně. Když Kíťě Korelové předávala na páté pozici s nevelkým odstupem od čtvrté čáslavské štafety. I Kíťa běžela moc pěkně, když se v půlce svého úseku dokázala dostat před druhé z děvčat z Čáslavi a udržela přijatelný odstup od plzeňského kvarteta. Nabitá bronzem z půlky vyrazila na třetím úseku do boje Lenka Čechová. A Lenka zvládla svůj úsek skvěle, když se vzdálila od čáslavské závodnice a nejenže dotáhla plzeňskou závodnici, ale i přes tu se v cílové rovince přehnala a Bára Veselá tak vbíhala do posledního okruhu na bronzové příčce. A Bára si s plzeňskou soupeřkou nelámala hlavu a hned se jí začala vzdalovat. Do cíle doběhla jasně třetí a navíc v novém absolutním oddílovém rekordu 3:51,00!!! Nádherná tečka za vystoupením našich mladých atletů!

M CR 22 Ostrava 988

A abychom byli úplní, tak naše mladé atlety z pozice hlavního startéra doplňoval a prvním gratulantem v cíli byl Josef Hanykýř!

Kompletní výsledky zde

Fotografie od Jiřího Kottase zde. Fotografie od Korelových zde.

M CR 22 Ostrava 1017