Atletika Stará Boleslav

Pavel Vinduška čtvrtý a Tomáš Martínek sedmý na MČR v přespolním běhu!!!

Autor: vh, foto: Jiří Kottas, 2017, Aleš Gräf, zdroj: atletika.cz,

Štítky: , , , , ,

Uplynulý víkend jsme naši pozornost směřovali zejména do východočeských Dlouhoňovic, kde místní Tělovýchovná jednota pořádala Mistrovství ČR v přespolním běhu všech věkových kategorií. Na startu tří závodů nechyběly ani barvy ASB. Ba co víc, oni nejen nechyběly, ale kluci v Dlouhoňovicích úspěšně naše barvy reprezentovali. Výsledkově nejlépe dopadl a zatím životní závod zaběhl mladší žák Pavel Vinduška, který skončil těsně pod stupni vítězů. Nejblíže k medaili měřeno časem měl zase Tomáš Martínek, kterému mezi dorostenci chybělo jen 6 vteřin k bronzové příčce. Skvěle si ale vedli i David Martínek mezi staršími žáky a další z našich dorostenců Vašek Jisl, kteří načínali druhou desítku pořadí. V těžkém bahnitém terénu se neztratil ani druhý z našich mladých žáků na startu Ríša Česnek. A abychom byli úplní co do výsledkového servisu, přinášíme i první halové výsledky ze sobotních závodů v Českém Brodě.

M CR kros Dlouhonovice 788

25.11.2017 – Mistrovství ČR v přespolním běhu – Dlouhoňovice

V sobotu 25.11.2017 proběhlo na lukách v Dlouhoňovicích u Žamberka Mistrovství ČR v přespolním běhu. Na tento republikový šampionát se přihlásila celkem pětice našich mladých atletů v kategoriích mladšího a staršího žactva a také dorostu. Čekala na ně sice poměrně rovinatá trať na místních loukách, ale bahnitý terén, zhoršující se po každém proběhnuvším závodě, a poměrně ledový vítr odebíraly závodníkům síly každým krokem.

M CR kros Dlouhonovice 120

Na těžkou trať se po desáté dopolední nejprve vydali mladší žáci, na které čekala trať dlouhá 2000 metrů. Mezi necelou devadesátkou kluků na startu nechyběli ani dva svěřenci trenéra Ladislava Jedličky. Velmi pěkně se start podařil Pavlovi Vinduškovi, který se hned po startu probil na čelní pozice a rovněž zachytil první důležitější nástup. Celý první kilometr se Pavel držel v první pětičlenné skupince. Na kilometru za to vzali kluci z Příbrami a Pavel v těžkém terénu bohužel nebyl schopný akceptovat jejich tempo. Výborným tempem se ale vyhoupl na čtvrtou příčku, kterou i přes ubývající síly udržel až do konce. Cílem Pavel proběhl ve velmi kvalitním čase 7:18. Po osmadvacáté příčce v roce loňském mohl být Pavel velmi spokojen, stejně jako s celou letošní sezónou. Moc pěkně ale běžel i Ríša Česnek, který v nesmírně vyrovnaném poli doslova vydřel třiadvacátou příčku, když cílem proběhl v čase 7:41.

M CR kros Dlouhonovice 347

Mezi staršími žáky poměřil s dvaadevadesáti soupeři své síly svěřenec Jardy Urbana staršího David Martínek. Na tříkilometrové trati rozběhl závod pomaleji, když se od startu pohyboval v polovině třetí desítky. Po půl kilometru třetí desítku uzavíral, ale pak začal pomalu zrychlovat a strojovým tempem začal předbíhat soupeře za soupeřem. Nakonec David ještě dokázal posledního soupeře přeběhnout v klesání před cílovou rovinkou a výborné jedenácté místo s výsledným časem 11:14 mu v nabité konkurenci byli velkou odměnou.

