Atletika Stará Boleslav

Velká kunratická 2017 aneb Franta Doleček po padesáté!!!

Autor: vh, foto: Vítek Pospíšil, Petr Říman, zdroj: behej.com a Luboš Nováček,

Štítky: , , , ,

V neděli 12. listopadu se konal již 84. ročník Velké Kunratické. Do Kunratického lesa se do boje s nástrahami trati přes tři kopce a dva potoky pustil už po padesáté František Doleček. Franta tak po zářijové padesáté účasti na Běchovicích zkompletoval letos double!!! Výsledkově byl nejvíce vidět mladší žák Pavel Vinduška, který si ve své kategorii doběhl pro jednoznačné vítězství, byť se to dozvěděl až poté, co proběhlo vyhlášení vítězů. Výborně si vedl i další mladší žák Ríša Česnek a také další ze zkušených matadorů našeho oddílu Petr Pekař

Kunratice Dolda

Nechme stranou skutečné výsledky na trati, protože samotná padesátá účast Franty Dolečka stojí za oslavné fanfáry!!! Po zářijové padesáté účasti na silniční desítce Běchovice-Praha přišla ze strany Franty další padesátka, tentokrát na dalším slavném závodě Velké kunratické a tímto se zapsal do první třicítky Veteránů VK. Franta se v neděli vydal na trať dlouhou 3100 metrů se startovním číslem 15 a všechny její nástrahy včetně obávaného výběhu/výstupu/výlezu na Hrádek zvládl v čase 35:23,2. V kategorii mužů nad 70 let pak obsadil 69. místo. Přes Hrádek se proběhl i Petr Pekař, který cílovou metu proťal v čase 18:21,0 a mezi muži do 59 let obsadil pěknou 61. příčku.

Kunratice Pavel

Velmi nás těší rostoucí forma Pavla Vindušky před závěrečným podnikem Poháru pražských běžeckých nadějí resp. MČR v přespolním běhu. Pavel ale bude na 84. ročník VK vzpomínat trochu rozpačitě. Od startu do cíle sice podal skvělý výkon, když předbíhal jednoho závodníka (z celkových 224) za druhým. V cíli se však radovat nemohl, neboť čas pravděpodobně z důvodu vadného čipu u jeho jména nenaskočil. Zatímco se tedy vyhlašovaly výsledky závodu mladších žáků na 840 metrů, probíhalo "doměření" Pavlova času podle toho jak dobíhali ostatní soupeři. Nakonec byl stanoven Pavlův čas na 2:45,7, což znamenalo vítězství o necelých 8 vteřin!!! Pavel tak sice přišel o další poctu a pocit na stupních vítězů, ale určitě ho těší že se opět na VK výrazně prosadil! Na šestnáctém místě ve stejném závodě doběhl Ríša Česnek, který bahnitou trať zvládl v čase 3:11,3 a pro zajímavost dodejme, že o půl vteřiny porazil ještě donedávna našeho atleta Vaška Dlabače.

Pokud jsem někoho ve výsledkové listině přehlédl, tak mi prosím napište

Kompletní výsledky VK zde.

Kunratice Risa