Atletika Stará Boleslav

Adam Raška a Klára Holcová zářili na mezikrajovém utkání žactva!!!

Autor: vh, foto: Eduard Erben, zdroj: atletika.cz,

Štítky: , , , , , ,

Šestice našich žáků se vydala v neděli 17. června 2018 do Jihlavy, aby zde v dresu Středočeského kraje poměřila své síly s nejlepšími žákovskými atlety v republice a pomohli krajskému výboru k co nejlepšímu výsledku. Zaskvěli se zejména Adam Raška a Klára Holcová. Adam Raška totiž na hladké šedesátce nenašel přemožitele a zaběhl si skvělý osobák a dařilo se mu i v dálce. Klára Holcová v novém venkovním osobáku obsadila výtečnou druhou příčku v kouli a výrazně se prosadila i v disku! Osobáky na třístovce si vylepšili Silva Koudelková a Kuba Holec a oba pak byli platnými členy středočeských štafet. Na úrovni osobáku skončil pátý v oštěpu Pavel Wenig. Jediným zklamaným byl v Jihlavě Michael Štefl, který skončil po tréninkovém výpadku v disku daleko za svými možnostmi.

MUZ Adam

Adam Raška v Jihlavě ukázal, že patří mezi nejrychlejší žáky v republice a bude na zářijovém republikovém šampionátu patřit mezi horké adepty na medaili. Třetí červnovou neděli totiž nenašel na hladké šedesátce přemožitele, byť mu k tomu v prvním rozběhu možná pomohl i příznivý vítr. Tak jako tak Adam ovládl první běh v čase 7,23 a středočeskému výběru připsal plný počet patnácti bodů za vítězství! A dařilo se mu i v dálce, kde dokázal dvakrát přelétnout přes šestimetrovou hranici. Ve druhé sérii dolétl do vzdálenosti 609 centimetrů, čímž si o 3 centimetry vylepšil dva dny starý osobní rekord z Berouna a v konečném pořadí obsadil pěknou sedmou příčku a v redukovaném pořadí pak připsal středočeskému družstvu dalších devět bodů za šesté místo. A Adam se stal nejlépe bodujícím Středočechem vůbec!

A nejlepší Středočeskou byla v Jihlavě Klára Holcová. Klára si s tříkilovou koulí vylepšila venkovní maximum posledním pokusem na 12,34 metru, a vyhoupla se na druhou příčku! A výborně si vedla Klára i v disku, kde si rovněž vylepšila svůj osobák a s výkonem 32,74 metru vybojovala pěkné páté místo. Páté místo vybojoval v hodu šestisetgramovým oštěpem Pavel Wenig.

MUZ Silva 300

Velmi dobře si v Jihlavě vedla i Silva Koudelková, která se postavila na start třístovky, kde si zaběhla nový osobák 42,68 a celkově obsadila jedenáctou příčku. Silva byla i součástí obou štafet. Ve štafetě 4x60 metru společně s Prokešovou, Švarcovou a finišmankou Pesslovou obsadily s časem 30,67 jedenáctou příčku. A Silva běžela na úplný závěr i úsek ve štafetě na 4x300 metrů a polovičku kvarteta tvořili atleti ASB protože jeden z úseků běžel i Kuba Holec. Středočeské čtveřici v součtu všech běhů patřila s časem 2:47,76 konečná osmá příčka. A Kuba Holec startoval i na individuální třístovce a stejně jako Silva si zaběhl nový osobák 37,95 a stejně jako Silva obsadil jedenáctou příčku. Kuba měl šanci zabojovat o body i ve výšce, kam byl původně nominován, ale díky špatné komunikaci s vedením družstva do soutěže bohužel vůbec nenastoupil.

Spokojený nemohl být Michael Štefl, který v diskařském kruhu letos hází kilové náčiní ke čtyřiceti metrům a v Jihlavě si po tréninkovém výpadku zapsal nejdelší pokus 28,86 metru a obsadil až osmnácté místo. Pro úplnost dodejme, že ve velmi vyrovnaném konečném pořadí obsadil výběr Středočeského kraje šestou příčku. Družstvo děvčat skončilo páté a výběr kluků pak na sedmém místě.