M CR kros Dlouhonovice 793

V dorostenecké kategorii bojoval Tomáš Martínek už loni o stupně vítězů. Letos na startu čtyřkilometrové a už značně rozbahněné trati stál po jeho boku i Vašek Jisl. A oba svěřenci Jardy Urbana byli hned od startu vidět a náhodně procházejícího fanouška staroboleslavské atletiky muselo polít blaho, když v úvodním stoupání viděl dva houštecké dresy na čele!! Pak se ovšem „cesty“ obou našich kluků rozešly. Zatímco se na metě dvou kilometrů Tomáš držel ve vedoucí skupince deseti běžců, Vašek se na chvíli propadl na konec druhé desítky. O pět set metrů dále se začal lámat chleba. Z vedoucí skupinky například opadl velký soupeř Tomáše z dráhy René Sasyn, ale ani Tomáš se už těch úplně nejlepších dlouho neudržel. Za to Vašek se zase pomalu začal posouvat průběžným pořadím výše. Tomáš až do cíle běžel na šesté sedmé pozici a nakonec finišoval na výborném sedmém místě v čase 13:52 pouhých 6 vteřin za bronzovým Pešavou. Vašek svůj skvělý výkon nakonec korunoval i cenným skalpem třineckého Sasyna a proběhl cílem na dvanácté pozici v čase 14:07.

M CR kros Dlouhonovice 835

Šestým a na startu velice viditelným zástupcem ASB nebyl v Dlouhoňovicích nikdo jiný než startér Josef Hanykýř, kterého určitě kluci svými výkony potěšili.

Pepik Hanyky Kros

25.11.2017 – Veřejné závody v KBD – Český Brod

V sobotu 25.11.2017 se také zúčastnila sedmička atletů ze Staré Boleslavi prvních Veřejných halových závodů v Českém Brodě. Mezi mladšími žáky se na startu jednotlivých disciplín prezentovali Aurora Tlamichová a Šimon Slavík. Oba si vyzkoušeli trochu netradiční čtyřboj. Na šedesátce s překážkami zaběhla Aurora druhý nejlepší čas 11,6 a Šimon třetí 12,5. Na hladké šedesátce skončil Šimon s časem 8,9 v nabité konkurenci pátý, Aurora s časem 9,3 sedmnáctá. V dálce shodně obsadili oba jedenáctou příčku (Aurora 390 cm a Šimon 388 cm). A stejnou příčku, tentokrát čtvrtou, obsadili ve výšce. Šimon překonal laťku nejvýše na 131 cm a Aurora skončila se zápisem 126 cm.

Mezi staršími žákyněmi startovaly v Českém Brodě i Silvie Koudelková, Sarah Janoušková a Anna Šimůnková. Všechny tři jsme mohli najít ve výsledkové listině na hladké šedesátce a v dálce. Na hladké šedesátce byla nejrychlejší ze všech Silva s časem 8,3, Sára skončila s časem 8,7 pátá a Anička obsadila s časem 9,6 osmou příčku. V dálce byly pokusy našich holek velmi vyrovnané. Nejlépe si tentokrát vedla Sára (409 cm), která obsadila pátou příčku, před sedmou Aničkou (400 cm) a osmou Silvou (388 cm). Na šedesátce s překážkami Silva obsadila druhou příčku s časem 10,8 a Anička příčku čtvrtou s časem 11,5. Silva skončila druhá rovněž ve výšce s výkonem 126 cm a třetí Sára dokázala překonat laťku ve výšce 116 cm.

V dorostenecké kategorii závodil pouze Kryštof Novotný a to doslova. Kryštof se prezentoval na hladké šedesátce časem 7,6. V dálce dolétl do vzdálenosti 479 centimetrů a ve výšce dokázal překonat laťku na 156 centimetrech. Klasický běžecký dvojboj absolvoval v sobotu v českobrodské kryté běžecké dráze František Doleček. Hladkou padesátku zvládl Franta v čase 10,7. A o deset metrů delší distanci pak v čase 13,2.