Atletika Stará Boleslav

Z dvaadvacítek vezou naši mladí atleti kompletní sadu medailí!!!

Autor: vh, foto: Jiří Kottas, 2017, L. Čech, A. Holeček,

Štítky: , , , , , ,

Nejprve omluvte delší prodlevu mezi posledním článkem a touto novinkou....:-), ale událo se toho na konci srpna a na začátku září tolik, že jsem trochu nestíhal. Ale teď už k tomu podstatnému a tím je samozřejmě dění v ASB. Dvě události dostanou před ostatními přednost. Tou první bylo Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let na dráze, které se konalo první zářijový víkend na nově zrekonstruovaném stadionu v pražském Edenu. Na Slavii se vydala šestice našich nadějných atletů a mezi českou elitou se určitě neztratila, ba naopak. Adam Holeček vybojoval v hodu kladivem už druhé zlato v této věkové kategorii!!! Skvělý mistrovský závod absolvovala i Nikola Macháčková, která hned dvakrát dokázala vylepšit svůj vlastní oddílový rekord, ale hlavně posledním pokusem vybojovat stříbrnou medaili. Jakub Veselý zase ve finále větrné čtvrtky svedl nádherný souboj o sadu medailí a odměnou mu je bronz! Hned dvojnásobné zastoupení ve finále čtvrtky překážek jsme měli díky Kristýně Korelové a Elišce Čechové. Tomáš Martínek zase srdnatě bojoval ve finále patnáctistovky. Všem našim atletům ke skvělým výsledkům gratulujeme!!!

Diplom Holda

Sobota 2.9.2017 – Lépe už mistrovství začít nemohlo, Adam Holeček se v soutěži kladivářů vrátil na výsluní!!!

Po loňském „protrápeném“ stříbru se Adam Holeček na dvadvacítkách vrátil letos v Edenu na výsluní a připsal si druhý titul mezi dospělými v kladivu. Do letošního mistrovského závodu svěřenec Stanislava Pluhaře vstupoval na základě průběžných výsledků jako největší favorit. Největším soupeřem mu měl být Josef Egrt z Turnova, který měl v průběžných tabulkách jen o 14 centimetrů horší výkon. Ten, ale zapsal pouze jediný platný pokus v první sérii dlouhý 53,85 metru a skončil třetí. Adam zahájil soutěž pokusem dlouhým 56,48 metru a ujal se vedení před Patrikem Hájkem z Jablonce, který se ukázal jako největším Adamovým soupeřem o titul. Ve druhé sérii totiž Adama přehodil výkonem 57,53 metru a na chvíli se usadil v čele. Adam ale hned zakontroval, když kladivo vypuštěné z jeho rukou dopadlo do vzdálenosti 58,04 metru a ve třetí sérii ještě o něco dále na metu 58,24 metru. Do finále tak postupoval z prvního místa a to se nezměnilo ani po čtvrté sérii (57,21 metru). V páté sérii se ale opakovala situace z té druhé. Egrt se vypjal k nejlepšímu výkonu v závodu a zlepšil se na 58,36 metru. Adam zareagoval jako pravý mistr a „vytáhl z klobouku“ pokus v pravdě mistrovský. Na výkon 59,81 metru už Egrt a ani nikdo jiný ze soupeřů nedokázal zareagovat a Adam se mohl už před svým závěrečným (nezdařeným) pokusem radovat ze svého druhého titulu na dvaadvacítkách!!!

M CR 22 Slavia 205

Na Jakuba Veselého čekalo v sobotu odpoledne tradiční kvalifikační síto rozběhů na mužské čtvrtce. A Kuba si ve druhém ze tří rozběhů počínal naprosto suverénně, když rozběh vyhrál v čase 48,96 před svým reprezentačním kolegou ze štafety Janem Petákem z Domažlic (49,26), který tak rovněž postoupil přímo do finále. Ostatní účastníci druhého rozběhu se pod padesát vteřin nedostali a finále pro ně zůstalo uzavřeno. Kuba nakonec postupoval do finále se čtvrtým nejrychlejším časem.

Sobota nám běžela moc pěkně a naše nadšení ještě zvětšily rozběhy na 400 metrů překážek. Do toho prvního nastoupila v šesté dráze Eliška Čechová a dle dosažených časů měla papírově bojovat o čtvrtou příčku. O vítězství favoritky Lady Vondrové a druhém místě spolufavoritky Dominiky Krupařové nebylo pochyb, ale za nimi se děly věci. A k naší radosti se na třetí místo probojovala ve finiši Eliška, která si v pravý čas vylepšila svůj dosavadní osobák o více než půl vteřiny na 63,79. Svěřenkyně Tomáše Linharta a Terezy Veselé, tak mohla doufat v postup do finále časem. Na to si ale musela počkat až po doběhnutí třetího z běhů, po tom druhém, totiž stále byla nejlepší z přímo nepostupujících.

M CR 22 Slavia 339

Do třetího rozběhu jako spolufavoritka přímého postupu nastoupila Kristýna Korelová. A Kíťa společně s jihlavskou Lucií Petrlíkovou svou roli zvládly perfektně, když zbytek startovního pole nechaly daleko za sebou. První byla v cíli Petrlíková (62,48) a Kíťa v pohodě finišovala jako druhá v čase 62,92, čímž si zajistila přímý postup do finále. A naše radost byla vzápětí dvojnásobná, protože sedmým nejlepším časem se do nedělního finále kvalifikovala i Eliška!!! Stoprocentní sobota byla tou nejlepší pozvánkou na nedělní program.

