Atletika Stará Boleslav

Atleti ASB táhli školní výběry za úspěchy ve Středoškolském poháru a Atletickém čtyřboji

Autor: vh, foto: Jiří Kottas, 2017, Markéta Česneková,

Štítky: , , , , , , , ,

Další ohlédnutí zpět patří školním závodům. Zatímco jarní část školního roku patří Poháru Rozhlasu, tak podzim je věnován Středoškolskému poháru v atletice. V něm se povedlo jak družstvu dívek, tak chlapců z brandýského gymnázia přes okresní kolo v Houštce a krajské finále v Kolíně do celostátního finále v Břeclavi. Za tímto úspěchem táhli obě družstva mladí atleti ASB jmenovitě: Viktorie Malíčková, Barbora Veselá, Kristýna Korelová, Kačka Trnková, Lucka Nedvědová, Veronika Nedvědová, Veronika Procházková, Valentina Wenigová, Vojta Korel, Tomáš Martínek, David Martínek, Diviš Vekrbauer, Vojta Bouřil a Jakub Klasna. V okresním kole a krajském finále jsme navíc mohli v dalších školních družstvech Kačku Tvrdou, Caroline Grygarovou a Vaška Jisla. Zcela nečekaně se pak na podzim rozběhl i Atletický čtyřboj pro základní školy, kde jsme pořádali jak okresní, tak krajské kolo. A na nich přepisovali oddílové tabulky Sabina Šeflová a Pavel Vinduška.

Úterý 19.9.2017 – Okresní kolo Středoškolského poháru – Nymburk

Středoškolský pohár se naplno rozběhl ve třetím zářijovém týdnu a nejprve jsme naší pozornost upnuli do Nymburka, kde barvy místního Gymnázia Bohumila Hrabala hájili Kačka Tvrdá a Vašek Jisl.

Stredoskolsky pohar Nymburk 029

Zatímco Kačka pomohla svými výkony na hladké šedesátce (druhá za 7,9), dvoustovce (první v čase 26,5) a ve štafetě na 100-200-300-400 metrů k postupu dívčího družstva. Vaškovi výkony resp. vítězství na patnáctistovce (4:28,0) i ve výšce (1,75 metru) a jeho podíl na třetím místě ve štafetě nymburským klukům k postupu nepomohly.

Fotogalerie z Nymburka od Jiřího Kottase zde.

Kompletní výsledky zde.

Stredoskolsky pohar Nymburk 136

Středa 20.9.2017 – Okresní kolo Středoškolského poháru – Houštka

O den později jsme na stadionu v Houštce ve spolupráci s MDDM Čelákovice a Gymnáziem Brandýs pořádali stejnou úroveň závodů pro okres Praha-Východ. O postupu obou družstev z brandýského gymnázia nebylo pochyb a většina atletů závody absolvovala v tréninkovém tempu. Velkým plusem byla účast fotografa Jiřího Kottase, kterému tímto děkujeme za fotky (i za ty z Nymburka).

Stredoskolsky pohar Houstka 010

V družstvu děvčat ještě nestartovala nejčerstvější posila Bára Veselá. Za zmínku stojí zejména sólo závod Kristýny Korelové na půlce 2:29,5 a také vítězství Lucky Nedvědové ve výšce (1,63 metru) a Veroniky Nedvědové v dálce (4,95 metru). Holky s přehledem zvítězily, přičemž k postupu do krajského finále jim stačilo průměrných 7040 bodů. V dresu gymnázia Čelákovice zase velmi dobře bojovala Caroline Grygarová, které se dařilo zejména ve výšce, kde dokázala překonat laťku nastavenou na 1,55 metrech.

