Atletika Stará Boleslav

Oddílové víceboje a medailová smršť z víceboje z Lysé nad Labem ozářily pošmourný víkend!

Autor: vh, foto: jm, gj,

Štítky: , , , , , , , ,

Většinou to bývají poslední závody, které na stadionu v Houštce pořádáme, ale letos tomu bylo jinak. V sobotu 7. října a v neděli 8. října jsme pořádali jako vždy Oddílové víceboje, ale vž v týdnu poté se konaly přebory žáků ZŠ našeho města. Na dráze se objevilo velké množství (nejen) našich mladých atletů. Aneta Ruttová jednoznačně ovládla pětiboj mladších žákyň a Michael Štefl si vedl velmi dobře ve stejné soutěži mladších žáků. V sedmiboji starších žákyň si nejlépe vedla Kačka Tvrdá. Naproti tomu devítiboj starších žáků, nedokončil žádný z našich atletů. V desetiboji dorostenců si naopak dokončený víceboj připsal Vít Rychtařík. Vojta Korel si střihnul první juniorský desetiboj a nebýt neúspěchu v tyčce a nedokončené patnáctistovky, mohl si připsat zajímavý bodový zisk. Mezi muži letos startoval pouze Adam Zach, který desetiboj zakončil rovněž nedokončenou patnáctistovkou. No a aby toho nebylo málo „supervícebojařský“ víkend ověnčili úspěchy naši nejmladší závodníci z řad přípravky, kteří v hojném počtu vyrazili do Lysé nad Labem na čtyřboj, který pořádal místní Sokol. Aurora Tlamichová, Filip Vomastek a Eliáš Motl zde navíc zvítězili!!!

DSC 5877

 

Sobota 7.10. – Neděle 8.10. – Oddílové víceboje 2017 – Houštka

V sobotu se rozdělovaly oddílové tituly v kategorii mladšího žactva, která byla jako vždy obsazená nejpočetněji. Mezi žákyněmi kralovala při neúčasti Andrey Žákové Aneta Ruttová, která jen těsně na závěr sezóny zaostala za svým maximem z letošního MČR ve vícebojích. V sobotu zvítězila s výkonem 2415 bodů. Ještě o menší kousek za svým maximem (o 17 bodů) zaostala Vanda Kučerová, která s velmi dobrým výkonem 2241 bodů brala druhé místo. A výrazně přes dva tisíce bodů se přehoupla i třetí Magdalena Adámková, která s výkonem 2185 bodů naznačila své možnosti i pro příští rok. Pořadí pětiboje mladších žákyň na prvních deseti místech:

1. Aneta Ruttová                    2415 bodů

2. Vanda Kučerová                 2241

3. Magdalena Adámková        2185

4. Ema Ježková                     1763

5. Tereza Landová                  1688

6. Klaudie Černá                    1680

7. Pavlína Králová                   1580

8. Barbora Vomastková           1567

9. Ema Blažková                     1512

10. Lucka Pastyříková             1349

Souboj starších žaček byl od počátku jasnou záležitostí Kačky Tvrdé, která jen o jeden jediný bod nedosáhla na hranici extratřídy. Díky slabší vrhačské části nasbírala celkem 3999 bodů.  Své první závody v dresu ASB absolvovala Anežka Salačová, která dokázala nasbírat celkem 2362 bodů. Soňa Černá a Markéta Miková bohužel celý sedmiboj nedokončily. 

Nejpočetnějším co do zastoupení byl stejně jako v dívčích kategoriích víceboj mladších žáků. Nejlépe se vedlo Michaelovi Šteflovi, který atakoval hranici dvou tisíc bodů, když dokázal dohromady nastřádat 1944 bodů. Dobře si vedl i David Klabzuba, který skončil na druhém místě a třeba ještě popřemýšlí o upřednostnění atletiky před florbalem. A na třetím místě se umístil Vojta Bajer, který si vylepšil osobák o necelých sto bodů. Pořadí pětiboje na prvních pěti místech:

1. Michael Štefl          1944 bodů

2. David Klabzuba      1480

3. Vojta Bajer             1304

4. Marek Černý          1082

5. Adam Chyba           1048.

Klání starších žáků i dorostenců přivedlo na start po dvou závodnících. A zatímco starší žáci Pavel Wenig a Štěpán Řádek svůj devítiboj nedokončili resp. neabsolvovali všechny disciplíny, tak dorostenci v desetiboji měli padesátiprocentní úspěšnost. Do cíle patnáctistovky totiž doběhl pouze Víťa Rychtařík, který posbíral celkem 3139 bodů.  To Kryštof Novotný skončil v soutěži po prvním dnu.

Mezi juniory a muži jsme byli rádi, že se dostavil alespoň jeden závodník z našeho oddílu. Junior Vojta Korel šel až do tyčky moc pěkný víceboj (okořeněný novým osobákem ve výšce 1,83 metru). Bohužel v tyčce nezaznamenal úspěšný pokus a rovněž bez bodů za patnáctistovku posbíral „pouze“ 4773 bodů. V hlavní soutěži desetibojařů se letos představil pouze  Adam Zach, který ale dvoudenní klání dokončil se součtem 3515 bodů bez výšky, kde nezaložil a rovněž bez bodů ze závěrečné patnáctistovky.

Kompletní výsledky oddílových vícebojů.

