Atletika Stará Boleslav

Pavel Vinduška letos po šesté vítězný v PPBN, Lukáš Baloun po čtvrté na RunTour!!!

Autor: vh, foto: bezeckenadeje.cz, run-tour.cz,

Štítky: , , , , ,

Jeden z posledních testů před Velkou kunratickou absolvoval ve středu 1. listopadu František Doleček v pražském Suchdole. V sobotu 4. listopadu dokázal Lukáš Baloun v letošním roce po čtvrté porazit všechny běžce na letošní derniéře běžeckého seriálu RunTour v Pardubicích. Ve starší kategorii se jeho bratr Michal Baloun dokázal v nabité konkurenci prosadit do první desítky. A v neděli 5. listopadu na Motolských jamkách Pavel Vinduška letos po šesté ovládl závod mladších žáků v rámci seriálu Poháru pražských běžeckých nadějí (PPBN) a před posledním závodem má v čele průběžného pořadí obrovský náskok!!!

Motol Pavel a Smecka za nim

Středa 1. listopadu 2017 - 56. ročník Běhu o pohár rektora ČZU - Praha-Suchdol

První listopadovou středu se František Doleček postavil na start závodu na 3500 metrů a jeho účast na 56. ročníku Běhu o pohár rektora České zemědělské univerzity byla jednou z posledních možných prověrek "formy" před Velkou kunratickou, která je na pořadu už tuto neděli 12. listopadu. František mezi veterány doběhl třetí v čase 25:47.

Sobota 4.11.2017 – RunTour Pardubice

V Pardubicích tuto sobotu proběhl poslední závod ze série běžeckých závodů RunTour. Na start běhu na 500 metrů pro děti ročníku 2011 a mladší se postavil Lukáš Baloun a letos už po čtvrté v tomto běžeckém seriálu slavil vítězství a v Pardubicích za sebou nechal necelých 140 dětí. Lukáš opět jednoznačně zvítězil, když cílem proběhl v čase 2:04 opět s náskokem pěti vteřin před druhým závodníkem.

RuntourPardubice Lukas trat

Mezi závodníky ročníků 2006 až 2008 tedy nemohl chybět jeho brácha Michal Baloun. Na závodníky starší kategorie v tomto běžeckém seriálu pravidelně čeká dvojnásobná trať a Michal ji zvládl v šestém nejlepším čase mezi stovkou konkurentů. Tentokrát zvládl trať 1000 metrů za rovné 4 minuty.

RuntourPardubice Michal trat2

Neděle 5.11.2017 - 5. ročník Motolské jamky – Praha-Motol

Na předposledním závodu seriálu PPBN startovala letos pravidelná dvojice našich atletů. Lucka Pastyříková (startovní číslo 328) nastoupila (možná trochu zbytečně) na start závodu po prodělané nemoci a na jejím výkonu to bylo hodně znát. Mezi přípravkovými holkami ročníku 2006 a 2007 na trati dlouhé 600 metrů si totiž doběhla pro jeden z letošních nejhorších výsledků v rámci PPBN, když cílem proběhla na šestnáctém místě v čase 3:07 s výraznou ztrátou na nejlepší. V celkovém pořadí poháru se ale Lucka stále drží v první desítce na devátém místě a v posledním dvojnásobně bodově honorovaném závodě bude mít určitě o co bojovat.

Motol Lucka na trati

Mezi mladšími žáky ročníku 2003 a 2004 opět nezaváhal Pavel Vinduška (startovní číslo 489), který letos ani na předposledním závodě v rámci PPBN nenašel přemožitele. Pavel si na těžké trati dlouhé 1500 metrů doběhl pro šesté letošní vítězství v čase 5:30 a navýšil tak svůj náskok ve vedení seriálu před posledním závodem na 28 bodů. V neděli 18. listopadu na Podzimním běhu Olympu, kde se bude rozdělovat dvojnásobná porce bodů, tak Pavlovi stačí k celkovému vítězství doběhnout do osmého místa. S tím se ale Pavel určitě nespokojí a my mu držíme palce, aby vylepšil loňskou druhou příčku v hodnocení celého seriálu!

Motol Pavel se dere do cela