Stredoskolsky pohar Houstka 153

Mezi kluky se ve velmi dobré formě předvedl zejména Vojta Korel, který jednoznačně opanoval jak soutěž dálkařů (5,91 metru), tak v kouli (16,26 metru). Dvě vítězství si v pohodě připsal i Tomáš Martínek, který v poklidu proklusal cílem patnáctistovky v čase 4:45,8 a na čtvrtce zaběhl čas 55,3. Kluci nakonec posbírali celkem 8074 bodů.

Fotogalerie s okresního kola v Houštce zde.

Kompletní výsledky zde.

Stredoskolsky pohar Houstka 172

Středa 27.9. – Okresní kolo Atletického čtyřboje – Houštka

Na začátku září se kde se vzaly, tu se vzaly peníze na uspořádání soutěže základních škol Atletický čtyřboj a ASB se uvolila spolupořádat okresní i krajské této soutěže. Už tak hektické září nám zamotalo hlavu ještě více.

Mezi kluky soutěžilo celkem devět družstev a v jejich složení jsme mohli napočítat i desítku našich mladých atletů. První družstvo ZŠ ze Staré Boleslavi táhli za vítězstvím Michael Štefl a Prokop Málek. Michael zvítězil v kouli (10,09 metru) a byl třetí ve výšce (1,59 metru). Prokop byl zase třetí na šedesátce (7,86) a celkově získal druhý největší počet bodů. K vítězství reprezentantům staroboleslavské základky tentokrát stačilo 6844 bodů.

DSC 4856

Vidět, ale byli i další závodníci ASB reprezentující jiné školní ústavy. Jakub Holec například dokázal překonat laťku na 1,65 metru a vytvořil si tak pěkný nový osobák. Na hladké šedesátce byl zase nejrychlejší Adam Raška, který finišoval v čase 7,76. A na kilometru zvítězil Richard Česnek s časem 3:11,82.

DSC 5427

Mezi děvčaty jsme napočítali rovnou patnáct závodnic oblékající barvy ASB. Na rozdíl od soutěže kluků se však z vítězství radovalo družstvo ZŠ a MŠ Palachova. Jednoznačným tahounem družstva byla Aneta Ruttová, která kralovala na hladké šedesátce (8,72) a v dálce (4,48 metru). Adéla Zalabáková zase zaběhla nejrychlejší půlku dne (2:46,50). Děvčatům z Palachovky zajistil vítězství celkový součet 6168 bodů.

DSC 4774

Za zmínku stojí určitě i výkony Sabiny Šeflové, která ve výšce dokonce stanovila nový oddílový rekord mladších žákyň. Jeho nová hodnota činí 1,46 metru. Gratulujeme!!! Sabina se navíc činila i v hodu míčkem, kde skončila díky výkonu 40,48 metru jen o pár centimetrů druhá. V kouli převedla nejdelší výkon dne Martina Truhlaříková (8,48 metru).

Fotografie od Markéty Česnekové zde.

Kompletní výsledky kluků zde.

Kompletní výsledky holek zde.

Úterý 3.10. – Krajské finále Středoškolského poháru – Kolín

Počasí účastníkům krajského finále Středoškolského poháru v Kolíně vůbec nepřálo. Družstvům děvčat a nakonec i kluků jako by vydatný déšť, ale nevadil. Obě družstva si totiž u sousedů v Polabí vybojovali postup do celorepublikového finále!!!

Stredoskolsky pohar Kolin 379

Jednoznačné to bylo u děvčat, které na deštivém stadionu nenašli přemožitelky a s celkovým součtem 8386 bodů si vybojovala jistý postup (mimochodem na divokou kartu pak ve finále startovaly i děvčata z druhého Gymnázia Příbram a dokonce i třetího Gymnázia a SOŠP Čáslav). Skvěle si vedly v běžeckém dvojboji na dvoustovce a osmistovce Kíťa Korelová (27,66 a 2:22,88) a Bára Veselá (27,53 a 2:26,49). Obě holky navíc s dvojčaty Nedvědovými ovládli štafetu na 100-200-300-400 metrů v čase 2:23,38. Lucka Nedvědová ovládla výšku s výkonem 1,58 metru a navíc ji podpořila i třetí Veronika Nedvědová (1,50 metru). Veronika společně Viktorií Malíčkovou přidaly velmi slušný bodový příděl za shodný výkon 4,70 metru v dálce. A k prvnímu místu přispěla i moc pěkným třetím místem za 9,90 metru v kouli Kačka Trnková.

