Atletika Stará Boleslav

Družstvo přípravky na druhém místě ve středních Čechách!

Autor: vh, foto: p. Přibyl,

Štítky:

V sobotu 23.9.2017 jsme pořádali finále Krajského přeboru družstev přípravky. Rok od roku nám finálové závody bobtnají a letos se do finále přihlásilo už 28 družstev. V nesmírně vyrovnané soutěži vybojovalo naše družstvo A skvělou druhou příčku a jen chloupek je dělil od celkového vítězství. Velmi dobře si vedlo i naše o dost „mladší“ Béčko, které skončilo na pěkném třináctém místě!!!

Finale vsichni

I na letošním finále pro všechny oddíly platila možnost postavit hned dvě desetičlenná družstva přípravky. A samozřejmě náš oddíl této možnosti využil a v Houštce se tak představila dvacítka domácích závodníků, kteří nám svými výsledky udělali velkou radost. Konečný výběr provedly vedoucí trenérky obou družstev Nikola Brejchová a Tereza Šprynaová. Bohužel z Áčka z důvodu nemoce vypadl jeden z předpokládaných lídrů Vojta Sadil, a i v béčku na poslední chvíli došlo ke změnám a příležitost dostali i kluci ročníku 2009. Složení našich družstev nakonec vypadalo následovně:

Áčko:

Dřevo Tomáš, Korbel František, Motl Eliáš, Sadil Ondřej, Černá Klaudie, Tlamichová Aurora, Slavík Šimon, Hruška Matyáš, Přibyl Zdeněk a Baloun Michal.

Béčko:                

Pastyříková Lucie, Vostrá Ela, Kubeš Štěpán, Kindová Kristýna, Čížek Bedřich, Štoček Martin, Brejcha Patrik, Motl Alex, Motl Jonáš a Vomastek Filip.

Výborná padesátka na začátku

Ve finálovém kole děti závodily v těchto disciplínách: běh na 50 metrů, dálka s rozběhem s odrazem z pásma, hod raketkou a závěrečná štafeta na 8x200 metrů. Do výsledku družstva se opět v každé z individuálních disciplín počítalo osm nejlepších umístění. Naše družstva zahajovala soutěž během na padesát metrů.

V součtu osmi nejlepších časů naše Áčko skončilo na padesátce na výborném druhém místě za vítěznými Neratovicemi. Naše Béčko v této disciplíně vybojovalo místo jedenácté. Skvěle si vedla trojice kluků, která se mezi 280 startujícími vešla do první desítky. Nejlépe zaběhl pátý Fanda Korbel (7,74). Na osmé příčce figuroval Šimon Slavík (7,82) a první desítku uzavíral Eliáš Motl (7,86).

 

Hod raketkou je naší výstavní disciplínou, ale tentokrát se v ní tolik nedařilo

Na druhou disciplínu jsme se těšili neboť měla podpořit naše medailové ambice a ve většině letošních kol jsme v ní neměli soupeře. Tento předpoklad se ale zcela nenaplnil, když opět nejlépe vyšla raketka neratovickému áčku. Naše Áčko ale moc neztratilo a zejména díky třetímu nejdelšímu výkonu v soutěži Eliáše Motla (46,21 metru) dokázalo s přehledem udržet druhou příčku. Do desítky se ještě podíval Tomáš Dřevo s výkonem 37,47 metru. Béčko zaznamenalo v hodu raketkou svůj nejlepší výsledek, když skončilo na desátém místě.

Dvacet centimetrů chybělo k vítězství v dálce a jak se nakonec ukázalo i v celém finálovém závodě

Soutěž v dálce byla neuvěřitelně vyrovnaná, když se první tři družstva srovnala do dvou decimetrů. Hned pětice závodníků našeho Áčka dokázalo  překonat čtyřmetrovou hranici. Nejdále skočil Eliáš Motl, který s výkonem 4,33 metru skončil čtvrtý. Výborně si ale vedli i osmý Ondra Sadil (4,23 metru), třináctá Aurora Tlamichová (4,12 metru), šestnáctý Fanda Korbel (4,06 metru) a sedmnáctý Šimon Slavík (4,03 metru). I přesto naše družstvo skončilo až třetí, když na první Říčany ztratilo titěrných 20 centimetrů a na Neratovice jen pět centimetrů. Velmi dobře si vedlo i Béčko, které skončilo na místě jednáctém.

Dramatické finále štafet

Před startem závěrečné štafety na 8x200 metrů se horečnatě počítalo průběžné pořadí, aby bylo jasné jak si jednotlivá družstva stojí a podle průběžného pořadí byly nasazována do jednotlivých běhů. Těch bylo celkem šest a my díky nasazení věděli, že Áčko je průběžně do pátého místa a béčko do desátého. Áčková štafeta od začátku držela kontakt s čelem a na třetím úseku jí vytáhl Šimon Slavík na úplné čelo a od té doby náskok naší štafety narůstal a proběhla jednoznačně první v čase  4:06,91 a díky tomu se z průběžného třetího místa posunulo na konečnou stříbrnou pozici!!! Našemu béčku se naopak průběžnou desátou pozici udržet nepodařilo, když výsledný čas ve štafetě zaznamenalo 4:35,11 a to byl až osmnáctý nejlepší čas. V celkovém pořadí znamenalo propad na třináctou pozici, ale i to je moc pěkný výsledek!!!

Finale stupn

Vítězství tedy obhájilo družstvo Neratovic, druhé skončilo naše A družstvo, které odsunulo na třetí příčku loni stříbrné Říčany. Celkové pořadí nakonec vypadalo následovně:

1. Neratovice A                                   1120

2. Atletika Stará Boleslav    A          1090

3. Sokol Říčany a Radošovice A            1070

4. Sokol Kolín A                                    910

5. Lokomotiva Rakovník                         900

6. Atletika Líbeznice                              890  

7. Lokomotiva Beroun A                        850

   AO Střela Žebrák A                            850

9. Sporting Příbram A                           830

10. Neratovice B                                   730

11. SKP Nymburk A                              710

12. AC TEPO Kladno A                          700

13. Atletika Stará Boleslav B            660

14. SKP Olympia Kutná Hora A              650

15. Slavoj Český Brod A                        600

16. Sokol Roztoky                                 530

17. Sokol Kolín B                                  520

18. SKP Nymburk B                              450

19. Sokol Říčany a Radošovice B            360

      Atletika Líbeznice B                         360

21. Lokomotiva Beroun B                      280

     Olymia Kutná Hora B                       280

23. Sokol Zlatníky A                              240

24. AC TEPO Kladno B                           230

25. AO Střela Žebrák B                         160

26. SKP Olympia Kutná Hora B              140

27. Slavoj Český Brod B                        130

28. Sokol Zlatníky B                               40.

Na závěr patří poděkování čerstvé mamince Aleně Tesařové za bezvadné sestavení časového harmonogramu, který se i přes nárůst počtu družstev podařilo skoro přesně splnit. Jindře Pluhařové za sestavení sboru rozhodčích, bez kterých by to splnit nešlo. Nikole Brejchové a Tereze Šprynarové  za vedení našich družstev. A všem rozhodčím, trenérům, mladým závodníkům a rodičům za jejich pomoc při organizaci závodů!

Kompletní výsledky závodů zde.

Fotogalerie od Zdeňka Přibyla bude příští týden.