Neděle 3.9.2017 – Skvělý oddílový rekord vynesl Nikole Macháčkové stříbro, Kuba Veselý vydřel ve velmi těžkém finále čtvrtkařů bronz

Nedělní program zahajovaly technické disciplíny a mezi nimi i oštěp žen. Ve startovní listině po loňské absenci tentokrát nechyběla Nikola Macháčková. Svěřenkyni Nikoly Brejchové patřil před soutěží pátý nejlepší výkon sezóny a jednoznačným cílem, tak byl pro Nikolu postup do finále. Ta ale v Edenu předvedla formu jako hrom a od prvního pokusu bojovala o medaile. Založila solidním pokusem dlouhým 42,20 metru a po první sérii byla třetí. O svém vítězství v ní rozhodla největší favoritka Nikol Tabačková z Poruby, která dokázala přehodit padesátimetrovou hranici o 41 centimetrů. To naše Nikola zaútočila ve druhé sérii na druhou příčku, když o 1 centimetr dokázala vylepšit své dosavadní maximum a oddílový rekord na 46,93 metru! A na druhé příčce postoupila do finále po třetích pokusech (44,95 metru). V něm se dokázala zlepšit Iveta Mocharová z Olympu Brno na 47,15 metru a Nikola na to ve čtvrté (43,90 metru), ani v páté sérii (43,45 metru) nedokázala zatím reagovat. A stejné pořadí bylo před posledním pokusem Nikoly. Ta už měla naprosto splněno a s vědomím jisté bronzové medaile se pořádně do oštěpu opřela a výsledkem bylo další skvělé zlepšení na 48,64 metru!!! A Nikola tak mohla skákat metr vysoko, protože nejdůležitější závod sezóny jí vyšel na jedničku a stříbrem potvrdila svůj vstup mezi ženskou oštěpařskou špičku!!!

M CR 22 Slavia 502

Hned po skončení soutěže oštěpařek se běžela čtvrtka. V nedělním finále, které se konalo těsně po jedenácté se očekával zejména souboj všech tří vítězů z rozběhů včetně našeho Kuby Veselého. Na všechny účastníky také čekal nepříjemný protivítr na protilehlé rovince (až 4 m/s) a v cílové rovince bylo vidět, jako moc sil sebral jednotlivým závodníkům. Nejlépe se vedlo domácímu Filipovi Šnejdrovi, který zvítězil v čase 48,24 před obhájcem titulu hradeckým Lukášem Hodboďem (48,91). Ani Kubovi závěr příliš nechutnal a nakonec jen těsně uhájil, a tím pádem obhájil, loňské třetí místo. Cílem proběhl v čase 49,26 před dotírajícím Janem Petákem (49,36) a pátým Ondřejem Holubem (49,63). Ani po třetí za sebou na dvaadvacítkách Kuba nevyšel medailově naprázdno a svým bronzem skompletoval medailovou sbírku putující do Staré Boleslavi!!

M CR 22 Slavia 597

Za půl hodiny čekalo finále na patnáctistovce Tomáše Martínka. Tomáš se musel v Edenu obejít bez povzbuzování trenéra Jaroslava Urbana a závod rozbíhal hodně opatrně a držel se dlouho na samém konci startovního pole. Dvě kola před koncem se zdálo, že Tomáš pochopil, že na chvostu mu pšenka nepokvete a posunul se na úroveň desátého místa. Při náběhu do finálového kola se bohužel mezi Tomášem a čelem vytvořila mezera a v silném protivětru se nedalo počítat, že by se Tomáš docvaknul. Naopak se před něj začal drát Marek Strnad z Nové Včelnice. Tomáš se ale v cílové rovince zmáčknul a nakonec se opět na jedenáctou příčku vrátil. Výsledný čas 4:07,11 a pro Tomáše opět velmi cenné zkušenosti, které na dvaadvacítkách získal do budoucna. Vždyť se jejich mistrovství může zúčastnit ještě sedmkrát!!

P1040338

A prakticky vzápětí se na start svého finále připravovaly překážkářky na čtvrtce. A ASB zde měla dvě želízka v ohni. Kristýna Korelová a Eliška Čechová byly na startu zdaleka nejmladší, ale do boje se soupeřkami a také s velmi nepříjemným větrem se vrhly se ctí. Kíťa startující v sedmé dráze se dlouho držela v těsném závěsu za těmi nejlepšími, než přišla sedmá překážka v oblouku za větrnou protilehlou rovinkou, která jí hodně rozhodila. Tady se lámal chleba a Kíťa nebyla jedinou obětí. Velký kolaps a rozhození zde například potkal i spolufavoritku Domininiku Krupařovou z pražského Olympu. Hodinu po vítězné hladké čtvrtce opanovala i tu s překážkami pardubická Lada Vondrová (60,05). Druhé místo uhájila naše milá hostující Markéta Štolová z Chomutova, která finišovala v čase 61,63 (nutno dodat, že Markéta vybojovala už stříbro i na stovce s překážkami a my jí k oběma medailím moc gratulujeme) a pro bronz si doběhla jihlavská Petrlíková v čase 61,80. Čtvrté místo uhájila plzeňská Jana Reissová (62,61) před naší Kíťou (62,90)!!! Pro Elišku byla už samotná účast ve finále obrovským úspěchem, vždyť letos překážky skoro neběhala. S konečným osmým místem na svém štítu tedy rozhodně smutnit nemusela (65,48).

P1040355

Kompletní výsledky zde.

Fotografie od Jiřího Kottase zde. Fotografie od L. Čecha zde.

P1040361P1040368P1040345