Stredoskolsky pohar Kolin 037

V Kolíně se rovněž činila i Kačka Tvrdá, která zaběhla čtvrtou nejrychlejší šedesátku dne za 8,20. A neztratila se ani na dvoustovce, když ovládla druhý nejrychlejší rozběh v šestém nejlepším čase 27,71. Svým dílem přispěla i ve štafetě a zejména díky jejím výkonům skončilo družstva Gymnázia Bohumila Hrabala z Nymburka na šestém místě.

Stredoskolsky pohar Kolin 007

Kluci z brandýského gymnázia se museli obejít bez Vojty Bouřila, ale v Kolíně ze sebe vymáčkli to nejlepší a nakonec nestačili pouze na družstvo Gymnázium Jiřího z Poděbrad v čele s výborným Kolíňákem Štěpánem Hamplem. Jenže ani on nestačil v dálce na skvělého Vojtu Korela, který si skočil osobák 6,24 metru a soutěž dálkařů ovládl. A když Vojta přidal i výrazné vítězství v kouli (16,21 metru) mohl ho i v chladu hřát velmi dobrý pocit ze svého působení na kolínském stadionu. Jiný rychlostní stupeň zařadil na patnáctistovce i Tomáš Martínek, který zvítězil v čase 4:04,95!!! Tomáš navíc opět přidal velmi cenné body na čtvrtce (54,90) a společně s Jakubem Klasnou pomohli ve štafetě k pěknému času 2:13,33. Družstvo na krajském kole posílil i mladší z rodu Martínků David, který zaběhl pátou nejrychlejší patnáctistovku 4:31,83.

Stredoskolsky pohar Kolin 184

V krajském finále Středoškolského poháru v atletice tedy ovládlo poděbradské gymnázium s celkovým součtem 9046 bodů. Kluci z Brandýsa ale celkově posbírali 8841 bodů a díky tomuto skvělému počinu si rovněž vysloužili pozvání na celostátní finále do jihomoravské Břeclavi!!

Fotogalerie z Kolína od Jiřího Kottase zde.

Celkové výsledky z krajského finále zde.

 

Čtvrtek 5.10. – Krajské finále Atletického čtyřboje – Houštka

První říjnový týden nebyl vhodným pro atletiku. Po průtrži mračen na úterním krajském finále Středoškolského poháru v Kolíně, čekalo ve čtvrtek prakticky stejné počasí i na účastníky krajského finále Atletického čtyřboje na našem stadionu v Houštce. Po dohodě vedoucích družstev se tak konala výška v malé tělocvičně na stadionu a tato skutečnost možná stála kluky ze ZŠ Stará Boleslav postup do celorepublikového finále.

V jejich dresu opět nastoupili Michael Štefl a Prokop Málek. Prokop zazářil nejrychlejší šedesátkou (7,88) a velice solidním výkonem v kouli (9,59 metru). Navíc byl nejúspěšnějším ze všech startujících co do celkového bodového součtu. Jak už jsme ale psali, oba kluci zaostali daleko za svým maximem ve výšce, kde z kratšího náběhu dokázali překonat pouze 1,49 metru. Michaelovi navíc tentokrát nevyšla ani koule (pouze 8,55 metru). Kluci nakonec obsadili třetí příčku s celkovým součtem 6991 bodů, přičemž na první příčku ztratili více než tři sta bodů. Mimo soutěž se v běhu na 1000 metrů představil Pavel Vinduška a představení to bylo více než povedené. Pavel totiž zvládl dva a půl okruhu za 3:01,56 a stanovil tak nový oddílový rekord v kategorii mladších žáků!!! Rovněž gratulujeme!!!

