Atletika Stará Boleslav

Honza Tesař vyrazil za obhajobou bronzu na univerziádu!!!

Autor: vh, foto: runtour.cz, cysnews.cz, atletika.cz, sport.cz a Martin Hunčovský,

Štítky: , , , , , , , ,

V předposledním prázdninovém týdnu probíhají na ostrově Tchai-wan hry světové univerziády. A na cestu za obhajobou bronzové medaile vyrazil s českou výpravou i Honza Tesař. V minulém týdnu se účastnil výcvikového kempu běžců na středních a dlouhých tratích pro členy SCM Tomáš Martínek. A uplynulý víkend byl opravdu velmi zajímavý. V sobotu se na Velké ceně Třebíče předvedl ve skvělém světle Fanda Schoval a naopak doufejme, že Petr Ogoun si schoval to nejlepší na nedělní ligu. V Liberci pak proběhl další ze série běžeckých závodů RunTour a díky Pavlu Vinduškovi a Lukáši Balounovi, máme v dětských kategoriích hned dva vítěze s visačkou ASB. No a závěr opět není pro slabé povahy, protože Jarda Urban mladší vybojoval v sobotu a v neděli třetí příčku na přeběhu deseti lužických sedmistovek!

Honza Tesař ve středu v ráno zahajuje cestu za obhajobou bronzu

Honza Tesař před dvěma lety v korejském Gwangju fantastickým závěrem ve finálovém závodu na 400 metrů vybojoval bronz za elitními čtvrkaři ve skvělém osobáku, kterým se stal druhým nejrychlejším čtvrtkařem české historie. Letos se Honza vydal do Tchai-pei za obhajobou, která bude ale nesmírně obtížná. Mezi přihlášenými čtvrtkaři nechybí obhájce zlata a také stříbrný medailista z LOH v Londýně 2012 Dominikánec Leguelin Santos nebo nám známý Polák Rafal Omelko. A ten právě bude Honzovým největším soupeřem v boji o postup z prvního rozběhu, který je na pořadu ve středu 23.8.2017 v 9:30 tamního času (3:30 našeho času). Přímo postupují první dva + dalších šest časem. Držíme palce a doufáme, že se Honza probojuje do čtvrtečního podvečerního semifinále.

Startovka Tesa

Tomáš Martínek na výcvikovém kempu SCM

Náš výborný dorostenecký středotraťař Tomáš Martínek se v minulém týdnu účastnil výcvikového kempu pro běžce středních a dlouhých tratích sdružených ve Sportovním centru mládeže. Pevně věříme, že Tomáš ve Vrchlabí nasbíral potřebnou sílu a zkušenosti do závěru venkovní sezóny.

Tomas Martinek SCM soustedni srpen

Sobota 19.8.2017 - Velká cena Třebíče

V sobotu se do Třebíče vydal František Schoval, aby na zdejší Velké ceně otestoval svou formu při zajímavém běžeckém dvojboji. Nejprve ve skvělém osobním rekordu 4:31,67 ovládl závod v běhu na jednu anglickou míli. Aby se pak následně "vyklusal" desítce, kde cílem proběhl třetí v čase 36:20,19. Škoda, že letos Fandovi kolidují ligová kola s triatlonovými závody, takže ho na dráze vidíme spíš sporadicky. Formu před posledním ligovým kolem testoval v Třebíči v soutěži dálkařů Petr Ogoun. Petr asi nemá třebíčský stadion příliš v lásce neboť celou soutěž bojoval s rozběhem. Měl několik nadějných dlouhých pokusů, bohužel vždy s malým přešlapem. Není tedy divu, že s jediným měřeným proběhnutým pokusem 5,03 metru skončil na chvostu startovního pole. Pevně věříme, že v neděli na Slavii v Edenu to už bude o něčem jiném. V Třebíči měl původně startovat i navrátilec Ondřej Novotný, kterého skolil ale jakýsi moribundus. A tak si zvědavci musí počkat, jak si Ondra povede na některém z dalších závodů.

Sobota 19.8.2018 - RunTour Liberec

V sobotu se rovněž konal další běžecký závod ze série RunTour, který se tentokrát přesunul do města pod Ještědem. A ve všech třech dětských závodech měla Atletika Stará Boleslav zastoupení. V běhu na 500 metrů dětí do 6 let od začátku až do cíle nenechal nikoho na pochybách o svém vítězství Lukáš Baloun, který cílovou pásku proťal v čase 1:58!

RuntourLiberec Lukas Baloun Tra

Jeho brácha Michal Baloun zase startoval v kategorii od 7 do 11 let na dvojnásobné distanci. A Michal se v početné konkurenci dokázal prosadit do první desítky, když finišoval v čase 3:41.

RuntourLiberec Michal Baloun finis

A v kategorii do patnácti let si oslavné fanfáry pro vítěze užil Pavel Vinduška, který ač měl v nohách náročné desetidenní soustředění, zvítězil na kilometrové trati v čase 3:14!

RuntourLiberec Pavel Vinduska trat

Sobota 19.8. - Neděle 20.8.2018 - Deset lužických sedmistovek

Mezi ultramaratonci si velmi slušnou pozici už vydobyl Jarda Urban mladší. A svou výkonnost potvrdil i o uplynulém víkendu, kdy si doběhl pro třetí pozici na "vražedném" závodu v běhu přes deset lužických sedmistovek. Na běžce čekala po oba dva dny porce 109 kilometrů (v sobotu 66 km + neděle 43 km). Na této trase na ně navíc čekalo převýšení více než 3000 metrů (v sobotu 1995 výškových metrů + neděle 1148 metrů).

Jarda Urban Luz10 2016

Sobotní etapu zvládl Jarda ve druhém nejlepším čase 5:56,35. V neděli pak zaběhl čtvrtý nejlepší čas 3:51,24. Celkově pak těsně uhájil třetí příčku se součtem 9:47,59. Vylepšil si tak výsledek z loňského roku o více než padesát minut a rovněž loňskou pátou příčku.

Jarda Urban Luz 10 2017