Atletika Stará Boleslav

Večerní běh Čelákovicemi a finále PPBN

Autor: vh, foto: Pavel Dufek, zdroj: mddmcelakovice.cz, bezeckenadeje.cz,

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Uplynulý prodloužený sváteční víkend patřil zejména tradičnímu běžeckému závodu Večernímu běhu městem Čelákovice a také velkému finále Poháru pražských běžeckých nadějí (PPBN) na Podzimním běhu Olympu. V Čelákovicích si naši atleti vedli skvěle. Mezi mládeží vybojovali celkem 12 cenných kovů. Kristýna Korelová, Vojta Bouřil, David Martínek, Jalil Cook, Eliáš Motl a Alex Motl závody své věkové kategorie navíc ovládli! Mezi muži si skvěle vedli Vašek Jisl a Tomáš Martínek, kteří v nabité konkurenci doběhli v první desítce. Na stupně vítězů vystoupal Radovan Kerlík mezi muži do 59 let. Pavel Vinduška pak po třetím místě v Čelákovicích vystoupal v sobotu po sedmé letos na stupínek nejvyšší v rámci běžeckého seriálu PPBN a není divu, že tento seriál mezi mladšími žáky jednoznačně opanoval!!! A ve výčtu běžeckých výsledků nám nesmí chybět ani František Doleček, který se v neděli vmísil mezi řady vodáků.

celakovice skupina Jardy Urbana

16.-17.11.2017 - 43. ročník Večerního běhu městem Čelákovice

Ve čtvrtek 16.11. a v pátek 17.11.2017 se konal již 43. ročník Večerního běhu Čelákovicemi. Ve čtvrtek odpoledne probíhaly závody dětí od 3 let po závody dorostenců. A po loňské absenci jakéhokoliv závodníka z ASB se přece jen tentokrát do výsledkových listin dívalo z našeho pohledu o poznání radostněji. Začněme od nejmladších.

Celakovice Lukas Baloun cil

V kategorií šestiletých chlapců se prezentoval „nezmar letošní sezóny“ Lukáš Baloun. Lukáš v nesmírně vyrovnaném závodě na 100 metrů doběhl druhý v čase 19,5.

Celakovice Alex a Jonas Motl cil

Mezi osmiletými kluky byla doslova k nepřehlédnutí trojčata Motlovi. Na trati dlouhé 200 metrů byl ze dvou rozběhů nejrychlejší Alex Motl, který cílem proběhl v čase 33,8. Na stupně vítězů ho doprovodil i třetí Jonáš Motl (34,7) a těsně pod nimi skončil šestý Filip Motl (36,4).

Celakovice Elias Motl cil

Na vítězství svého mladšího bratra pak prakticky vzápětí navázal v závodě desetiletých na 300 metrůEliáš Motl. Eliáš stylem start cíl nedal nikomu šanci a cílovou pásku proťal v čase 49,5. Ve vyrovnaném startovním poli pak ještě doběhl na čtrnácté příčce Adam Podolák (57,7).

Celakovice Simon Slavik start

Na o rok starší závodníky už čekala dvojnásobně dlouhá trať. V závodě na 600 metrů doběhl třetí Šimon Slavík v čase 1:59,0, když nestačil pouze na další dva spolužáky ze závodní stáje Jardy Urbana, tzn. ze ZŠ Kounice.

Celakovice Jalil cil

Stejně dlouhý závod absolvovali i mladší žáci a mezi nimi dominoval Jalil Cook, který cílem proběhl první v čase 1:51,1.

Celakovice Kia start

Zbylé mládežnické věkové kategorie odstartovaly naráz. Mezi dorostenkami nenašla sobě rovnou soupeřku Kristýna Korelová. Kíťa tak navázala na jasné vítězství z předchozích let, které ale získala v kategorii starších i mladších žákyň. Na trati dlouhé rovný kilometr zaběhla pěkný čas 3:34,1.