Děvčata z Palachovky si mohla o postupu nechat jen zdát. Na vítězné družstvo ztratila skoro 2000 bodů. V nepříznivém počasí tentokrát obstála pouze Aneta Ruttová, která si zaběhla osobák na hladké šedesátce (8,60) a v dálce skočila solidních 4,28 metru.

Kompletní výsledky kluků zde.

Kompletní výsledky holek zde.

Úterý 10.10. – Republikové finále Středoškolského poháru - Břeclav

Velkého úspěchu dosáhli kluci z brandýského gymnázia v roce loňském, když v republikovém finále Středoškolského poháru obsadili čtvrté místo!!! I letos nebyli daleko od medaile, ale nakonec odjíždějí z Břeclavi s osmou příčkou. Letos jim ve vlaku ale dělalo společnost i družstvo děvčat. A nejen společnost, protože ani holky v Břeclavi nepropadly a odvážejí si odtud sedmé místo!

Stredoskolsky pohar Breclav 370

Finále v Břeclavi bylo mezi kluky velmi napínavé. O vítězství družstva ze Střední průmyslové školy v Táboře nebylo pochyb, ale o stupně vítězů a vlastně o umístění v první desítce zuřil urputný boj a v něm hráli významnou roli i kluci z Brandýsa. Když hlasatel na stadionu v Břeclavi hlásil, že kluci po čtyřech disciplínách vedou, jako by vlil Tomáši Martínkovi ve finiši čtvrtky do žil novou krev. V chladném a deštivém počasí nakonec kluci získali celkem 8948 bodů (o šedesát více než loni). Na třetí příčku ztráceli necelých devadesát bodů a v nesmírně vyrovnané soutěži obsadili osmé místo. Skvěle si opět vedl v nabité konkurenci Vojta Korel, který v kouli obsadil za dorosteneckými reprezentanty bratry Forejtovými třetí příčku za 16,16 metru. A Vojta nezklamal ani v dálce, kde si zapsal rovných šest metrů. Velmi pěkný závod na patnáctistovce zaběhl nakonec třetí Tomáš Martínek (4:04,88). Na stejné trati si ve druhém rozběhu vedl skvěle i jeho bratr David Martínek, který si v Břeclavi doběhl pro nový osobák (4:24,82).

Stredoskolsky pohar Breclav 103

Soutěž dívčích družstev pro sebe jednoznačně rozhodlo trutnovské gymnázium. O druhé až páté místo byl velký boj, ale v něm bohužel holky z Brandýsa chyběly. Asi nejvíce tratily v kouli, kde tentokrát chyběly Valentina Wenigová a Kačka Trnková. I tak, ale holky můžou být hrdé, protože jinak předváděly moc pěkné výkony. Kristýna Korelová (2:20,77) i Bára Veselá (2:21,65 v sólo závodě) byly ozdobou na půlce. Velmi dobře si vedly ve výšce třetí Lucka Nedvědová (1,60 metru) i pátá Veronika Nedvědová (1,52 metru). Veronika navíc přidala i solidních 4,96 metru v dálce a v dálkařském sektoru se radovala Viktorie Malíčková z nového osobáku 4,90 metru. Skvěle si vedlo kvarteto Malíčková, Nedvědová, Veselá a Korelová ve štafetě, kde zaběhlo třetí nejlepší čas s minimální ztrátou na vítěze (2:22,25). Holky nakonec posbíraly celkem 8427 bodů a na šesté místo ztratily necelých padesát bodů.

Fotografie od Jiřího Kottase zde.

Kompletní výsledky z republikového finále zde.

Stredoskolsky pohar Breclav 264Stredoskolsky pohar Breclav 186Stredoskolsky pohar Breclav 115Stredoskolsky pohar Breclav 445