Atletika Stará Boleslav

Mladší žáci v kraji třetí, žákyně šesté! Na mezikrajovém utkání šestice z nich!!!

Autor: vh, foto: lj, Markéta Česneková,

Štítky: , , , , , , ,

Předkrmem nabitého prodlouženého finálového víkendu bylo pro družstva mladšího žactva čtvrté kolo krajského přeboru na stadionu berounské Lokomotivy v pátek 15. září. O necelých čtrnáct dnů později ve čtvrtek 28. září se konalo Mezikrajové utkání mladšího žactva, které pro skupinu Jihozápad pořádal Spartak Vlašim. Zde si mohli lídři jednotlivých středočeských družstev otestovat svou formu před vrcholem sezóny, protože v sobotu 30. září se konalo finále Krajského přeboru družstev mladšího žactva a to opět v Berouně. Zde si naše družstva doslova vyměnila pozice z průběhu sezóny, když kluci skončili na třetí příčce a holky, u kterých jsme očekávaly rozhodně více, skončily ve vyrovnané soutěži až šesté.

DSC 6010

Pátek 15.9.2017 – 4.kolo KP družstev mladšího žactva - Beroun

Závěrečné kolo základní části krajského přeboru družstev mladšího žactva pro skupinu A pořádal berounský atletický oddíl. Byl to výborný test na stadionu, který bude hostit za čtrnáct dnů finále krajského přeboru. A naše družstva v něm naznačila své možnosti. Naše holky v Berouně zvítězily, když jako jediné nasbíraly přes stovku bodů a kluci skončili za bezkonkurenční Příbramí a jen těsně za kladenským družstvem na třetím místě.

Holky k celkovému vítězství přidaly i tři vítězství v jednotlivých disciplínách. Velmi kvalitní štafetu na 4x60 metru zaběhla čtveřice Vanda Kučerová, Aneta Ruttová, Tereza Landová a Andrea Žáková, když časomíru zastavila na 33,32 a za oddílovým rekordem zaostala o pouhých 22 setin vteřiny. O druhé vítězství se postarala Andrea Žáková, která neměla konkurenci na šedesátce s překážkami s časem 9,66. Andrea ještě přidala druhou příčku na třístovce, kterou zvládla v solidním čase 45,40. A poslední vítězství přidala Vanda Kučerová v nové disciplíně v hodu 400 gramovým oštěpem, když hodila nejdále ze všech do vzdálenosti 31,32 metru. Moc pěkně si vedla v Berouně i Aneta Ruttová, která brala druhé místo v dálce za výkon 4,41 metru a navíc se dokázala prosadit i v další nabité disciplíně na hladké šedesátce. Tam po pěkném výkonu v rozběhu (8,77) postoupila do finále A, kde prakticky na setinu čas zopakovala (8,78) a navíc po proběhnutí cílem mohla slavit třetí příčku. Třetí příčku vybojovala i Anna Foltýnová ve výšce, kde si zapsala stejný výkon jako vítězka 1,33 metru.

Z výsledků našich kluků stojí za zmínku zejména vítězný double v kouli. V Berouně zvítězil Michael Štefl s nejdelším pokusem 10,55 metru před Jalilem Cookem, kterému naměřili nejvíce 10,39 metru. Jalil navíc přidal stejné umístění, tedy druhou příčku, v běhu na 300 metrů, když finišoval v čase 43,21 a za vítězem zaostal o necelé dvě desetiny vteřiny. Na stupně vítězů se pak dokázal probojovat už jen Pavel Vinduška na patnáctistovce s časem 4:56,03.

Kompletní výsledky čtvrtého kola zde.

Čtvrtek 28.9.2017 – Mezikrajové utkání družstev mladšího žactva – skupina Jihozápad - Vlašim

Ve sváteční den se konalo Mezikrajové utkání družstev mladšího žactva pro skupinu Jihozápad ve Vlašimi. Výběr ze středu Čech měl za soupeře kraje Plzeňský, Pardubický, Jihočeský a Vysočinu. A své soupeře jak výběr děvčat, tak chlapců a tím pádem středočeský výběr celkově vůbec nešetřil, když jednoznačně utkání ovládl. Nominace na mezikrajové byla trochu divočejší, ale do středočeského výběru se nakonec probojovala čtveřice mladých atletů a mimo soutěž startovala další atletka (byť si start určitě výkonnostně zasloužila). Navíc do závodu vůbec nezasáhla Andrea Žáková, kterou trápilo svalové zranění a která měla být oporou na hladké šedesátce i na šedesátce s překážkami a samozřejmě ve štafetě.

