Atletika Stará Boleslav

Kačka Tvrdá a Klára Holcová pomohly středočeskému výběru na bednu!!!

Autor: vh, foto: Jiří Kottas, 2017 a rv,

Štítky: , , , , , , ,

V sobotu 9. prosince se sice mnozí naši žáci nacházeli v Houštce na první a zároveň i poslední letošní brigádě, čtveřice žáků však byla nominována do výběru Středočeského kraje na Mezikrajové utkání žactva, které se tradičně konalo v Praze ve Stromovce. A Kačka Tvrdá zde skvostně zvládla časově náročný dvojboj překážky-dálka a zejména druhým místem na překážkách přispěla výrazně do celkového bodového zisku. V dálce zase posunula o další dva centimetry nejlepší oddílový výkon v hale od kategorie juniorek až po žákyně!! Pěkný výsledek zaznamenala i Klára Holcová v kouli, která rovněž čtvrtou příčkou pomohla dívčímu výběru k druhému místu a v součtu kluků a holek ke třetímu místu. Na kilometru se v jednom běhu představili ve středočeském dresu David Martínek a Lukáš Podolák. V neděli jsme vypravili autobus na strahovskou hůrku, ale ve Středočeském poháru mládeže jsme díru do světa resp. do kraje udělat nemohli, protože byl poloprázdný. I přesto byly k vidění kvalitní výkony například v podání Adama Rašky.

Hala MKU zaci Stromovka 055

Sobota 9.12.2017 - Mezikrajové utkání žactva - Praha-Stromovka

Na mezikrajové utkání do Haly Otakara Jandery byli do výběru Středočeského kraje nominováni čtyři mladí atleti z ASB. Nejvíce byla vidět Kačka Tvrdá, která byla nominována hned do dvou disciplín, které obě shodně začínal v pravé poledne. Kačka tak musela zvládnout přípravu na překážky i na dálku na jednou. A zvládla to více než dobře. Nejprve totiž zaklekla do bloků prvního rozběhu na 60 metrů překážek a splnila zde roli jedné ze spolufavoritek. Po trochu pomalejším startu rozbalila Kačka své umění naplno a cílem proběhla ve výborném čase 8,90 na druhém místě. A na druhém místě zůstala a skvělých 13 bodů do bodového zisku středočeského výběru i po zbývajících třech rozbězích.

Hala MKU zaci Stromovka 036

Ty už ovšem Kačka nemohla sledovat, protože se musela rychle přesunout do dálkařského sektoru. A přesun jí vyšel na výbornou, když hned prvním pokusem dolétla do vzdálenosti 525 centimetrů a o 2 centimetry překonala svůj vlastní týden starý oddílový rekord od kategorie žákyň až po juniorky! Navíc se tímto pokusem vyhoupla na průběžnou druhou příčku v soutěži za středočeskou kolegyni Jonášovou. Ve druhé sérii Kačka zapsala 476 centimetrů a v průběžném pořadí klesla na třetí místo. Ve třetí sérii opět překonala pětimetrovou hranici, tentokrát o 6 cm a opět si o jednu příčku pohoršila. V poslední sérii (všechni závodníci v technických disciplínách měli 4 pokusy, pokud nepočítáme výšku a tyčku) Kačka opět zabojovala, když dolétla na metu 520 centimetrů. Zlepšení tento pokus tedy nepřinesl, ale čtvrtá příčka v nabité konkurenci určitě není k zahození. Body Kačka tentokrát pro Středočeský kraj nevybojovala, ale mrzet jí to nemuselo, protože plný bodový zisk výběru přinesla vítězná kladenská Aneta Jonášová.

