Atletika Stará Boleslav

Kačka Tvrdá a Andrea Žáková na prvních halových závodech přepisovaly oddílové tabulky!!!

Autor: vh, foto: zš kounice a Atletika ŠG Jilemnice,

Štítky: , , , , ,

Uplynulý víkend přinesl celou řadu zajímavých a hlavně výborných výsledků našich atletů. Sobota výrazně předčila neděli. Výsledkový servis započneme ve pražské Stromovce, kde na Mikulášské hale žactva Kačka Tvrdá zaběhla pěkné překážky, ale hlavně se vrátila do dálkařského sektoru a své vítězství ozdobila novým oddílovým rekordem!! Cenné vítězství si z Haly Otakara Jandery odváží i Klára Holcová!! Na konkurenčním Pomerančovém mítinku v Jablonci nad Nisou zase vybojovala v nabité konkurenci Andrea Žáková třetí místo jak na hladké šedesátce, tak na té s překážkami a rovněž i ona přepisovala oddílové tabulky!!! A z haly rychle ven na Sáňkovačku, tedy tu Mikulášskou a ještě přesněji do Kounic. Zde Tomáš Martínek prokázal výbornou formu, když zaběhl absolutní traťový rekord!!! Z vítězství ve své věkové kategorii mohl slavit i jeho bratr David Martínek.

Kounice kluci stupn

Sobota 2. prosince 2017 - Mikulášská hala žactva - Praha-Stromovka

Do haly Otakara Jandery v Praze se na tradiční atletický mítink Mikulášská hala žactva vydala hned sedmička našich atletů a atletek, byť Šárka Valášková po přestupu do pražské Sparty startovala v našem dresu pravděpodobně naposledy. Nejvíce jsme byli zvědaví na formu dvou našich atletek nominovaných na mezikrajové utkání žactva, které proběhne na stejném místě již tuto sobotu.

Kačka Tvrdá se musela opět poprat s prolínáním obou disciplín. Konečný výsledek znala nejprve na šedesátce s překážkami, kde ve velice kvalitní konkurenci zaběhla solidní čas 9,06 a cílem proběhla na nepopulárním čtvrtém místě. Poté se vrátila do nadějně rozběhnuté soutěže dálkařek, kterou nakonec výkonem 523 centimetrů ovládla. A odměnou jí byl nejen čokoládový Mikuláš, ale i nový oddílový rekord, když o 10 cm překonala dosavadní rekord, který byl necelé dva roky v držení Lenky Čechové. Klára Holcová si zase poradila se všemi soupeřkami v koulařském sektoru a hned při svém prvním halovém si vylepšila s tříkilovým náčiním svůj absolutní osobák o 9 cm na 12,33 metru.

Silné zastoupení měla v Holešovicích i tréninková skupinka Davida Linharta a Elišky Linhartové. Silva Koudelková a Sára Janoušková měly "naordinován" sprinterský trojboj. Lépe se v sobotu vedlo Silvě, která na hladké šedesátce (8,58) a na stopadesátce (20,59) obsadila v obrovské konkurenci 25. příčku. Na nejlepší umístění pak dosáhla na třístovce, kde zaběhla třináctý nejlepší čas (45,47). Na této distanci bohužel byla Sára diskvalifikována a tak si zapsala výkony pouze na šedesátce (8,79) a na stopadesátce (20,99). Na třístovce startoval i Vojta Kinda, který zaběhl osmadvacátý čas 47,50. Vojta byl k vidění i ve čtvrtém rozběhu na 800 metrů, kde finišoval v čase 2:30,81.

Do výčtu výsledků zapadá i start letošní členky přípravky Kristýny Kindové, která si zde zaběhla stopadesátku za rovných 24 vteřin. A jak už bylo psáno výše, na třístovce si Šárka Valášková (51,83) připsala jeden z posledních, ne-li poslední start v našich barvách, protože od ledna už bude hájit barvy pražské Sparty.

Sobota 2. prosince 2017 - Pomerančový mítink - Jablonec

V sobotu se žactvo sjelo rovněž do haly na jablonecké Střelnici na další z tradičních prosincových halových závodů Pomerančový mítink. Staroboleslavské barvy zde hájily svěřenkyně Ladislava Jedličky Andrea Žáková a Aneta Ruttová.

Jablonec Andrea Atletika SG Jilemnice

Nejprve se na start šedesátky s překážkami postavila Andrea Žáková a nevedla si vůbec špatně, když cílem proběhla v čase 9,68 (jen osm setin vteřiny za oddílovým rekordem Kačky Tvrdé) a obsadila výborné třetí místo. Pak se obě naše mladé závodnice postavili na start prvního rozběhu na hladkou šedesátku. Andrea proběhla cílem jako první v čase 8,30 a posunula tak svůj vlastní oddílový rekord o 9 setin. Aneta doběhla v tomto běhu šestá v čase 8,82 a obě holky čekaly na doběhnutí posledního z běhů, aby věděly jak si vedly. Nakonec výborně, protože z celkem 63 soupeřek (včetně zahraničních závodnic) se před Andreu dostaly pouze dvě a Andrea tak zopakovala bronzovou příčku z překážek. Aneta Ruttová skončila v této silné konkurenci na děleném patnáctém místě. To však výrazně vylepšila v dálkařském sektoru, kde v padesátičlenném startovním poli rozděleném na dvě skupiny obsadila sedmou příčku ve svém novém halovém osobáku 459 cm.

Sobota 2.12.2017 - 29. ročník Mikulášského běhu - Kounice

V sobotu 2.12.2017 se konal v Kounicích 29. ročník Mikulášského běhu Sáňkovačkou, kde měly barvy ASB rovněž velmi početné a hlavně úspěšné zastoupení. Mezi žačkami ročníku 2005-2006 si Aurora Tlamichová doběhla na trati dlouhé 570 metrů pro druhé místo. Nástrahy trati zdolala v čase 2:38,00 a za o rok starší vítězkou zaostala o pouhou vteřinku, což při intervalovém způsobu startu není prakticky vůbec nic.

Kounice Aurora stupn

Mezi stejně starými kluky si obdobně vedl Šimon Slavík, který zaběhl druhý nejlepší čas 4:46. Mezi dorostenci na trati dlouhé 1100 metrů zvítězil David Martínek. Čas vítěze byl 4:40 a na stupně vítězů s ním vystoupil i druhý Lukáš Podolák (4:52).

Kounice Vasek Vojta David cil

Stejně dlouhou trať běželi i junioři resp. muži a mezi nimi hned čtveřice našich borců. Mezi nimi doslova zazářil Tomáš Martínek, který využil souboje s vítězem mužské kategorie, a zaběhl nejrychlejší čas 4:01 v historii závodu, když vylepšil svůj vlastní čas z loňska o dvě vteřiny. O tom, že v kategorii juniorů neměl Tomáš jiného soupeře než čas (a to doslova), nebylo pochyb. O druhé místo si to mezi sebou rozdali Vašek Jisl a Vojta Bouřil. Nakonec rozhodla jediná vteřina ve prospěch Vaška (4:40), Vojta skončil třetí (4:41). Čtvrtý do party Diviš Vekrbauer doběhl čtvrtý v čase 5:19.

Kounice Simon stupnKounice AuroraKounice David a Lukas stupnKounice DivisKounice Lukas Podol cilKounice Lukas PodolKounice Vasek Vojta DavidKounice TomasKounice Tomas2