Atletika Stará Boleslav

Atletkou roku 2017 se stala Kristýna Korelová!!!

Autor: vh, foto: rv, korelovi,

Štítky: , , ,

V sobotu jsme v Kulturním sále v Novém Vestci  pořádali již 19. Atletický společenský večer. Jeho nezbytnou součástí bylo tradiční vyhlášení atletů roku za rok 2017. A bylo věru z čeho vybírat, protože naši atleti byli v loňském roce velmi úspěšní. A výběr to byl pro jednotlivé hlasující velmi těžký, čemuž odpovídá i velmi těsný rozdíl mezi prvními čtyřmi místy. Nakonec si premiérové vítězství v anketě připsala letošní účastnice MS do 17 let a Evropského olympijského festivalu mládeže Kristýna Korelová!!! Honza Tesař se sice tentokrát musel spokojit se druhým místem v anketě, ale na slavnostní večer určitě dorazil v dobré náladě, protože na přeborech Prahy zaběhl své letošní maximum na čtvrtce a v přímém souboji dokázal porazit i silného soupeře Víťu Müllera.

Ocenni

 

Sobota 3.2.2018 – 19. společenský atletický večer a Atlet roku 2017

V sobotu pořádala ATLETIKA STARÁ BOLESLAV již 19. ročník Atletického společenského večeru. V kulturním sále v Novém Vestci se na parketu potkávali atleti ASB všech generací a velmi příjemným osvěžením byla i účast spolužáků našich mladých atletů z brandýského gymnázia. Večerem opět velmi pěkně provázel Jiří Sládek, který zrovna v sobotu slavil své narozeniny. Jeho hlavním úkolem bylo vyhlášení Atleta roku 2017 a svůj part zvládl bezvadně. V anketě mohli hlasovat členové oddílu starší osmnácti let a z jejich četných odevzdaných hlasovacích lístků vzniklo výsledné pořadí:

                            1. Kristýna Korelová             240 bodů

                            2. Jan Tesař                           227

                            3. Adam Holeček                   211

                            4. Jakub Veselý                     205

                            5. Nikola Macháčková          141

                            6. Tomáš Martínek                  80

                            7. Tereza Holcová                   76

                            8. Luboš Nováček                   74

                            9.  Lenka Čechová                  57

                            10. Eliška Čechová                 36.

Všem oceněným atletům gratulujeme a věříme, že i v roce letošním budou stejně dobří a úspěšní jako v roce loňském! Nebo ještě lepší! A nejen oni. Doufáme, že se o lepší umístění poperou i další.

Tomas Kia Honza Adam

V průběhu večerního programu rovněž došlo na promítání krátkého videa, shrnujícího (nejen) loňskou atletickou sezónu, které velmi zdařile zpracoval  Radek Vopršálek. Pro ty, kteří se plesu nemohli z rozličných důvodů zúčastnit, bude možné obrazové shrnutí loňského roku zhlédnout na našem videokanálu zde. Světelnou show si pro účastníky plesu připravil Jakub Čížek a po zásluze získal velký aplaus!

Cechovky Tomas Nikola

Pro úplnost opět děkujeme kapele Dekameron, která letos opět obstarala hudbu a panu Drmotovi za bezvadné občerstvení. Děkujeme všem, kteří účastníkům plesu připravili sponzorské dary. Za předprodej lístků děkujeme paní Vrbové z Vinotéky Márinka a městskému Infocentru. Plakát a vstupenky graficky upravila Dana Lindenthalová. Velké poděkování samozřejmě zaslouží i vrchní pořadatel Petr Ogoun!

A na úplný závěr si Vás dovolujeme pozvat na kulatý 20. ročník atletického společenského večera, který proběhne 2. února 2019!!! 

Středa 31. ledna 2018 – 4. halová středa – Jablonec

Ani na čtvrté letošní halové středě v Jablonci nad Nisou nechyběl František Doleček. Tentokrát se postavil na start čtvrtky, kterou zvládl v magickém čase 99,99.

Sobota 3. února 2018 – Přebor Prahy – Praha-Stromovka

V sobotu se ještě před plesem představili elitní atleti ASB na Přeboru Prahy. Honza Tesař zaklekl do bloků na svojí letošní třetí čtvrtku a v rozběhu měl za velmi silného soupeře svého reprezentačního kolegu Víta Müllera. Honzova forma jde postupně nahoru a ve svém běhu dokázal zvítězit v letošním maximu 47,43 a Müllera (47,43) udržet za svými zády. Rychlejší než Honza byli v sobotu pouze Michal Desenský (46,91) a Filip Šnejdr (47,05). Horší časy si například připsali Daniel Němeček a Patrik Šorm. Každopádně boj o místa ve čtvrtkařské štafetě (bez Pavla Masláka) pro halové MS bude hodně tuhý a mi Honzovi držíme palce!!

V hale Otakara Jandery se kromě Honzy představil na patnáctistovce ještě Tomáš Martínek, který se vrátil do závodního kolotoče po čtrnáctidenní pauze zapříčiněnou nemocí. Na metu jednoho kilometru to vypadlo skvěle, když se Tomáš držel výborných soupeřů. Bohužel na závěrečné pětistovce mu došlo a cílem proběhl v čase 4:14,01. S tímto časem může být ale nakonec spokojený, protože mu s největší pravděpodobností bude pohodlně stačit ke startu na HMČR juniorů. Posledním zástupcem byl v neděli na dvoustovce Franta Doleček, který jeden ovál tentokrát zvládnul v čase 51,19.