Atletika Stará Boleslav

Atleti zazářili v anketě Sportovec města roku 2017!!! Honza Tesař a Kíťa Korelová anketu ovládli!!!

Autor: vh, foto: Město Brandýs nad Labem-Stará Boleslav,

Štítky: , , , , , , , ,

Ve čtvrtek 15. února 2018 se na brandýském náměstí konalo slavnostní vyhlášení ankety o nejlepšího sportovce roku 2017 našeho souměstí. A atleti a trenéři ASB uspěli ve všech sedmi vyhlašovaných kategoriích. V hlavní kategorii dospělých a kategorii dorostenců navíc hlasy odborníků a veřejnosti přisoudily první dvě místa našim atletům. Všem oceněným členům naše atletického oddílu gratulujeme, ocenění si nesporně zaslouží a jsme zvědaví, jak dopadnou v obdobné anketě v rámci Středočeského kraje!!!

Adam sportovec msta

V kategorii dospělých si prohodili po roce svá umístění loňský vítěz a v loni druhý v pořadí. Oba ovšem z ASB!!! Dva bronzové cenné kovy ze čtvrtkařské štafety a semifinálové účasti v individuálním startu na čtvrtce na HME a Světové univerziádě vynesly na první místo Honzu Tesaře!!! Honza tak v anketě zvítězil už po čtvrté!! Vyhlášení na ledové ploše se bohužel s ohledem přípravy před nadcházejím republikovým šampionátem a přímým soubojem o účast na HMS v Birminghamu nemohl zúčastnit. Na druhém místě tentokrát skončil Adam Holeček, který i přes nesporné úspěchy na MČR dospělých a MČR do dvaadvaceti let na Honzu "nestačil". Mezi dospělými kolektivy opět uspělo družstvo žen, které pod vedením Jindry Pluhařové vybojovalo v první lize skvělou třetí pozici a v anketě obhájilo loňskou druhou příčku. Cenu přišla po zásluze převzít (mimo jiné) nejlépe bodující atletka loňského roku Radka Kurková.

Druzstvo zen sportovec msts

Mezi dorostenci a juniory a abychom byli úplní tak i mezi dorostenkami a juniorkami v loňském roce svými výkony dominovala naše královna Kristýna Korelová. Kíťa sice nesbírala nejvyšší ocenění na domácích šampionátech, ale čtrnácté místo na MS do 17 let a čtvrté místo na Evropském olympijském a také podpora veřejnosti vynesli Kíťu až na samý vrchol. Loňský vítěz Jakub Veselý se tak musel při své poslední účasti v této věkové kategori spokojit se druhým místem. I výčet Kubových úspěchů je ale úctyhodný - finále se štafetou a semifinále na individuální čtvrtce na ME juniorů, další titul mezi juniory, třetí místo na mistrovství ČR do 22 let a finálová účast na čtvrtce mezi dospělými. To vše Kubovi tentokrát na Kíťu nestačilo.

Kia a Kuba sportovec msta

Mezi žactvem sice u odborné poroty zabodovaly zejména individuální výkony nominované Kačky Tvrdé, ale díky hlasům veřejnosti se nakonec v anketě prosadila Klára Holcová. Klára skončila v anketě na třetí příčce a ukončila tak stylově své čtvrté, páté a šesté místo na vrcholných republikových akcích! Loni se v kategorii kolektivů do 19 let dařilo štafetě na 4x300 metrů, letos si však vybojovalo úctu a úspěch v anketě celé družstvo juniorek, které dokázalo z krajského přeboru postoupit na Mistrovství Čech a zde obsadit výborné šesté místo. Tereza Holcová a Kíťa Korelová, zastupující celé družstvo, si tak mohly dojít pro cenu za třetí místo v anketě.

Kia a Terka sportovec msta juniorky

Ani v kategorii trenér roku jsme letos nevyšli naprázdno. Na druhém místě se v anketě umístil Jaroslav Urban, který stojí za úspěšným loňským rokem Tomáš Martínka, Vaška Jisla a Davida Martínka. 

Jarda Urban sportovec msta