Atletika Stará Boleslav

Červenec byl plný pozoruhodných výkonů našich běžců!

Autor: vh, foto: mum.ultracau.cz, zš kounice, Eduard Erben, zdroj: zlaty-tyden.cz,

Štítky: , , , , ,

Výsledkové listiny v průběhu července neplnili jen naši mladí reprezentanti a další elitní závodníci na dráze. Ale pravidelně je plní naši běžci na silničních závodech, na přespolních bězích nebo i na dráze, jako tomu bylo i v případě Zátopkova zlatého týdne. Toho se zúčastnil i František Doleček, který však byl v permanenci i na dalších závodech! Jarda Urban mladší zase zvládl v sedmi dnech sedm maratónů na Moravském ultramaratonu! No a patnáctistovku na Memoriálu Petra Šimka v Kounicích doslova ovládli kluci z ASB! Ale pěkně po pořádku..

Neděle 2.7.2017 – Pardubická pětka na dráze

Svůj první červencový start absolvoval František Doleček v Pardubicích, kde si zaběhl klasickou Pardubickou pětku na dráze. A tu František tentokrát zvládl za 35:09,75 jako třiadvacátý.

2.-8.7.2017 – 25. ročník Moravského ultramaratonu

Někomu stačí ke splnění snu jednou za život si zaběhnout půlmaratón. Někomu stačí jednou za život zaběhnout si maratón. Někomu ani to nestačí a zaběhne si sedm maratónů v průběhu jednoho týdne. To je i případ Jardy Urbana mladšího, který se první červencový týden zúčastnil 25. ročníku Moravského ultramaratónu, kde na závodníky čekala v okolí Brna porce 301 kilometrů v sedmi etapách.

MUM Jarda Urban

Asi největším vítězstvím bylo pro Jardu, že se v pořádku dostal do cíle, ale navíc se tam dostal ve výborném čase. V první etapě doběhl Jarda patnáctý v čase 3:58:46. Ve druhé etapě si zaběhl nejlepší výsledek, když cílem proběhl v šestém nejlepším čase 3:46:14. Třetí etapu zvládl jako devátý (3:50:07) a ve čtvrté skončil sedmý (3:45:01). V páté etapě zaběhl vůbec nejrychleji (osmý v čase 3:37:16). V šesté etapě (3:53:11) a poslední sedmé etapě (3:48:19) obsadil sedmou příčku. A sedmé místo patřilo Jardovi i v celkovém pořadí, když po 26 hodinách, 38 minutách a 54 vteřinách proťal cílovou pásku v Lomnici u Tišnova. KLOBOUK DOLŮ!

MUM Jarda Urban v cili

Sobota 15.7.2017 – 4. Východočeská veteraniáda – Nová Paka

Další červencové starty si nechal František Doleček na polovinu měsíce, když si udělal výlet do Nové Paky na čtvrtou Východočeskou veteraniádu. No on to žádný výlet nebyl neboť František si zde zaběhl docela náročný běžecký dvojboj. Na čtvrtce skončil šestý, když jeden ovál zvládl za 1:50,78. A patnáctistovku František tentokrát zvládl za 8:50,63 jako sedmý.

Sobota 15.7.2017 – 38. ročník Memoriálu Petra Šimka - Kounice

V sobotu patnáctého se naše pozornost upřela i do Kounic, kde se konal již 38. ročník Memoriálu Petra Šimka. Pod bedlivým dohledem ředitele závodu a trenéra v jedné osobě Jardy Urbana staršího, zde startovala trojice našich mladých běžců na trati dlouhé 1500 metrů, kteří trenérovi udělali svým vystoupením radost. Cílem totiž v závodě do 15 let jako první proběhl David Martínek, který zvládl tuto distanci v čase 4:57. Hned za ním cílem proběhl Lukáš Podolák, který finišoval v čase 5:05. A po chvíli čekání se do cíle přiřítil třetí Šimon Slavík. Šimon si do výsledkové listiny zapsal čas 5:46 a není prakticky třeba dodávat, že v kategorii kluků do 12 let zvítězil.

Kounice Simek David Martinek cilKounice Simek Lukas Podol cilKounice Simek Simon Slavik cilKounice Simek David Martinek a Lukas Podol stupnKounice Simek Simon Slavik stupn

20.-27.7.2017 – 10. ročník Zátopkova zlatého týdne - Praha

Na oslavu památného zlatého hattricku Emila Zátopka na olympijských hrách v Helsinkách v roce 1952, se už podesáté sešli vytrvalci ve druhé polovině července, aby zvládli během jediného týdne stejnou nálož kilometrů. Ve čtvrtek 20. července začal Zátopkův zlatý týden během na 10000 metrů a mezi účastníky nechyběl ani František Doleček. Ten desítku zvládl v čase 1:14:02,27 a v kategorii mužů do osmdesáti let skončil třetí.

Dolda v cili ZZT1

O čtyři dny později v pondělí 24. července čekala na závodníky stejně jako na Zátopka pětikilometrová distance. Poloviční trať zvládl František v čase 34:09,59 a ve své věkové kategorii tentokrát vystoupal na stříbrnou příčku. Není se co divit, že ve svém věku František vyměnil závěrečný maratón za druhou desítku (i tak se jedná o úctyhodný výkon). Ve středu 27. července jí František zakončil celý týden v čase 1:21,39. V konečném hodnocení kategorie C (10000m – 5000 m – 10000m) skončil s výsledným časem 3:09:50,86 na jedenadvacáté pozici. Mezi stejně zkušenými borci pak bral bronzovou příčku. Rovněž nezbývá dodat než…KLOBOUK DOLŮ!

Dolda v cili ZZT