MU ML. Zactva vsichni ASB

V družstvu děvčat tedy nakonec „ostré starty na body“ čekaly pouze na Anetu Ruttovou. Aneta startovala na šedesátce s překážkami, kde bohužel zaostala za svými letošními časy a s výkonem 11,96 skončila až patnáctá. Náladu si spravila ve štafetě na 4x60 metrů, kde společně s Hrouzkovou, Prokešovou a Lamačovou zvítězily v čase 31,32. A soutěž v dálce šla sice mimo body, ale pokud by o ně soutěžila, tak by s výkonem 4,35 metru skončila devátá. Dva starty mimo soutěž si připsala i Vanda Kučerová, i když zejména v oštěpu by si za své dosavadní výkony účast zasloužila. To potvrdila i v samotném závodě, kde předvedla třetí nejlepší výkon 29,30 metru. V kouli pak zejména testovala svou formu před finále (8,12 metru). Pořadí družstev děvčat bylo následující: 1. Středočeský kraj 136 bodů, 2. Pardubický kraj 96, 3. Plzeňský kraj 84, 4. Jihočeský kraj 83 a 5. Vysočina 79.

V družstvu kluků výrazně přispěl k vítězství Michael Štefl, který reprezentoval ve výšce i v kouli. Ve výšce vybojoval s velmi pěkným výkonem 1,59 metru třetí příčku. Michael zabodoval i v koulařském sektoru, kde skončil šestý s nejdelším měřeným pokusem 10,76 metru. Slušný bodový zisk přidal i Miroslav Todt v oštěpu, kde skončil druhý za hod dlouhý 32,98 metru. A konečně Jalil Cook byl členem vítězné smíšené štafety na 8x200 metrů. Středočeský kraj v ní zvítězil v čase 3:39,71. Jalil šel ještě kouli mimo soutěž, a byla jen škoda, že nešel na body, protože si výrazně vylepšil osobák na 11,37 metru a to byl třetí nejdelší pokus dne. Pořadí družstev děvčat bylo následující: 1. Středočeský kraj 140 bodů, 2. Plzeňský kraj 109, 3. Pardubický kraj 82, 4. Vysočina 74 a 5. Jihočeský kraj 72.

Celkové pořadí družstev (tedy včetně výsledků smíšené štafety) pak bylo následující: 1. Středočeský kraj 286 bodů, 2. Plzeňský kraj 197, 3. Pardubický kraj 186, 4. Jihočeský kraj 161 a 5. Vysočina 155.

Kompletní výsledky mezikrajového utkání zde.

MU ML. Zactva vsichni

Sobota 30.9.2017 – Finále KP družstev mladšího žactva - Beroun

Poslední zářijovou sobotu 30.9.2017 proběhlo na stadionu v Berouně finále Krajského přeboru družstev mladšího žactva. Krajský přebor je v této věkové kategorii stejně jako v kategorii přípravek nejvyšší soutěží, a tak se pro obě naše družstva jednalo o vrchol sezóny. Děvčata v průběhu roku ve skupině A bojovala vždy o vítězství, ale jak se ukázalo bez lídra, i přesto že všechna ostatní děvčata bojovala jako lvice, je to o ničem jiném! Konečné šesté místo je pro holky s ohledem na průběh dosavadní sezóny určitě zklamáním. To kluci se ve skupině A pohybovali mezi třetím a čtvrtým místem a tak se od nich tolik neočekávalo. Nakonec však po velmi dobrých individuálních výkonech kluci vezou z Berouna bronzové medaile!!!

DSC 5996

Děvčata skončila bez Andrey Žákové šestá

Mladší žákyně absolvovala čtyři základní kola skupiny A vždy s medailovým umístěním, ve dvou kolech dokonce zvítězily. I do Berouna určitě holky jely s myšlenkami na umístění na stupních vítězů. Bohužel se ale naše družstvo muselo obejít bez nejlepší závodnice Andrey Žákové, jejíž body z překážek a sprintu včetně účasti ve štafetě v konečném součtu citelně chyběly. Na silná družstva z Příbrami a Kolína by naše družstvo asi nestačilo. Ale boj o třetí místo byl zcela reálný, tedy s Andreou v družstvu. Tabulka finálového kola vypadala totiž následovně:

1. Sporting Příbram                    120 bodů

2. TJ Sokol Kolín                        113,5

3. AO Střela Žebrák                     71,5

4. AC TEPO Kladno                     62

5. AC Čáslav                                52

6. Atletika Stará Boleslav          50

7. TJ Neratovice                           30

8. SKP Nymburk                           27

9. Lokomotiva Beroun                  25

10. Spartak Vlašim                         8

11. Sokol Roztoky                          1

Do celkového bodového zisku ve finále při neúčasti Andrey Žákové nejvíce přispěla Anna Foltýnová, která se dokázala prosadit v obou disciplínách, ve kterých startovala i přes velkou konkurenci. V koulařském sektoru si vylepšila v pravý čas svůj osobák na 10,20 metru a skončila třetí!! A ve výšce dokázala překonat laťku na 1,35 metrech a skončila díky horšímu zápisu ve vyrovnané soutěži až pátá.  Navíc byla členkou naší béčkové štafety na 4x60 metrů, která ve složení Anna Foltýnová, Barbora Stejskalová, Magdalena Adámková a Pavlína Králová skončila s časem 35,65 na desáté příčce.

