Atletika Stará Boleslav

Honza Tesař opět veze bronz z univerziády!!!

Autor: vh, foto: Jiří Kottas, 2017,

Štítky: ,

Stejně jako před dvěma roky z jihokorejského Gwangju veze Honza Tesař bronz ze světové univerziády z Tai-pei!!! Po výborném vystoupení v individuálních startech dokázal Honza skvěle rozběhnout i čtvrtkařskou štafetu, která po nervy drásajícím průběhu finále vybojovala konečnou třetí příčku!! No a abychom byli i trochu aktuální, zakončil včera Honza svou sezónu dalším bronzem, tentokrát jako host pražského Olympu na MČR družstev. No a kdo neviděl jeho finiš na čtvrtce s překážkami, tak ten přišel o hodně. Takový závěr předvedl naposledy na světové univerziádě ve finále hladké čtvrtky, takže rychle dohledejte stream Českého atletického svazu, protože to stálo za to!

Extraliga Plzen 318

Sobota 27.8.2017 – Rozběhy štafet na 4 x 400 metrů

Honza Tesař se letos stal jedním z nejvytíženějších dospělých reprezentantů. Pokud vezmeme v potaz jeho starty na halovém evropském šampionátu v Bělehradu, na mistrovství světa štafet na Bahamách, na mistrovství Evropy družstev a konečně i na světové univerziádě, tak v sobotu se prezentoval v reprezentačním dresu již po deváté!!! Česká čtvrtkařská štafeta měla určitě ambice na postup do finále, byť byla poskládána trochu provizorně. Do rozběhů reprezentační kvarteto nastupovalo ve složení Honza Tesař, Lukáš Hodboď, Martin Juránek a Vít Müller. Přičemž jen Honza s Vítem byli letos tradičními členy české štafety, Lukáš Hodboď se letos soustředil na půlku a Martin Juránek zase na dlouhé překážky.  V tomto složení kluci nastoupili i do druhého z rozběhů a Honza závod rozběhl výtečně, když předával jako první se změřeným časem 46,7. Lukáš Hodboď na druhém úseku první místo udržel, ale Martin Juránek na třetím zaběhl vůbec nejhorší čas a česká čtveřice se rázem ocitla na třetím místě. Na posledním úseku tak přímý postup zachraňoval Vít Müller, který si nakonec dokázal poradit s finišmanem Austrálie. K radosti domácích fanoušků v tomto rozběhu zvítězili domácí reprezentanti (3:07,35). Česká štafeta postoupila rovněž přímo do finále s časem 3:08,88 a do finále se nakonec časem 3:09,66 kvalifikovala i Austrálie.

Neděle 28.8.2017 – Honza Tesař dvojnásobný bronzový medailista ze světové univerziády

Po dvou letech Honza Tesař opět veze ze světové univerziády bronz. Ve finálovém běhu už nestartovali žádní nazdárci, ale naše čtveřice nechtěla určitě hrát druhé housle. A tak na třetím úseku startoval místo nevýrazného Martina Juránka další půlkař Filip Šnejdr, který v Tai-wanu vypadal v mnohem lepším světle. Honza finálový závod rozběhl opět skvěle, byť na nejlepšího dominikánského sprintera viditelně neměl. Štafeta Dominikánské republiky prakticky už rozhodla hned v úvodu, ale Honza v osmé dráze zaběhl opět velmi dobře (46,9) a předával na třetím místě. Lukáš Hodboď běžel rovněž velmi dobře, po většinu úseku držel druhé místo, ale v závěru mu začalo docházet a jen tak tak, že vůbec v pádu předal Filipu Šnejdrovi. Filip Šnejdr udržel velmi dobrým výkonem naděje na bronz protože za vedoucími Dominikánci se už urvali Američané. I třetí předávka však byla doslova hororová, když Filip Šnejdr při předával Vítovi Müllerovi doslova v objetí s kanadským finišmanem. Nicméně se povedlo a Vít Müller upaloval směrem k cíli na třetí pozici. Brzy se však na něj k radosti publika na stadionu dotáhl domácí závodník a celou protilehlou rovinku a druhý oblouk se oba borci doslova přetlačovali. Vítek dokázal udržet výhodnější pozici u mantinelu a v cílové rovince se pomalu domácímu borci začal vzdalovat. Cílem proběhl v čase 3:08,18 a české kvarteto tak mohlo (skoro) na závěr sezóny slavit bronz! Gratulujeme!!!

