Atletika Stará Boleslav

Předvánoční výsledkový servis

Autor: vh, foto: lj, triatloncb, cvut.cz,

Štítky: , , , , , , , , ,

Uplynulý víkend přinesl celou řadu zajímavých a hlavně výborných výsledků našich atletů. V nafukovací hale v Praze na Strahově se konal už 42. ročník Vánoční haly žactva. V nabité konkurenci se dokázala prosadit na třístovce Kačka Tvrdá. Třetí místo v koulařském sektoru vybojovala Klára Holcová. A stejně si vedl v novém osobáku Adam Raška v dálce, který navíc přidal i finálovou účast na hladké šedesátce a nový oddílový rekord na stopadesátce!! Do Českého Brodu zase na veřejné halové závody vyrazila desítka atletů z tréninkové skupinky Ladislava Jedličky, aby zde lámali jeden osobák za druhým!!! A z haly rychle ven jen o kousek dál na 25. ročník silničního běžeckého závodu Českobrodskou vánoční desítku, kde Tomáš Martínek v celkovém pořadí obsadil výbornou sedmou příčku a Radovan Kerlík ovládl svou věkovou kategorii! Adventní čas patří i bilancování uplynulého roku a různým anketám. A v anketě O sportovce ČVUT pro rok 2017 úspěl Honza Tesař!

IMG 20171216 105953

Sobota 16.12.2017 – 42. ročník Vánoční haly žactva – Praha-Strahov

Na pražský Strahov se na tradiční atletický mítink Vánoční hala žactva vydala pětice našich atletů a atletek. A hned tři z nich se v nabité konkurenci dokázali prosadit na stupně vítězů.

Kačka Tvrdá se tentokrát představila pouze v jedné disciplíně a to v běhu na 300 metrů. Díky svým výkonům z letošního roku byla nasazená hned do prvního z rozběhů a v něm nestačila pouze na čáslavskou Novosadovou. Její velmi kvalitní čas 42,24 však zůstal druhým nejlepším i po doběhnutí posledního a tak mohla Kačka před Vánocemi trochu slavit. Klára Holcová  v koulařském sektoru předvedla opět velmi vyrovnané pokusy a nakonec s výkonem 12,10 metru obsadila pěknou třetí příčku. Třetí do party dívek byla na Strahově Sára Janoušková, která si zde zaběhla další ze svých běžeckých trojbojů. Tentokrát se postavila na start hladké šedesátky (8,87) i té s překážkami (11,70) a také stihla třístovku (48,03).

Na strahovské hůrce se rovněž zaskvěl Adam Raška. Na hladké šedesátce se z rozběhů časem 7,56 probojoval do finále A, kde zaběhl šestý nejrychlejší čas 7,59. Celkově šestou příčku obsadil Adam i na stopadesátce, kde stanovil novou hodnotu oddílového rekordu na  18,02. A neméně se mu dařilo i v dálce, kde si výrazným způsobem vylepšil osobák na 576 centimetrů a obsadil třetí příčku! Jakub Holec v sobotu doslova okopíroval starty Sáry Janouškové. Na hladké šedesátce Kuba zaběhl čas 8,27 a překážky zvládl v čase 9,80. Nejlépe si vedl na třístovce, kde v nabité konkurenci zaběhl čtrnáctý nejrychlejší čas 41,61.

Sobota 16.12.2017 – Veřejné halové závody – Český Brod

Do Českého Brodu vyrazila (nejen) desítka mladých atletů z tréninkové skupinky Ladislava Jedličky. Škoda, že se v kryté českobrodské měří ručně, protože časy z hladké i té překážkové šedesátky vypadali moc slibně. Řada osobáků, ale padala i v technických disciplínách.

Na šedesátce s překážkami mezi mladšími žákyněmi kralovala s časem 10,1 Aneta Ruttová. Moc pěkně zaběhla i druhá v pořadí Tereza Landová (10,5). Mezi mladšími žáky zase třetí příčku obsadil Michael Štefl (9,9) a sedmé místo patřilo Fandovi Korbelovi (11,5).

IMG 20171216 105843

Na hladké šedesátce byla obrovská konkurence, ale ani tady se barvy ASB neztratily. Mezi mladšími žákyněmi skončila na děleném třetím místě Aneta Ruttová (8,6). Do první desítky se ještě podívaly sedmá Tereza Landová (8,7) a desátá Aurora Tlamichová (8,8). Výborně ale zaběhly i další členky letošní přípravky Elen Plíšková (9,0) a Kája Černá (9,3). Mezi mladšími žáky se do první desítky podíval devátý Miroslav Todt (8,6) a velmi pěkně zaběhl i třináctý Šimon Slavík (9,0). Mezi těmi staršími pak skončil Vratislav Čeněk třetí (8,1).

