Atletika Stará Boleslav

Padesáté Běchovice Franty Dolečka!!!

Autor: vh, foto: bechovice-praha.cz, vs,

Štítky: , , , , ,

I další článek bude o opěvování běžců ASB. Na úvod se vrátíme ke 121. ročníku silničního závodu Praha-Běchovice, který již po padesáté (sic!) absolvoval František Doleček!!! V rámci Mistrovství ČR v běhu na 10 km na silnici startoval i Jarda Urban mladší a Radovan Kerlík se ve výsledkové listině rovněž neztratil. Minulou neděli 22. října se zase konal třetí ročník Klánovického půlmaratonu a v závodě mladších žáků zde opět exceloval Pavel Vinduška a na stupně vítězů se probojovala i Lucka Pastyříková!

 Bhovice Dolda

Neděle 24.9.2017 – 121. ročník Běchovice-Praha

Trojice běžců z ASB se postavila na start 121. ročníku silničního závodu Běchovice- Praha a my začneme tím, kdo sice cílem proběhl jako poslední z nich, ale za to už po padesáté!!! Ano, je to tak! Čtete dobře. František Doleček odstartoval v Běchovicích už po padesáté a tak dobře známou trať zvládl a cílem po padesáté proběhl v čase 1:13,03. Franta co do počtu startů patří mezi osmičku nejvěrnějších závodníků a také pro zajímavost zaběhl „Běchovice“ celkem čtyřiadvacetkrát pod 40 minut!! Klobouk dolů!!

 Bchovice Jarda Urban

Silniční závod Běchovice-Praha je už tradičně vnímán jako Mistrovství ČR v silničním běhu na 10 km. V rámci mistrovského závodu startoval i Jarda Urban mladší, který v něm skončil na 75. příčce, když cílem na pražském Jarově proběhl v čase 39:12. A velmi dobře si vedl i Radovan Kerlík, který z Běchovic do Prahy doběhl v čase 40:06 celkově jako dvěstětřiatřicátý, ale ve své věkové kategorii M54 obsadil skvělé páté místo!

Neděle 22.10.2017 – 3. ročník Klánovického půlmaratonu

Již třetí ročník Klánovického půlmaratonu přilákal na start hlavního závodu část české běžecké špičky. A na start dětských závodů zase Lucku Pastyříkovou a Pavla Vindušku. Oba ve svých kategoriích závodili na trati dlouhé 1000 metrů. Lucka mezi holkami z přípravky (ročníky 2006 a 2007) běžela skvěle a pomyslnou cílovou pásku proťala v čase 3:59 na druhém místě! Pavel opět kontroloval celý závod z úplného čela a s pohodlným náskokem si připsal další letošní vítězství. A doplňme ještě vítězný Pavlův čas 3:11.

Klanovice Pavel stupnKlanovice Lucka stupnKlanovice Lucka start