Hala MKU zaci Stromovka 021

Poté se na oválu představili oba naši kluci a jak David Martínek, tak Lukáš Podolák startovali v posledním třetím rozběhu na 1000 metrů. Tento rozběh měl pomalý začátek a nakonec byl celkově nejpomalejší, ale naši kluci si nevedli vůbec špatně. David bohužel startoval po nemoci a jeho projev na dráze nebyl úplně svěží, ale nakonec finišoval jako čtvrtý, celkově šestnáctý, v novém osobáku 2:50,97. Tím rovněž stanovil nový oddílový rekord na této distanci, ostatně nebyl daleko od absolutního maxima Adama Pecky z roku 2013. Lukáš se držel dlouho hodně vzadu, ale zase předvedl velmi slušný závěr a i on si zaběhl moc pěkný osobák 2:52,90.

DavidM

Poslední do našeho kvarteta byla v sobotu Klára Holcová, od které se očekával výrazný bodový přísun do středočeské kasy v soutěži koulařek. Klára splnila roli jedné z favoritek, byť s výkonem asi nebyla úplně spokojená. Klára předvela nesmírně vyrovnanou sérii výkonů, když zahájila pokusem dlouhým 11,47 metru a byla průběžně čtvrtá. A čtvrtá zůstala i po zlepšení ve druhém pokusu na 11,79 metru a rovněž i po pokusu třetím (11,51 metru) a čtvrtém (11,42 metru).

Neděle 10.12.2017 - Středočeský pohár družstev mládeže - Praha - Strahov

V neděli pořádal SKAS další ročník Středočeského poháru družstev mládeže. Nám mohlo být pořadí v poháru celkem lhostejné protože na Strahov vyrazila pouhá hrstka našich závodníků, hůř co do počtu už na tom bylo jen Kladno. Pro úplnost však dodejme, že jak družstvo kluků, tak holek obsadilo šestou příčku.

Adam sedesatka

Zaměříme se tedy spíše na výkony jednotlivců. Spokojený mohl bezesporu ze Strahova odjíždět Adam Raška. Adam si v rozběhu vylepšil osobák na hladké šedesátce na 7,41 a probojoval se díky tomu do finále A. Tam zaběhl o něco málo pomaleji a s časem 7,50 obsadil pěkné páté místo. Navíc ještě zaběhl šestý nejrychlejší čas na třístovce (39,58). Šestý nejrychlejší čas a rovněž svůj nový osobák zaběhl Jakub Holec na šedesátce s překážkami (9,67). A Kuba se činil i ve výšce, kde tentokrát dokázal překonat laťku na výšce 155 centimetrů a obsadil dělenou devátou příčku. Do první desítky se ještě podíval Štěpán Řádek v soutěži koulařů, když s výkonem 8,5 metru obsadil sedmou příčku. V běžeckém dvojboji na hladké šedesátce a třístovce se na Strahově ještě představili Josef Karásek a Ondřej Novák. V těchto dvou disciplínách byla snad největší konkurence, a tak se ani Ondra (7,98 a 41,02), ani Josef (7,86 a 40,62) výrazněji neprosadili.

Ada 300

Mezi děvčaty jsme zaznamenali díky Kláře Holcové, alespoň jednoho postavení na stupních vítězů. Klára jednoznačně ovládla soutěž ve vrhu koulí žákyň, když s výkonem 11,58 metru měla více než metrový náskok. Výkonnostně nahoru jde pomalu, ale jistě Silva Koudelková. Silva si na Strahově střihla jak hladkou šedesátku, tak s překážkami. Na té hladké se s výkonem 8,61 do první desítky neprobojovala, ale na překážkách dokázala zaběhnout čas 10,65 a obsadila pěkné šesté místo. Na třístovce zaběhla devátý nejlepší čas Adéla Zalabáková, která zvládla jeden a půl klopeného oválu v čase 46,20. První desítku uzavírala naše štafeta na 4x200 metrů ve složení Eliška Jelínková, Natálie Levá, Sabina Strachová a Eliška Šíchová, které časomíra ukázala čas 2:08,65. Ve výšce určitě nezklamala Sabina Šeflová, která v konkurenci starších závodnic obsadila dvanáctou příčku s výkonem 140 centimetrů. Dvanácté místo obsadila v soutěži koulařek Martina Truhlaříková (8,06 metru).