Celakovice David Martinek a Lukas Podol a Vinda stupn

I starší žáci závodili na trati dlouhé 1000 metrů. Taktickým výkonem si pro vítězství doběhl David Martínek v čase 3:11,8. Za ním do cíle vpadl druhý Lukáš Podolák (3:14,0) a na třetím místě s nimi dokázal držet tempo i Pavel Vinduška (3:15,1).

celakovice Vojta cil

V závodě dorostenců na 2000 metrů sice chyběli Vašek Jisl a Tomáš Martínek, kteří se chystali na hlavní páteční mužský závod, ale plně je dokázali zastoupit Vojta Bouřil a Diviš Vekrbauer. Vojta totiž cílem proběhl první v čase 7:19,4 a hned za ním doběhl druhý Diviš (7:21,4).

celakovice Vasek Jisl

Ve sváteční podvečer se na start hlavního závodu postavila hned šestice našich běžců. Do boje s nástrahami čtyř okruhů se v hlavním závodě mezi nejlepšími pustili dorostenci Vašek Jisl a Tomáš Martínek. A kluci se mezi běžeckou elitou rozhodně neztratili, když doběhli v první desítce. Vašek Jisl absolvoval trať dlouhou 6500 metrů v osmém nejlepším čase 22:48 a  Tomáš Martínek finišoval hned vzápětí na místě devátém v čase 22:52.

celakovice Radovan Kerlik cil

Mezi muži v kategorii do 49 let doběhl na čtvrtém místě Karel Podolák v čase 24:53. Naprosto stejný čas zaběhl i Radovan Kerlík, který pak v kategorii do 59 let skončil druhý. Ve stejné kategorii skončil pátý Pavel Dušek, který zaběhl čas 27:23. A na místě sedmém figuroval Jarda Urban starší, který finišoval v čase 28:51.

Kompletní výsledky a fotogalerie zde.

Výběr fotografií s atlety ASB zde.

Sobota 18.11.2017 - 12. ročník Podzimního běhu Olympu – Praha-Stromovka

V sobotu 18.11.2017 se v pražské Stromovce pořádal 12. ročník Podzimního běhu Olympu, který završil letošní Pohár pražských běžeckých nadějí. Na start závodů se postavili čtveřice závodníků ze Staré Boleslavi. Nás samozřejmě nejvíce zajímalo zda Pavel Vinduška udrží celkové vedení v průběžném pořadí seriálu mezi mladšími žáky. A po loňském zklamání a „jen“ druhém místě Pavel tentokrát vystoupal na stupeň nejvyšší, když i sedmý start v letošním PPBN proměnil ve vítězství.

Podzimni bh Olympu Pavel rozhodujici nastup

Pavel se na trati dlouhé 1410 metrů držel od počátku ve vedoucí skupince a těsně před cílem včas nastoupil, aby cílem proběhl v čase 5:12 vteřinu před druhým Sulejmanim z pražského USK. Poslední závod byl oceněný dvojnásobně a Pavel získal díky tomu dalších 32 bodů. Celkem letos dokázal Pavel posbírat skvělých 114 bodů. Na dvanáctém místě v celkovém hodnocení PPBN mezi mladšími žáky skončil Ríša Česnek se třinácti body.

Podzimni bh Olympu Pavel tra

Poprvé se letos v PPBN představil mezi kluky ročníku 2006-2007 Šimon Slavík. Šimon na trati dlouhé 750 metrů doběhl devátý v čase 2:52 a v celkovém pořadí PPBN se díky tomu dělil  se čtyřmi body o pětadvacátou příčku. Mimo jiné s Michalem Balounem, který letos spíše dával přednost sérii závodů RunTour.

Podzimni bh Olympu Simon Slavik

Mezi stejně starými holkami ve Stromovce startovaly dvě naše závodnice. Lucka Pastyříková bojovala o udržení se v první desítce PPBN, ale protože doběhla v čase 3:06 na nebodovaném dvanáctém místě, tak se jí to nepodařilo. Celkově skončila s 16 body na jedenácté příčce. Kristýna Kindová v nesmírně nabitém a vyrovnaném závodě doběhla čtyřicátá v čase 3:20.

19.11.2017 – 46. ročník Vodáckého přespolního běhu v Ďáblickém háji

V neděli 19.11.2017 pořádal vodácký oddíl Vysokoškolské tělovýchovné jednoty Technika Praha strojní již 46. ročník Vodáckého přespolního běhu. Na trať dlouhou 5000 metrů se v Ďáblickém háji postavil i František Doleček, který doběhl mezi muži nad 50 let na 21. místě. Pět kilometrů Franta tentokrát zvládl v čase 42:43,5.