Atletika Stará Boleslav

Pavel Vinduška míří mílovými kroky k vítězství (nejen) v Poháru běžeckých nadějí

Autor: vh, foto: pb, sokolsestajovice.cz, atletikakolin.cz, bezeckenadeje.cz, runtour.cz,

Štítky: , , , ,

Nejen běžci z tréninkové skupiny Jaroslava Urbana sbírají úspěch za úspěchem. Pavel Vinduška nejprve ovládl Šestajovickou šestku, když porazil celé dospělé startovní pole, aby o týden později navýšil svůj náskok mezi mladšími žáky v Poháru pražských běžeckých nadějí na 10. ročníku Podzimního běhání. Praha nebo Velvary? To je jedno, hlavně že se tam běhá a dá se tam něco vyhrát. Tak bychom zase mohli hovořit o klucích Lukáši a Michalu Balounovi. No a nebyl by to František Doleček, kdyby se neobjevil na startu tradičních závodů, jako jsou Drozdův lesní běh nebo Malá Kunratická.

Podzimni bhani Pavel Vinduska I

Sobota 30.9.2017 – RunTour Praha – Praha-Ladronka

V parku na pražské Ladronce proběhl předposlední závod ze série běžeckých závodů RunTour. Na start běhu na 500 metrů pro děti ročníku 2011 a mladší se postavil Lukáš Baloun. A nejen postavil, on totiž stylem start-cíl jednoznačně zvítězil, když cílem proběhl v čase 1:49 o pět vteřin před druhým závodníkem.

RuntourPraha Lukas Baloun

Mezi závodníky ročníků 2006 až 2008 zase nechyběl jeho brácha Michal Baloun. Na tyto starší děti čekala dvojnásobná trať a Michal zvládl kilometr ve dvanáctém nejlepším čase 3:59.

RuntourPraha Michal Baloun

Sobota 7.10.2017 – 12. ročník Velvarského maratonu - Velvary

Oba kluci Balounovi následující víkend museli řešit velké dilema jestli se raději vydat do Lysé nad Labem na víceboje nebo jet na 12. ročník Velvarského maratonu. Nakonec zvítězila druhá varianta a oba kluci opět skvěle reprezentovali staroboleslavskou atletiku. Mladší Lukáš sice v závodě kluků ročníku 2009 až 2011 na 500 metrů hned po startu poznal zemskou přitažlivost, když ho podrazil jiný ze závodníků. Ale nezabalil to, předběhl na trati, co se dalo, a cílem proběhl pátý (výsledné časy dětských kategorií bohužel nejsou k dispozici).

Velvary Lukas Baloun start

Michal se rovněž mezi kluky ročníku 2006 až 2008 neztratil. Ba právě naopak. Na stejně dlouhé trati nedal nikomu ze soupeřů šanci a po zásluze vystoupal na stupínek nejvyšší.

Velvary Michal Baloun stupn

Sobota 8.10.2017 – 4. ročník Šestajovické šestky – Šestajovice

Do Šestajovic vyrazil předminulou sobotu náš mladší žák Pavel Vinduška. Ovšem nikoliv, aby bojoval se stejně starými soupeři na kratší trase, ale rovnou v hlavním závodě s dospělými. No a ti se mohli na vlastní kůži přesvědčit, že Pavel je skvělým běžcem, protože se mu od startu až do cíle mohli koukat jen na záda!!! Pavel nakonec prokázal i velmi slibnou formu před závěrem Poháru pražských běžeckých nadějí, když v terénu zvládl trať dlouhou 6000 metrů v čase 22:59!!

Sestajovicka sestka Pavel Vinduska

Sobota 8.10.2017 - 91. ročník Drozdova lesního běhu – Kolín

Atletický oddíl ze Sokola Kolín pořádal v sobotu 8. října už 91. ročník Drozdova lesního běhu a na startu závodu v běhu na 4200 metrů nemohl tradičně chybět ani nestor staroboleslavských běžců Fratišek Doleček. František tentokrát zvládl trať v čase 30:07 a v kategorii mužů nad 70 let si mohl dojít pro cenu za třetí místo na bronzový stupínek.

Drozdv bh Dolda

Sobota 14.10.2017 - 10. ročník Podzimního běhání – Praha-Krč

Osmý závod z deseti ze seriálu Poháru pražských běžeckých nadějí (PPBN) se konal v Krčském lese. Premiérový start v závodě PPBN si připsala i členka naší atletické školky Anežka Kubíčková. Na holky ročníku 2010-2011 čekala trať dlouhá 300 metrů. A Anežka si vedla velmi dobře, když cílem proběhla v čase 1:14,8 osmá z šestatřiceti závodnic.

Podzimni bhani Lucka Pastyikova I

Nejlepší letošní výsledek si v seriálu PPBN vyrovnala Lucka Pastyříková. Ta mezi přípravkovými holkami ročníku 2006 a 2007 na trati dlouhé 650 metrů doběhla opět pro páté místo v čase 2:28,4 a v celkovém pořadí poháru se posunula na osmé místo.

Podzimni bhani Pavel Vinduska IV

Mezi mladšími žáky ročníku 2003 a 2004 se opět vytáhl Pavel Vinduška, který letos v PPBN přesně dodržuje normu, co závod, to vítězství. Pavel si na trati dlouhé 1300 metrů doběhl pro páté letošní vítězství v čase 4:25 a navýšil tak svůj náskok ve vedení seriálu před posledními dvěma koly na 22 bodů.….Budeme Pavlovi přát celkové vítězství mezi mladšími žáky, kterému loni doslova uteklo mezi prsty. Rozhodovat se bude na předposledním závodu v neděli 5. listopadu na Motolských jamkách, ale hlavně 18. listopadu na Podzimním běhu Olympu, kde se bude rozdělovat dvojnásobná porce bodů. Držíme palce!

Neděle 15.10.2017 – Malá Kunratická 2017 – Praha-Kunratice

Všichni už se upínají k datu 13. listopadu, kdy odstartuje již 84. ročník Velké Kunratické. V jejím stínu se tak trochu krčí Malá Kunratická, které se letos uskutečnila minulou neděli a nedočkaví běžci si zde mohli tak trochu otestovat svou formu. Mezi nimi nechyběl ani František Doleček, který se se všemi nástrahami tratě dlouhé 3250 metrů vypořádal v čase 27:10 a v kategorii mužů nad 70 let obsadil šestou příčku.