Atletika Stará Boleslav

Jívácký osadní kros zdatným soupeřem probíhajícího MS v Londýně

Autor: vh, foto: jivak.cz,

Štítky: , ,

Protože česká reprezentace na právě probíhajícím světovém atletickém šampionátu právě nezáří (bez ohledu na včerejší titul Báry Špotákové), porozhlíželi jsme po výsledcích atletů ASB po zemích českých. A narazili jsme při tom (díky zvláštnímu zpravodaji z Loučeně) na Jívácký osadní kros. Na trati krosu dlouhé 8,5 kilometru si totiž v sobotu 5. srpna vyzkoušeli svou tempovou vytrvalost na závěr pětidenního soustředění kluci z tréninkové skupinky Jardy Urbana. A vytrvalec Vašek Jisl zde poprvé zvítězil nad mílařem Tomášem Martínkem.

Jivak Vasek Jisl cil2

Z Vaška Jisla roste výborný závodník a podle slov jeho trenéra, bychom se mohli od něj v roce 2018 dočkat skvělých výkonů na trati 5000 metrů. V Jívácké osadě to Vaškovi odsýpalo vskutku pěkně, když cílem proběhl v čase 32:17. V kategorii mužů do 39 let patřilo Vaškovi pěkné druhé místo. Tomáš Martínek měl na závěr drobné zdravotní problémy a soupeřit s Vaškem naplno tentokrát nemohl. V cíli byl Tomáš třetí ve stejné věkové kategorii v čase 33:54. A správným příkladem šel klukům i sám trenér. Jarda Urban starší zvládl kros v čase 39:07 a ve své věkové kategorii skončil osmý.

Jivak Vasek Jisl traJivak Tomas Martinek traJivak Jarda Urban na tratiJivak Tomas Martinek cilJivak Jarda Urban cilJivak Vasek Jisl stupn vitzJivak Tomas Martinek stupn vitzJivak Jarda Urban stupn vitz