Atletika Stará Boleslav

Závěrečné kolo závodů atletické přípravky

Autor: vh,

Štítky:

V pátek 20.9.2013 jsme pořádali poslední 5. kolo závodů atletické přípravky a na start se letos podruhé postavily i nejmenší děti z atletické školky včetně dětí z nové skupinky trenérky Katky Mayerové. I přes počáteční nepřízeň počasí a zvlhý prach v nábojích ve startovací pistoli jsme nakonec vše zvládli. Závody provázela i akce na podporu klubu ze strany rodičů a rodiče si sami na vlastní kůži mohli vyzkoušet pocity malých závodníků ve vloženém závodu v běhu na 100 metrů.

Navzdory počasí rekordní účast malých atletů

Takže nejprve opět o počasí. Předpověď na pátek nevypadala moc nadějně, šance že uvidíme sluníčko byla prachbídná. Navíc meteoradar ukazoval hodinu před závody, že se na Houštku žene vydatná přeháňka vrcholící v době startu závodů. Radar se o mnoho nemýlil, přesně ve třičtvrtě na tři se spustil déšť přímo uprostřed vrcholícího rozcvičení malých závodníků. Děti však ukázaly, že nejsou z cukru (tak jako většina nabízených dobrot) a malou přeháňku bez mrknutí oka zvládly. Stejně tak se pak vyrovnaly s nástrahami mokré dráhy po celou dobu závodů. A i když nebylo s ohledem na líté boje o pády nouze, vždy se děti zvedly a do cíle doběhly. Počasí však narušilo časový harmonogram. Začínali jsme o něco málo později, ale hlavně vlhké počasí nesvědčilo prachu v nábojích do startovací pistole, takže jsme nakonec nabírali pořád větší a větší skluz. Vyhlášení výsledků tak sice probíhalo už za umělého osvětlení, ale většina dětí i dospělých vydržela až do konce!!!

I tak přes relativní nepřízeň počasí závody zaznamenaly rekordní účast malých atletů. Na stadion v Houštce přišlo nebo přijelo celkem 161 (z původně nahlášených 196) dětí z domácího oddílu, z Neratovic, Čelákovic, Toušeně, z Kralup a také z pražské Slavie. Atletická přípravka tzn. ročníky 2002 až 2005 měla v závěrečném kole na pořadu čtyřboj složený z běhu na 50 metrů, hodu raketkou, dálky z pásma a závěrečných 400 metrů. Výsledky čtyřboje všech zúčastněných ročníků najdete zde.

Atletická školka, ročníky 2006 a mladší, měla na programu pětiboj skládající se ze stejných disciplín, jen hod raketkou nahradil hod kriketovým míčkem a navíc se museli malí atleti popasovat s překážkovou dráhou, když největší překážkou byla tentokrát mokrá tráva. Výsledky pětiboje jednotlivých věkových kategorií naleznete zde.

Do startovní bloků v pátek zaklekli i rodiče. Do závodů dětí jsme se s ohledem na námět od samotných rodičů rozhodli zařadit vložený závod tatínků a maminek na 100 metrů (bez překážek:-)). K našemu velkému a hlavně milému překvapení se nakonec přihlásilo a na start postavilo 46 z jejich řad. Ani rodiče nerozhodily problémy se startovací pistolí a k vidění byly velmi kvalitní výkony. Jen to neměly být závody vložené, ale naložené nakonec…Výsledky rodičů naleznete zde.

Všech 531 fotografií ze závodů najdete zde.

Podpora atletického oddílu

Součástí závodů byla opět i akce na podporu klubu resp. samotných přípravek, která se tak povedla před prázdninami a nyní můžeme s radostí říct, že ještě lépe se vydařila tento pátek. Maminky, babičky, tatínkové, dědečkové, sourozenci a přátelé malých závodníků se opět překonávali, stoly se prohýbaly a oči a jazyk nevěděly, co ochutnávat dříve. Kasička na dobrovolný příspěvek se tentokrát naplnila ještě o něco více:

výtěžek tentokrát činil 9.229 Kč, 2 EUR, 10 ATS a 20 pencí!  

Poděkování

Děkujeme:

-          všem rodičům, babičkám, dědečkům a dalším divákům, kteří přišli v takovém množství bez ohledu na předpověď počasí, a kteří vytrvale povzbuzovali všechny male i velké atlety bez ohledu na oddílovu příslušnost!!!

-          všem maminkám, tatínkům atd., kteří přispěli dobrotami na akci na podporu klubu!!!

-          paní Houžvičkové a paní Zahrádkové za velkou pomoc při “prodeji” dobrot, aniž by viděly pořádně výkony Anetky a Adélky!!!

-          všem, kteří dobroty ochutnali a snědli (jen se po nich zaprášilo), a kteří přispěli libovolnou částkou za občerstvení na podporu klubu!!!

-          našim žákovským nadějím - Kristýně Korelové, Katce Trnkové, Vojtovi Bouřilovi a Vojtovi Korelovi, kteří pomáhali s přípravou jednotlivých závodišť, průběhem závodů a nakonec i se závěrečným úklidem!!!

-          dětem ze ZŠ Stará Boleslav, které nám pomáhaly na jednotlivých stanovištích, s obsluhou rozhlasu a vypisováním diplomů!!!

-          rodičům, kteří pomáhali na jednotlivých stanovištích a zajistili tak hladký průběh jednotlivých disciplín!!!

-          panu Kreuterovi, paní Hájkové, panu Pytlounovi a panu Bartůňkovi za velkou pomoc organizátorům!!!

-          všem trenérům, kteří malé svěřence na závody připravili a rovněž se podíleli na jejich průběhu!!!

Děkujeme všem a těšíme se další společně strávené chvíle na stadionu v Houštce.

Slovo závěrem

Letní sezónu má atletická přípravka i školka úspěšně za sebou. Byla korunovaná výkonem našeho výběru na finálovém kole na Kladně, kde děti skončily na pěkném pátém místě. Pomalu se blíží přechod pod střechu, ale už se těšíme na další letní sezónu, ve které samozřejmě nebudou chybět ani závody přípravek a školky. S některými dětmi a rodiči se určitě setkáme už na tradičním Jarním běhu, ale už teď začínáme připravovat letní sezónu a zmiňované soutěžní kola přípravek. Protože v průběhu závodů nestíháme mnoho vnímat okolí, přivítáme Vaše postřehy, náměty, připomínky, které můžete zasílat na v.holoubek@houstka.com.