Sobota 7.10.2017 – Atletický čtyřboj – Lysá nad Labem

Hned pětadvacítka nejmladších atletů ASB vyrazila v sobotu 7.10.2017 do Lysé nad Labem, aby zde poměřili síly se závodníky z okolních oddílů ve čtyřboji. Čtyřboj se skládal ze sprintu (50 metrů nebo 60 metrů), hodu míčkem, skoku do dálky a závěrečného běhu na 300 metrů. Všichni přežili i nepřízeň počasí, no a z pětadvaceti startů vezou naši sedm medailí a z toho tři zlaté!

Mezi ročníkem 2011 jsme měli zastoupení pouze mezi děvčaty. Svou závodní premiéru si tak odbyly Ella Navrátilová a Vendula Koláčková. Ella celkově skončila devátá, když jí nejlépe vyšla třístovka, kde skončila sedmá. Vendulka se zase nejlépe předvedla ve sprintu na 50 metrů, kde zaběhla desátý nejlepší čas a celkově skončila třináctá.

2017 10 07 20171007 DSC1290 2

Jak mezi holkami, tak mezi kluky ročníku 2010 už jsme mohli slavit první medailové úspěchy. Hned čtyři děvčata se postavila na start čtyřboje a nejlépe si vedla Vanda Taušová, která v celkovém součtu obsadila výborné druhé místo, které shodně obsadila i v dílčích disciplínách (dálka a třístovka). Páté místo celkově, ale třeba i pěkné třetí místo z dálky si z Lysé odváží Nikola Janečková, která jen těsně porazila šestou Markétu Černou a sedmou Anežku Kubíčkovou o jejichž pořadí při stejném celkovém součtu rozhodovalo umístění na třístovce. Mezi kluky startoval pouze Matouš Koláček, ale i on v Lysé vystoupal na stupně vítězů. Po nejrychlejší padesátce a druhém místě v dálce, bohužel Matouš zaváhal v hodu míčkem, což ho stálo lepší umístění než bylo konečné třetí místo!

Nejvíce závodníků v barvách ASB jsme mohli zahlédnout mezi ročníkem 2009. Mezi děvčaty se do první desítky dokázala prosadit pouze osmá Rozálie Dvořáková, které se nejlépe vydařil hod míčkem, kde skončila třetí. Shodou okolností za druhou Janou Peckovou, která v konečném pořadí figurovala na třinácté příčce. Hned za ní skončila Helena Horká a Natálie Hašlerová. Osmnáctou příčku obsadila Amálie Axon. Mezi kluky jsme byli svědky „bratrovražedného“ boje mezi Jonášem, Alexem a Filipem Motlem o třetí příčku. Nejlépe se nakonec vedlo Jonášovi, který ale Alexe udolal až v závěrečné třístovce. Alex tak doplatil na pomalejší padesátku, kde skončil až osmý. Pátý Filip zase nebude v dobrém vzpomínat na třístovku, kde doslova probendil průběžnou druhou příčku. Do první desítky v nabité konkurenci pronikli i devátý Patrik Brejcha a desátý Adam Axon.

DSC 5870

Ročník 2008 už měl na programu místo padesátky šedesátku a i v této věkové kategorii nechyběli naši závodníci. Mezi holkami to byla pouze Eliška Janečková, která celkově skončila na třináctém místě. To mezi kluky se zrodilo první vítězství barev ASB. Zasloužil se o ně Filip Vomastek, který v konkurenci sedmnácti závodníků nezvítězil pouze v hodu míčkem, kde skončil druhý, ale i tak vyhrál o parník!!! Velmi dobře si vedl i celkově osmý Max Blažek, kterému navíc výrazně lepší umístění odnesla pokažená dálka, kde skončil až patnáctý. Dvanáctý Sebastian Bauer se pak nejlépe předvedl ve sprintu, kde zaběhl osmý nejlepší čas.

Nové kamarády mezi ostatními závodníky z cizích oddílů si musela hledat Alice Navrátilová, jediná naše zástupkyně ročníku 2007. V nejnašlapanější věkové kategorii se Alici vedlo lépe v běžeckých disciplínách. Dílčí nezdary ve skoku a v hodu míčkem jí pak odsoudily na šestnáctou příčku. Stejně osaměle se mohl cítit i Eliáš Motl, toho ale mohl na konci hřát pocit vítěze. Eliáš zvítězil na šedesátce, v dálce i míčku a před závěrečnou disciplínou měl už prakticky nedostižný náskok. I na třístovce však až do konce bojoval o vítězství. Byť zde o jednu desetinku vteřiny prohrál, v cíli se mohl radovat z celkového prvenství!

A na úplný závěr by se dalo říct to nejlepší (nejen) z ročníku 2006. Už jsme si zvykli, že Aurora Tlamichová a Šimon Slavík sbírají jeden vavřín za druhým v četných běžeckých závodech. Na finále krajského přeboru družstev přípravky však přesvědčili o svých kvalitách i v technických disciplínách a v Lysé to jen potvrdili. Aurora nenechala nikoho na pochybách, když zvítězila ve všech čtyřech disciplínách, byť o vítězství v každé z nich musela tvrdě bojovat. Šimon si zase vylepšil osobák ve třech disciplínách, ve všech čtyřech pak bral druhé místo a právě druhé místo na třístovce ho stálo konečné vítězství a přineslo mu páté a konečné stříbrné postavení.

Kompletní výsledky z Lysé nad Labem zde.