Pro úplnost dodejme, že jednoznačně zvítězila čtveřice z Dominikánské republiky v čase 3:04,34 před štafetou Spojených států amerických (3:06,68). Náskok na čtvrtého byl nakonec ještě větší protože domácí kvarteto bylo diskvalifikováno a čtvrtá tak doběhla čtveřice Austrálie v čase 3:09,21. České kvarteto tak získalo poslední třetí medaili celé české výpravy (všechny medaile získali atleti – zlato Radek Juška a bronz Kristiina Mäki). A pro toho, kdo by tvrdil, že bronz z univerziády nemá žádnou cenu, jen dodejme, že kluci ve finále zaběhli lepší čas než naše áčková štafeta v B finále na Mistrovství světa na Bahamách!!! Záznam dramatického finále můžete shlédnout zde. https://www.youtube.com/watch?v=zgcvlJbUMMk&feature=player_embedded

Neděle 10.9.2017 – Mistrovství ČR družstev – Plzeň

Na úplný závěr sezóny Honza Tesař startoval jako host v dresu pražského Olympu na Mistrovství ČR družstev, které tuto neděli na svém stadionu pořádal Atletický klub Škoda Plzeň. A Honza se Olympu mnohonásobně vyplatil, když v individuálních startech připsal 18 bodů a v obou štafetách pomohl k dalším 17 bodům!!! Ale pěkně popořádku.

Extraliga Plzen 209

V chladném počasí se Honza na plzeňské dráze nejprve představil na hladké čtvrtce. A jako jediný dokázal po celou dobu závodu držet tempo se silnou trojicí z pražské Dukly a reprezentačními kolegy Pavlem Maslákem, Danielem Němečkem a Patrikem Šormem. Do cílové rovinky Honza vbíhal v závěsu za dvojicí Němeček Maslák, která si to rozdala nakonec o vítězství. Nakonec zvítězil Daniel Němeček (47,41) před Pavlem Maslákem (47,45), který závěr viditelně vypouštěl. Honza na poslední padesátce trochu vytuhnul a dostal se tak před něj i třetí zástupce Dukly Patrik Šorm (47,73). Honza doběhl čtvrtý v čase 47,83 a Olympu připsal 8 bodů.

Extraliga Plzen 321

Za hodinku a něco už na Honzu čekala další čtvrtka, tentokrát s překážkami. A i tento běh byl skvěle obsazený, když s výjimkou Víta Müllera z Hradce Králové a Matěje Macha z pražské Slavie byla na startu celá česká špička. Hned od startu vystřelili dopředu Michal Brož z Dukly a Martin Tuček z brněnského VSK a na dvoustovce se na ně dotáhl i druhý brněnský zástupce Martin Juránek. Honza začínal pomaleji a držel si svůj vlastní rytmus. Do cílové rovinky vbíhal s obrovskou ztrátou, ale na posledních dvou překážkách zabral a závěrečný finiš, to byla ze strany Honzy jedna báseň. Zatímco moderátor na stadionu velebil neuvěřitelně vyrovnaný souboj o vítězství mezi trojicí Brož-Tuček-Juránek, Honza se na poslední padesátce přes ně přehnal a nakonec celkem přesvědčivě zvítězil v čase 52,07. Druhé místo vybojoval Tuček (52,25) před Brožem (stejný čas) a čtvrtý finišoval Juránek (52,30). Takový závěr, jak sám Honza po doběhu říkal, jsme od Honzy už dlouho neviděli. Naposledy snad ve finále na univerziádě, kdy si z prakticky beznadějně poslední pozice před cílovou rovinkou doběhl v životním závodě pro bronz!

Na závěr programu mistrovství se Honza opravdu nenudil. Nejprve byl členem štafety na 4x100 metrů, která za Olymp běžela ve složení Holibka, Desenský, Tesař a Procházka. A tato čtveřice v nabité konkurenci a ve velmi vyrovnaném závodu doběhla třetí v čase 41,70. Stejná čtveřice jen v jiném pořadí bojovala o co nejlepší výsledek i v dlouhé štafetě. Celý závod bojovala za bezkonkurenční Duklou trojice štafet o druhé místo. Honza přebíral kolík od Jáchyma Procházky na posledním úseku na třetí příčce a do závěrečného okruhu vbíhal současně s Filipem Šnejdrem ze Slavie a borcem z áčkové štafety VSK Univerzita Brno. Na svém úseku však nedal soupeřům žádnou šanci a cílem proběhl druhý v čase 3:17,86. Pro Honzu i pro Olymp se jednalo o zdařilý závěr sezóny, ozdobený třetí příčkou v konečném pořadí na MČR družstev.

Extraliga Plzen 204Extraliga Plzen 205Extraliga Plzen 206Extraliga Plzen 208Extraliga Plzen 317Extraliga Plzen 319Extraliga Plzen 320