IMG 20171216 105919

V dálce kralovala mladším žákyním Aneta Ruttová pokusem dlouhým 488 centimetrů. A její nový osobák mohl být ještě lepší, když o fous přešlápla pokus za pětimetrovou hranici. I všechny ostatní holky z ASB se dokázaly dostat přes čtyřmetrovou hranici. Nový osobák 429 centimetrů přinesl Tereze Landové osmou příčku a ve vyrovnané soutěži Aurora Tlamichová skončila jedenáctá rovněž s novým osobákem 424 centimetrů. O dva centimetry se přes čtyři metry přehouply i Elen Plíšková a Kája Barešová. Mezi mladšími žáky si osobní maximum vylepšil Miroslav Todt, který se skočenou dálkou 475 centimetrů obsadil druhou příčku. Šimon Slavík s výkonem 408 centimetrů skončil devátý.

Ve výškařském sektoru se nejvíce zaskvěl Michael Štefl mezi mladšími žáky, který dokázal překonat laťku na 157 centimetrech a neměl v Českém Brodě konkurenci. Zapadnout by neměl ani výkon Aurory Tlamichové, která dokázala přeskočit 137 centimetrů, což je na členku přípravky parádní představení. Odměnou jí bylo dělené třetí místo mezi mladšími žákyněmi mimo jiné s Anetou Ruttovou. Mezi staršími žáky si pak připsal čtvrtou příčku za 147 centimetrů.

IMG 20171216 105629

Kromě mladých atletů ASB nesmíme zapomenout ani na Františka Dolečka, který si zde v rámci rozcvičky na nedělní Českobrodskou vánoční desítku zaběhl klasický sprinterský dvojboj. Padesátku zvládl v čase 11,2 a distanci o deset metrů delší v čase rovných 13 vteřin.

Neděle 17.12.2017 – 25. ročník Českobrodská vánoční desítka

V neděli 17.12.2017 se na silnicích v okolí Českého Brodu konal už 25. ročník Českobrodské vánoční desítky. Tu si dali v rámci tréninku kluci z tréninkové skupiny Jardy Urbana, ale na trať se vydal i pan trenér sám a nechyběli ani další zkušení matadoři z ASB.

CB Vanoce Tomas

Skvěle si vedli bráchové Tomáš a David MartínkoviTomáš v hlavní mužské kategorii doběhl na šestém místě, když si nejen polepšil o jedno místo oproti loňsku, ale zaběhl i výborný čas 35:36. David pak ve výsledkové listině uzavíral první desítku s časem 38:14 a oproti loňsku se zlepšil o více než pět minut!

CB Vanoce David

Velmi dobře si ale vedli i ostatní. Na třináctém místě cílem proběhl v čase 39:05 Vojta Bouřil a šestnáctý doběhl Lukáš Podolák (39:33). Diviš Vekrbauer pak načínal třetí desítku pořadí (42:45).

CV Vanoce VojtaCB Vanoce Lukas

V kategorii mužů 40-49 let startoval Karel Podolák a obsadil zde pěknou dvanáctou příčku (41:23).

CB Vanoce Radovan

Výborně opět zaběhl i Radovan Kerlík, který cílem desítky proběhl v čase 38:43 a v kategorii mužů 50-59 let vystoupal po loňském stříbru na nejvyšší stupínek. Jarda Urban v této kategorii uzavíral první desítku s časem 44:29.

CB Vanoce Jarda Urban

V kategorii nad 70 let nemohl chybět Franta Doleček, který proběhl cílem v sedmém nejlepším čase 1:22,34.

Čtvrtek 14.12..2017 - Sportovec ČVUT pro rok 2017

Ve čtvrtek 14.12.2017 se v reprezentativních prostorách Betlémské kaple během Vánočního koncertu ČVUT vyhlašovaly výsledky ankety O nejlepšího sportovce ČVUT pro rok 2017. Mezi oceněnými nemohl už po několikáté chybět ani Honza Tesař, který nakonec skončil na výborném čtvrtém místě. V anketě zvítězil vodní slalomář Vít Přindiš a ze stupňů vítězů o jediný bod Honzu sesadila jeho reprezentační kolegyně, běžkyně Kristiina Mäki.