DSC 5707

S ještě větší konkurencí se musela na šedesátce a v dálce popasovat Aneta Ruttová. A Aneta si vedla výborně, když na hladké šedesátce v rozbězích zaběhla čas 8,70, kterým se kvalifikovala do finále B. To ovládla v novém osobáku 8,65 a celkově skončila sedmá. Toto umístění vylepšila o jednu příčku v dále, kde dolétla nejdále do vzdálenosti 4,40 metru a skončila tedy šestá. Navíc byla členkou naší áčkové štafety na 4x60 metrů, která ve složení Natálie Levá, Tereza Landová, Aneta Ruttová a Vanda Kučerová skončila s časem 34,20 na příčce čtvrté.

DSC 5861

O jediné vítězství se zasloužila čerstvá oddílová rekordmanka ve výšce Sabina Šeflová, která dokázala jako jediná v soutěži výškařek překonat laťku na stojanech ve výši 1,41 metru. Sabina pak pro družstvo vybojovala dva body za deváté místo v hodu míčkem (39,86 metru). Ve stejné disciplíně se předvedla i Vanda Kučerová, která s výkonem  45,16 metru obsadila solidní páté místo. Ostatní holky už na body ve finále nedosáhly, ale i ony si zaslouží pochvalu za odvedené maximum, protože i ony si v mnohých případech vylepšovaly osobáky.

Družstvo žáků zakončilo sezónu trochu na výborném třetím místě

Družstvo mladších žáků si odváží z Berouna bronzové medaile. Oproti loňskému druhému místu je to mírný propad, ale kluci o třetí příčku museli bojovat až do konce a po výsledcích v průběhu sezóny je možno považovat umístění na stupních vítězů za velký úspěch. Pořadí letošního finále bylo následující:

1. Sporting Přípram                   130 bodů

2. TJ Sokol Kolín                         97

3. Atletika Stará Boleslav         79

4. SKP Nymburk                         69

5. AC TEPO Kladno                    68

6. TJ Neratovice                          41

7. AC Čáslav                               37

8. Sokol Roztoky                         27

9. SKP Olympia Kutná Hora        11

10. Lokomotiva Beroun                 1

Nejvíce se ve finálovém kole dokázal prosadit Jalil Cook. Jalil na třístovce nestačil pouze na jediného soupeře z Příbrami a v čase 42,77 obsadil druhou příčku. Dařilo se mu celkem i v kouli, kde měl nejdelší měřený pokus 10,46 metru a skončil třetí. Bez Jalila si v současné době nelze představit složení štafety na 4x300 metru. Navíc naše kvarteto ve složení Jalil Cook, Ríša Česnek, Michael Štefl a Pavel Vinduška zaběhlo v Berouně nový oddílový rekord, když ten stávající vylepšili o více než 9 vteřin na 2:58,59!! To byl ve finále nakonec druhý nejlepší čas.

DSC 5968

Výborně vyšlo finálové kolo Michaelovi Šteflovi a Ríšovi Česnekovi, kteří v individuálních startech připsali stejný počet bodů. Michael Štefl vybojoval bronz ve výšce za výkon 1,56 metru. V kouli už tolik být spokojený nemohl neboť jeho nejdelší pokus měřil 9,98 metru a to stačilo až na šesté místo. Ríša Česnek vybojoval třetí příčku v dálkařském sektoru, když nejdále skočil 4,74 metru, čímž si mimo jiné o půl metru vylepšil osobák. V hodu míčkem za svým osobákem zaostal jen mírně a s výkonem 50,36 metru obsadil šestou příčku.

DSC 5832

Kilometrová trať byla velkým festivalem výkonů příbramských závodníků, kteří obsadili hned čtyři z prvních pěti příček. Jediným, kdo jim dokázal konkurovat, byl náš Pavel Vinduška. Pavel byl opět zcela nepochopitelně až do druhého běhu, kde si ovšem počínal výborně a v čase 3:05,99 tento běh ovládl. V celkovém součtu časů pak Pavlovi patřilo třetí místo. Nejúspěšnější disciplínou byla pro kluky ve finále koule. K Jalilovi a Michaelovi se totiž přidal ještě Vašek Pánek, který s výkonem 10,40 metru skončil na pěkné páté příčce.

DSC 5797

Bodově naprázdno nevyšli kluci ani na šedesátce, a to jak hladké, tak s překážkami. Na té z překážkami zaběhl Vojta Bajer desátý nejlepší čas 10,98. Vojta navíc zabojoval i v dálce, kde si zapsal nejdelší pokus 4,15 metru a skončil devátý. Na hladké šedesátce postoupil Martin Pásek z rozběhu s časem 8,72 do finále B. Tam proběhl cílem čtvrtý v čase 9,06 a družstvu připsal bod za desáté místo. A vůbec poslední bod za desáté místo přidalo naše druhé kvarteto ve štafetě na 4x60 metrů, které ve složení Matouš Buriánek, Marek Černý, Adam Chyba a Vráťa Machota zaběhlo čas 38,33.

Kompletní výsledky z finále  zde.

Kompletní fotogalerie zde. Za fotografie děkujeme paní Markétě Česnekové.

DSC 5669